Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nie mogę zajść w ciążę part3.

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zaneta_1234



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 10:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"drugą fazę naturalną lutealną" przepraszam co to oznacza? Embarassed Ale dodam ze jestem przed @ a wlasciwie to powinnam juz ja dzisiaj miec...

Dodano po 41 minutach:

Czy ktoras z was zazywala tabletek femiferti? Slyszalam ze sa bardzo dobre i wiele kobiet dzieki nim zaszlo w ciaze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 10:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cykl składa się z dwóch faz
- 1 faza - faza temperatur niższych przedowulacyjna. Trwa do owulacji( domniemanej)
-2 faza - faza wyższych temperatur poowulacyjna lutealna. Trwa do okresu

Co do tych tabletek to kompleks witaminowy. Można brać ale czy przyniesie efekty w postaci fasolki to wątpie. Na pewno wzmocni organizm i dostarczy mu składników ułatwiających zdrowy rozwój maleństwa
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zaneta_1234



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 12:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu, dziekuje za odpowiedz!
Tak wiem czytalam ze to sa witaminy, ale chcialam sie dowiedziec czy to cos pomoze w zajsciu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 3:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zaneta_1234, to chyba NIE ułatwia zajścia w ciążę. Ja słyszałam o tabletkach feminatal (też witaminki), gdy zaczęłam je w lipcu zeszłego roku brać, to od razu zaszłam w ciążę, więc pomyślałam:"No rzeczywiście pomagają!". Potem miałam przykrą przygodę, dzidzi nie mam. Teraz biorę feminatal od stycznia i... właśnie dostałam kolejny okres... Sad
A najgorsze w tym wszystkim jest to, że moje ciało dosłownie co miesiąc płata mi jakieś figle i ma dla mnie niespodzianki. Teraz na przykład miałam aż 5 (!) dni brunatnego plamienia przed @! Naprawdę zgłupiałam, gdy dzień za dniem mijał, a @ nie przychodził... Człowiek choćby ZE WSZYSTKICH SIŁ nie chciał (naprawdę się starałam nie nastawiać, nie nakręcać, nie doszukiwać i być cierpliwą), to i tak po czymś takim pomyśli o ciąży. A potem-dół... To już czwarty cykl starań minął bez sukcesu...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 4:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Feminatal to praktycznie coś podobnego. Też kompleks witaminowy. Nie jest to wspomagacz w zajsćiu w ciąże ale w odpowiednim zaopatrzeniu organizmu w witaminy potrzebne kobiecie w ciązy . Teraz należy brać przede wszystkim kwas foliowy.Po 12 tygodniu z kwasu się rezygnuję a można zastosować właśnie feminatal.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 4:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może być Folik?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 6:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak najbardziej
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zaneta_1234



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 10:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tzn ze ten feminatal dziala tylko na 1 ciaze? I moze dlatego sa skutki uboczne i stalo sie to co sie stalo;/
Kwas foliowy tez mi nie pomogl, witaminy ktore biore, biore nie regularnie jak mam ochote, ale wiem ze to i tak nie pomoze... @ nie mam, ciekawe kiedy przyjdzie, az sie boje... Dzisiaj pomyslalam, ze jestem w ciazy... hymm... niedlugo to ja sobie ja uroje... I chyba powinnam pojsc sie leczyc nie na nieplodnosc ale do psychiatry albo psychologa...

Dodano po 12 minutach:

Dziewczyny jak to jest z orgazmem u kobiet??? Jak czesto mamy je miec??? Bo to tez wplywa na zajscie...
A moj M pali papierosy lubi kapac sie w goracej wodzie... To tez wplywa na plodnosc prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 8:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zaneta_1234, feminatal NIE POMAGA w zajściu ani w pierwszą, ani w drugą, ani w trzecią ciążę. To, że zaszłam za pierwszym razem w ciążę i akurat wtedy zaczęłam brać feminatal, było czystym przypadkiem. Folik też nie pomoże, jest on niezbędny do prawidłowego rozwoju maleństwa właśnie wtedy, gdy większość kobiet nawet jeszcze nie wie, że zaszło w ciążę, dlatego powinnyśmy go brać. Ale dyskutujemy tu sobie na niewłaściwy temat, jesteśmy na "Nie mogę zajść w ciążę", a nie na "Wspomagacze zajścia w ciążę", więc czuję, że możemy dostać niebawem zgłuchę Wink
Z tym "wkręcaniem" sobie ciąży tuż przed @ to my już tak mamy, nie tylko Ty jedna! Rolling Eyes Ja w tym miesiącu miałam schizę na maxa po tym moim 5-cio dniowym plamieniu, ale @ jednak przyszedł, więc ciąży znów Confused nie ma. Miałam doła przez 2 dni, ale już przechodzi Smile
Jeśli chodzi o wpływ orgazmu na zajście, to też jest osobny wątek, możemy sobie tam pogaduchy na ten temat uskutecznić, bo ja też słyszałam o tym i to wcale NIEGŁUPIE rzeczy.
Na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że nasze nastawienie w głowie utrudnia nam "zaciążenie" - ot, co!

Dodano po 2 minutach:

Czy wiecie, że gdyby ostatnim razem wszystko poszło dobrze, to właśnie zostałabym mamą?.. Crying or Very sad
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 9:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zaneta_1234 feminatal to kompleks witamin i nijak ma się do zajścia w ciążę lub jej utrzymania. Folik musicie brać od momentu planowania ciązy a nawet wcześniej bo zapobiega wadą cewy nerwowej u dziecka. Feminatal pomaga głownie Twojemu organizmowi bo dostarcza witamin które wyciąga z Ciebie maleństwo Wink.
Dziewczyny proszę Was - orgazm nie ma nic do rzeczy. Mamy komórkę jajową która jest wytwarzana lub nie bez względu na to czy szczytujemy czy nie.

A wracając do tematu. Przede wszystkim już pisałam o tym wcześniej - musicie wiedzieć z czym macie do czynienia aby móc z tym walczyć. Jeśli nie możecie zajść w ciąże przez minimum rok to znaczy,że jest coś nie tak i trzeba to zbadać. Więc proszę Was - przebadajcie się od góry do dołu aby mieć diagnozę. W innym wypadku można czekac na upragnioną fasolkę kilka dobrych lat.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Następny
Strona 39 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group