Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nie mogę zajść w ciążę part3.

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 7:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LiiiLuuu METFORMAX bo nie ma leku metfamox , przynajmniej ja nie słyszałam. Metformax ja też brałam . Stosujesz go cały czas aż do odwołania. Dzień w dzień. Ja dzięki niemu zaszłam w ciąże.
Niestety to,że będziesz brała leki na owulkę ( CLO) to nie znaczy,że owulacja wystąpi.U mnie nie zadziałało. Najlepiej współżyć co drugi dzień po odstawieniu CLO.
annek konieczna jest porządna diagnostyka. Tak na oko to każdy może leczyć. Niepłodność to trudna sprawa i najlepiej i najszybciej działają w klinikach niepłodności
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 8:56 am    Temat postu: Witajcie dziewczyny! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem tu nowa, choć-przyznam szczerze- poczytałam z ciekawości Wasze wyznania i rozmowy. Jestem tu chyba z tego samego powodu, co wszystkie. Crying or Very sad Choć mam chyba "lepszą" sytuację. My staramy się z mężem dopiero od dwóch miesięcy. Znalazłam jednak w necie taką informację, że ciąża pozamaciczna może aż o 40% obniżać płodność. NIESTETY, przypadek takiej ciąży mnie właśnie dotyczy... Parę m-cy temu straciłam moją upragnioną ciążę. Dziewczyny, czy któraś z Was przeszła to samo? No i jak sobie najlepiej radzić, gdy w głowie tkwi uparcie codziennie myśl o małym, zdrowym, machającym rączkami Bąbelku?..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 5:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łobuz to wszystko zależy od tego co spowodowało ciąże pozamaciczną i jak została ona usunięta. Np. jeśli spowodowało ją niedrożność jajowodów to i tak ciężko będzie zajść w ciąże bez udrożnienia ich. Jeśli ciąża pozamaciczna była wynikiem innych zaburzeń lub najzwyczajniej pecha to wszystko zależy od tego jak została usunięta. Wiele przypadków kończy się np. usunięciem jajnika czy jajowodu a to już zmniejsza szanse o 50 %.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 6:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki tosia81 ! Usunięcie było laparoskopowe, wszystko (prócz maleństwa) zostało na swoim miejscu, lekarz sprawdził po zabiegu drożność-też ok. Chyba po prostu spotkała mnie wielka złośliwość losu. Musiałam odczekać przymusowe 6 m-cy, zanim w ogóle mogłam znów próbować. Przez te dłuuuuuuuuuuuuugie 6 miesięcy wydawało mi się, że nigdy się nie skończą, a czas wlecze się, jak jeszcze NIGDY w życiu. Myślałam sobie wtedy, że jak już się skończy ta przeraźliwie długa połowa roku, to do szczęścia wystarczy mi sama świadomość, że JUŻ MOGĘ się starać, a każdy miesiąc może nieść ze sobą cudowną niespodziankę. Jednak gdy znów niespodzianki nie ma, to czuję dokładnie to samo, co inne dziewczyny, które tu są. Zawsze mi się wydawało, że im więcej czasu mija, tym bardziej człowiek się uodparnia na takie złudne nadzieje, które nachodzą tuż przed @, jednak-czytając dziewczyny- chyba tak nie jest. Chcę tylko napisać, że naprawdę podziwiam Was Wszystkie Dzielnie Starające Się za wytrwałość. Wiem, że przy niektórych z Was jestem dopiero "raczkująca" w staraniach z moimi 2 miesiącami i możecie mnie wyśmiać-czego ty tu kobieto szukasz? Ale lepiej mi trochę, jak wiem, że nie tylko ja tak BARDZO, BARDZO chcę, że my po prostu tak mamy, gdy mogę o tym napisać i wiem, że ktoś to przeczyta. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łobuz no to kochana masz już połowę drogi za sobą/ Jeśli drożne są oba jajowody to już dobrze. Starasz się krótko ale to nie znaczy,że mniej to przeżywasz itd. Przede wszystkim juz raz zaszłaś w ciąże i to kolejny plus dlatego,że MOŻESZ zajść w ciąże. W Twoim wypadku najszybszym sposobem na zajście w ciąże jest monitoring cyklu.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 4:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba tak, cóż, przede mną nowy cykl, nowe nadzieje. Tylko tym razem postanowiłam zrobić coś ze swoim czasem, zamiast tylko siedzieć i oczekiwać na NIEPRZYJŚCIE @. Wracam do mojego ukochanego sportu, który od zawsze dawał mi radość, dni szybciej upłyną, no i zdrowsza będę Very Happy Zrobię, co w mojej mocy, żeby od teraz jak najmniej myśleć o tym, czy TYM RAZEM się udało, czy znowu nie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
LiiiLuuu



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc dziewczyny.
Tosiu korci mnie zeby kupic sobie test i sprawidzic czy to juz, ale moj M kaze mi czekac na @.Robilismy to w dni plodne-jestem dobrej mysli chociaz boje sie ze moge byc bardzo rozczarowana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LiiiLuuu no kochana poczekaj lepiej na termin miesiączki. Jeśli nie przyjdzie to wtedy zrób test. Wcześniej może dac fałszywy wynik. Trzymam moooocno kciuki
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olala52



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: kg
PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 12:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od 2 lat staramy się o dziecko jak tylko możemy czyli często Smile
Kiedy już myślałam,że jestem w ciąży i miałam wszystkie objawy dostałam miesiączkę,która trwała jeden dzień...Niestety jestem nie ubezpieczona i nie mogę iść do ginekologa nie wiem co się ze mną dzieję...
Kto Pomoże Question Question Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 12:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czemu nie jesteś ubezpieczona... wystraczy iść i zarejestrować się w urzędzie pracy. Tam dostaniesz ubezpieczenie
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 39, 40, 41  Następny
Strona 26 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group