Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nie mogę zajść w ciążę part4.

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KASIA*22



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 7:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przed zabiegiem miałam robione badania mikrobiologiczne i badania biocenozy, TSH, mąż robił badanie nasienia i wszystko dobrze wyszło,a tak to więcej badań nie maiłam robionych. A czy są jeszcze jakieś badania które powinnam zrobić? Lekarz mnie pociesza i mówi że zajście w ciążę to nie takie proste jak się niektórym wydaje, a ja się zastanawiam skąd na świecie tyle "wpadek"...
Dziękuję za odpowiedź Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

KASIA*22 przede wszystkim trzeba znaleźć przyczynę tego stanu. Zrobić cały profil hormonalny + monitoring + nasienie partnera i dopiero wtedy się martwić Wink albo cieszyć Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nadzieja83



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 381

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: w-wa
PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 7:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj Kasia Smile

Kochana... przed Tobą szereg badań...

Po pierwsze wiadomo czemu nie masz owulacji?
Robiłaś badanie hormonów u siebie?
Badaliście nasienie męża?
Wiesz czy masz drożne jajowody?

To są bardzo wazne badania bez których ani rusz Sad bez nich nie jesteśmy w stanie powiedziec CI z czym może być problem.. Lekarz nie kierował Cię na żadne badania Shocked ??? Hmmm...

a i skąd wiesz że nie masz owulacji?

Kornik z moich informacji wydaje mi się, że endometrioza jest przeciwskazaniem do inseminacji ale tak jak wiadomo lekarzem nie jestem Smile jeśli specjalista uzna, że to nie problem no to chyba należy go słuchać... (choć ja strasznie się boję lekarzy "wyłudzaczy" - sama na takiego kiedyś trafiłam Sad)
kochana napewno jest jakiś powód... że nie wychodzi Sad ale bardzo się ciesze, że jesteście coraz bliżej rozwikłania tej zagadki Smile

Hi hi i Kasia i Tosia i Ja pisałyśmy w tym samym czasie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KASIA*22



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 7:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

GRATULUJĘ Smile Chłopczyk czy dziewczynka? Ile ma?
My niestety mamy z mężem ten problem, że on pracuje daleko i nie ma go cały tydzień,wraca dopiero na weekendy i być może stąd ten problem Sad Tak sobie myślę że może póki co powinnam zacząć prowadzić kalendarzyk żeby nieco lepiej poznać swój cykl... Co o tym myślisz? Czy to w ogóle ma sens? Bo może gdybym wiedziała kiedy mniej więcej "te" dni wypadają to mąż mógłby nieco nakłamać w firmie i zostać w tym czasie w domu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nadzieja83



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 381

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: w-wa
PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 7:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kasia rozumiem, że pytanie do Tosi tak?

Kochana no mierzenie temperatury i obserwacja śluzu to chyba podstawa, choć ja zaczęłam to robić dopiero 3 miesiące temu... Sad

masz regularne cykle?

musisz zrobić badania. to podstawa. przynajmniej fajnie, że partner ma dobre nasienie Smile to połowa sukcesu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KASIA*22



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 7:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ojej... Tyle tych badań Sad
Drożność jajowodów miałam sprawdzane przy zabiegu i w porządku. Do lekarza przez jakiś czas chodziłam co miesiąc kilka dni po miesiączce, stąd też wiem że nie zawsze mi pęka pęcherzyk i 2 razy miałam przepisany zastrzyk Ovitrelle, ale dopiero niedawno wyczytałam w internecie że po tym zastrzyku pęknięcie następuje w ok 36 godz i wtedy wskazane jest współżycie... kto by pomyślał że to wszystko takie skomplikowane Wink

Dodano po 3 minutach:

cykle mam regularne-28dni. Nigdy nie prowadziłam kalendarzyka,więc muszę gdzieś znaleźć porządny przewodnik bo dla mnie to czarna magia,aż wstyd się przyznawać

Dodano po 6 minutach:

cykle mam regularne-28dni. Nigdy nie prowadziłam kalendarzyka,więc muszę gdzieś znaleźć porządny przewodnik bo dla mnie to czarna magia,aż wstyd się przyznawać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nadzieja83



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 381

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: w-wa
PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 7:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kochana to może u was nie ma żadnego problemu Smile tylko, że nie trafiacie z czasem owulki Wink

oczywiście problemem jest to że nie masz owulki i że trzeba ją sztucznie wywoływać... to trzeba sprawdzic i koniecznie leczyć żeby poźniej z druga dzidzią było łatwiej Wink

ale póki ją wywołujesz lekami no to kochana podstawa to trafić ze współżyciem w dobym czasie... a o to to już tylko wy możecie zadbać Wink

zbadaj hrmony tarczycy i koniecznie progesteron !!! bez niego nie zajdziesz w ciąże za nic !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KASIA*22



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 7:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Badanie tarczycy robiłam ponad rok temu i wyniki w normie, a progesteron chyba faktycznie powinnam zbadać a pewnie sama nigdy bym na to nie wpadła Smile
Bardzo dziękuję za rady Smile No i niestety z tą pracą mojego męża nieciekawie,ale tak ciężko znaleźć dobrą pracę w mojej okolicy Sad Może w końcu kiedyś trafimy w dziesiątkę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 10:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż skoro mąż jest często nieobecny to faktycznie może być problem bo tak naprawdę mamy tylko kilka dni w miesiącu w których można zajść w ciąże. Proponuję robić pomiary temperatury i obserwować śluz. po pierwszym cyklu już coś niecoś bedzie można wywnioskować a po kolejnych dwóch ustalić profil płodności. Stronkę do zapisywania mogę podać na priva i służe pomocą .
------
Moja Zuzanka 4 grudnia skończy roczek Wink) i od dwóch dni cudnie chodzi Wink. Przewraca się oczywiście co 3 kroczki ale chodzi Wink)
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nadzieja83



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 381

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: w-wa
PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 10:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześc dziewczyny

ehhh dziś moja ciąża wyczekana włąsnie się kończy Sad więc dołączam do staraczek na nowo...

jestem załamana serce mam rozsypane na tysiąc kawałeczków Sad ale jestem tez pełna nadziei... nadziei, że niebawem znów zobacze II kreski...

Tosiu fanatastyczne wieści Smile to jest pewnie cudna chwila dla rodzica obserwować pierwsze kroki swego szkraba. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Następny
Strona 39 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group