Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nie mogę zajść w ciążę part3.

Idź do strony 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majirel



Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: piaseczno
PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 3:33 am    Temat postu: Nie mogę zajść w ciążę part3. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie jeden lekarz stwierdził mi ciążę drugi po zrobieniu USG wykrył torbiela na jajniku jednak powiedział ze w niczym to nie powinno przeszkadzać staramy się już o dziecko od 1,5 roku i nic;(
jestem załamana nie wiem już co robić znacie może jakieś sposoby??
bardzo proszę o porady na priv.... Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zefirka23



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 01, 2009 10:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej przebadać siebie i M także Smile))
jak wszystko ok to proponuję założyć sobie kalendarzyk małżeński Smile) i troszeczkę wyluzować.... wiadomo że nie da się całkiem bo sama wiem jak jest ciężko ale nie załamuj się bo to w niczym nie pomaga a wręcz przeciwnie
owocnych staranek Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SSylwusia1



Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 2:07 pm    Temat postu: Nie mogę zajść w ciążę part3. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od 2 lat staramy się o dziecko. Niestety bez rezultatów. Mam 32 lata i chciałabym w końcu zostać matką. Lekarz zalecił mi badać prolaktynę -od 6 miesięcy zażywam Bromergon i dalej nic. Mój mąż też zrobił badanie spermy i u niego wszystko w porządku. Więc wiem że wina leży po mojej stronie. Kilka razy miałam dziwne objawy- ból brzucha, nudności, zawroty głowy, wzmożony apetyt...a potem dostawałam obfity okres! Czy to mogą być poronienia? Jakie badania powinnam przeprowadzić? Co robić? Bardzo proszę o odpowiedź!

Proszę tu kontynuować rozmowę.

Zmieniłam temat i jednocześnie utworzyłam kolejną część starego tematu / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 12:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj Sylwia Wink
Przede wszystkim zbadanie prolaktyny to dopiero początek.
Przedstawię Ci listę badań jakie mi zlecono w klinice niepłodności . Może to w czymś Ci pomoże.
* badanie hormonalne miedzy 2-4 dniem cyklu
- LH, FSH
- prolaktyna i prolaktyna po obciążeniu
- estradiol
- testosteron
- progesteron
- hormony tarczycy
* badanie nasienia
* monitoring cyklu w celu ustalenia czy dochodzi do owulacji
* badanie ginekologiczne ( sprawdzenie jajników i macicy)
* cytologia i posiewy
* hsg
* wrogość śluzu
Taki był zakładany plan działania.
Czy u Ciebie obfity okres świadczy o poronieniach...nie sądzę. Zdarza się to bardzo rzadko.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SSylwusia1



Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 1:36 pm    Temat postu: Dzięki! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ci bardzo!!! I GRATULUJĘ!!
Jak długo starałaś się o dzidziusia?
Pozdrawiam. Sylwia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 11:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma sprawy Wink)
U mnie to było troszkę problemów. Przede wszystkim brak owulacji i zero reakcji na leki ją wywołującą . Koszmarne LH i FSH a do tego wysoka prolaktyna. Wywoływanie owulacji CLO nic nie dało. męczyłam się rok bez jajeczkowania. Cztery miesiace na lekach az w końcu po odstwieniu wszystkiego pojechałam do kliniki i tam na pierwszej wizycie ginek stwierdził ciąże Wink))))). wielki szok Wink) Zuzanka kończy właśnie 26 tydzień w brzuszku;))
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulka_gr



Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 7:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

We wtorek byłam n USG. Badanie nic nie wykazało, parametry macicy i jajników są w normie. Nie wiem czy w takim wypadku powinnam robić resztę badań typu niedrożność itp? Pani doktor nic nie mówiła mi o moim jajeczku a to był 22-23 dc. Myślę, że powinna go widzie prawda?
Jeśli nigdy nie miałam problemów z tarczycą to czy pomimo to mogę mieć problemy z hormonami o których tyle piszecie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 7:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anulka to ,ze obraz jajników i macicy jest prawidłowy nie świadczy,że z hormonami i innym sprawami jest ok. Poprzez usg lekarz nie sprawdzi czy Twoje jajowody sa drożne. Tak samo z hormonami to,że usg wyszło ok nie daje gwarancji odpowiedniego poziomu hormonalnego. To,że nie miałaś problemów z traczycą nie ma nic wspólnego z innymi hormonami.
Jesli nie możesz zajśc w ciąże to najpierw nich lekarz zrobi Ci monitoring owulacji czyli niech sprawdzi czy jajeczkujesz. Jeśli nie to tu mamy problem i trzeba poszukac przyczyny. Czyli musimy zbadac wszystkie hormony aby sprawdzic który z nich jest na nieodpowiednim poziomie co w konsekwencji moze blokowac owulacje lub pekanie pęcherzyka. Jesli jajeczkowanie jest to szukamy problemu gdzie indziej. Pierwszym etapem jest sprawdzenie drożności jajowodów. Jesli sa niedrożne to nie zajdziesz w ciaże bo jajeczko nie przemieści sie do macicy . Trzeba je udrożnić. Warto tez sprawdzic nasionka partnera.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wiki86



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 243

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Wrz 19, 2009 8:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anulka Tosia ma zupełną recję skoro nie możesz zajść w ciążę to trzeba zrobić wszystkie badanie,samo usg nie da Ci odpowiedzi na pytanie czy wszystko jest ok.!!!!
Dziewczyny @ dostałam w czasie:) w środę kolejna próba hsg,coś wydaje mi się że w końcu się uda:)))) no przecież przez 2 miesiące przyjmowałam tabletki dopochwowo,więc jak teraz by coś wymyślili,to zaszczelę ich!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 10:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkie strające się kobiety:)
I serdecznie gratuluje tym którym się ju z udało.

Czytam o tym co piszecie i chciałbym zapytac czy te wszystkie badania robi sie prywatnie czy na kase zdrowia??
Czy w każdym mieście wykonują te badania czy tylko w większych miastach??
Pytam bo staram się o dzidzie juz 10 miesięcy i zastanawaim się czy juz się nie zabrac za badania bo zależy mi na czasie...
Moja mama miałą skrzywioną szyjke macicy i starała się o mnie z tatą 8 lat Shocked
I chciałbym zapytac czy to możliwe że ja to skrzywienie mogłam odziedziczyc??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Następny
Strona 1 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group