Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nie mogę zajść w ciążę part3.

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiki86



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 243

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 11:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mmmadziu ja badania hormonalne robiłam prywatnie i chyba akurat te badania trzeba zrobić prywatnie,je zrobią Ci w każdym laboratorium koszt za jeden hormon plus minus 30zł.
No ale lekarz zapewne zacznie od monitoringu cyklu,czy pęcherzyki rosną,pękają itp.
Badanie drożności jajowodów na kasę chorych tylko musisz mieć skierowanie od ginekologa!!!!Mój partner za badanie nasienia w szpitalu płacił 50zł.ale póżniej ponowiał badania prywatnie to już koszt 150zł.
No i Kochana idąc do lekarza zawysz czas starania się o dzidzie,bo jesli powiesz że staracie się 10 miesięcy to lekarz może stwierdzić że to jeszcze nie jest aż tak dużo!!!!
No i pamiętaj aby zgłosić się do lekarza specjalizującego się od niepłodności bo nie każdy ginekolog wie co robić!!!! pozdrawiam..... i życzę powodzenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 11:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiki86 Dziękuje bardzo... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 12:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mmmadzia ja chodziłam prywatnie do ginekologa ale on tez przyjmował na kasę chorych więc wszystkie zlecone badania hormonalne miałam robione na kasę chorych. Nie wszyscy lekarze szastają niestety skierowaniami na badanie hormonków. Prywatnie zapłacisz w zależności od laboratorium od 6 do 35zł za hormon. W każdym laboratorium taką usługę wykonują. Jeśli nie na miejscu to wysyłają dalej a wyniki przysyłają do laboratorium w którym oddałaś krew.
Badanie nasienia robia juz tylko w większych miastach. Koszt około 100-200zl. Ja płaciłam 100zl za pelne badanie, ale mozna zrobić częściowe za 30zl.
Proponuje udać sie do kliniki niepłodności odrazu aby nie tracić czasu. Skrzywienie szyjki nie jest dziedziczne
Wiki trzymam kciuki Very Happy
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulka_gr



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 7:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny dziękuję Wam za odpowiedzi Smile
Ale za to mam kolejne pytanie: czy żeby sprawdzić czy dochodzi do owulacji - trzeba robić usg czy wystarczy test owulacyjny z apteki ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 7:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anulka_gr tylko usg da odpowiedz czy dochodzi do owulacji czy też nie. Testy owulacyjne czasami dają mylne wyniki. U mnie np wychodziły zawsze pozytywne przy braku owulacji...dziwne prawda? Wink. Jak się dowiedziałam mój wysoki poziom hormonu LH zaburzał całkowity wynik testów, były wiec bezcelowe. Dlatego warto sprawdzić owulację poprzez usg, da to 100% odpowiedz
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wiki86



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 243

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 6:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu,dziewczyny mam zrobione hsg ale niestety jestem załamana,mam niedrożne oba jajowody i tu tkwi problem,lekarz powiedział że tylko in vitro!!!!!! Ale drugi stwierdził że po laporoskopi może coś się zmieni,czy tak może być? bo ja już głupiejęSad
Jaki jest procent szans że ja przy obu niedrożnych jajowodach zajdę w ciążę po in vitro???? ile kosztuje to in vitro! cały dzień ryczę!!!! poczułam się okropnie gdy lekarz powiedział że jest żle!!!! boję się!!!! pomóżcie!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 7:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiki kochana niedrożne jajowody to nie katastrofa. Najważniejsze ,że jest diagnoza i w tym tkwi Wasz problem. Znam wiele dziewczyn które maja dzieciaczki a borykały sie z tym co Ty. Niestety opcja jest jedna.
1. laparoskopia- przy tym zabiegu lekarze udrażniają jajowody i to jest najlepszy sposób.Po tym zachodzi sie w ciąże juz normalnie. O ile oczywiście tylko w tym jest problem. To rutynowy zabieg który wiele dziewczyn mialo wykonanych. Szybki i bezbolesny.
iIn vitro- jak dla mnie niedrożne jajowody nie kwalifikują do in vitro. Bo niby dlaczego skoro można je udrożnić??
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wiki86



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 243

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 10:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu ale czy te jajowody zostaną udrożnione? jakie ja wogóle mam szanse przy obu niedrożnych!!! gdyby jeden choć by był ok.było by lepiej,a tak ten lekarz co robił mi hsg powiedział że szanse są znikome,najlepiej od razu in vitro !!! Później mój gin.przyszedł do pracy i stwierdził że jeszcze laparoskopią możemy spróbować!!! Ale boję się że nie uda ich się udrożnić!!!!
Kontrast zatrzymał mi się na macicy,nie chciał ani w jedną ani drugą stronę pójść dalej!!!!! jak usłyszałam słowa"dupa w pani przypadku to tylko in vitro" natychmiast cały ból zniknął i wydawało mi się że śnię!!! Nie wierzyłam w to co usłyszałam!!! boję się cholernie że ta laparoskopia nic nie pomorze!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 9:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiki a dlaczego mieliby nie udrożnić?? Owszem są przypadki kiedy jajowody sa w tak opłakanym stanie, że udrożnić sie ich nie da ale to sporadyczne wypadki. Przy obu jajowodach niedrożnych nie masz szans na dziecko, ale wystarczy udrożnić jeden . Lekarz moim zdaniem idzie na łatwiznę bo przecież najprościej jest zrobić in vitro ale niestety dokładnie nie wiem jakie są te Twoje jajowody więc nie mogę sie wypowiadać. Powinnaś spróbować laparoskopii tak jak powiedzial drugi lekarz. Jeśli jednak faktycznie to nic nie da to in vitro wtedy.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wiki86



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 243

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 12:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu no właśnie boję się że to ja akurat będę tym przypadkiem z którym nie da się nic zrobić!!!! Cały czas myślę,siedzę przed netem czytam....już nie wiem co mam myśleć!!! też mi się wydaję że ten lekarz co proponował in vitro,poszedł na łatwiznę i na kasę,bo natychmiast -polecił mi swojego kolegę od in vitro.
A przyjechał mój ginekolog i jak przyszedł do mnie to powiadomił mnie że dlaczego od razu in vitro,przecież możemy spróbować laparoskopii i jeszcze raz jak będę już na stole to wpuścić ponownie kontrast z większą siła.może uda się przepchać choć jednego i już będzie lepiej!!!!
Boję się strasznie,jutro jadę po odbiór zdjęć i wypisu a na przyszły tydzień idę do mojego gin.ustalić termin laparoskopii.Tosiu dużo słyszałam i czytałam że hsg często bywa omylne czy to prawda?bo ja podczas hsg byłam spięta bo bolało i wierciłam się!!!!
A jeśli laparoskopia nie pomoże to innej metody już nie mam jak in vitro tak?????[[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Następny
Strona 2 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group