Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nadżerka

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stokrotka79



Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 1:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam pytanie - jaki wpływ na zajscie w ciążę ma nadżerka. W przyszłym tygodniu mam miec krioterapię nadżerki. Jakie są skutki uboczne tego zabiegu i czy po zabiegu mogę wrócić od razu do pracy czy tez wskazane jest zwolnienie lekarskie? Słyszałam, że po zabiegu leje się bardzo wydzielina. Prosze o pomoc.
Dziękuję i pozdrawiam.


-----edited by emilka----
temat przeniosłam do odpowiedniego działu i tematu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 3:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stokrotka,
primo: to zależy, jak duża jest nadżerka. jeżeli jest duża, powoduje ciągłe infekcje i nacieki, cytologia wychodzi kiepsko, powoduje upławy, krwawi, to może negatywnie wpływać na zajście w ciążę i należy ja wtedy usunąć. po usunięciu dużych nadżerek może pozostawać blizna, która teoretycznie w małym stopniu też może wpływać na zajście w ciążę, ale naprawdę tylko wtedy jeżeli zmiana jest duża. poza tym krioterapia w przypadku kobiet planujących ciążę jest najlepsza i nie powinno być problemów.
secundo: skutków ubocznych praktycznie żadnych nie ma, może trochę pobolewać brzuch po samym zabiegu. no i faktycznie są duże upławy przez ok. 2 tygodnie po zabiegu (w zależności od wielkości nadżerki). i należy się wstrzymać od seksu i kąpieli w wannie przez 4-6 tygodni (nie wiem, czy przy krioterapii nie jest ten okres krótszy). i powinno się brac coś na odbudowanie flory.
tertio: zwolnienie z pracy nie jest konieczne
no i w zasadzie jeżeli nadżerka jest mała, to nie usuwa się jej, bo często w ciąży sama się goi.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magdab9876



Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 11:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tymi nadżerkami to nic nie wiadomo. Mam 23 lata, a nadzerkę od prawie 4 lata. Byłam u trzech ginekologów i każdy mi mówi, że nie należy z nią nic robić bo jeszcze nie rodziłam, a ona jest bardzo mała i cytologia jest wzorowa. Mam jedynie chodzić raz w roku na kontrolne badania aby ją obserwować. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 6:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przepisać się do innego ginekologa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Magdzia87



Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 70

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 7:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć wszystkim mam pytanie czy ktoś mi może powiedzieć jak rozpoznać nadżerkę jakie są jej początkowe objawy?? Dzieki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 11:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na samym początku albo nie daje objawów albo pojawiają się upławy o różnym nasileniu. dość często tez pojawiają się krwawienia/plamienia pomiędzy miesiączkami np. po stosunku, badaniu ginekologicznym itp. lekarz powinien ją zauważyć przy oglądaniu szyjki i zlecić dalsze badania.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Magdzia87



Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 70

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 11:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki emilka za odp. a mam jeszcze pytanie czy jeśli miała ją moja mama i moja siostra to jest wieksze prawdopodobieństwo że ja też to mogę mieć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 5:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nadżerka nie jest dziedziczna
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
brayanfelix



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Zielona Gora
PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 11:46 pm    Temat postu: Nadzerka a seks Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja dziewczyna ma nadzerke i podczas stosunku odczuwa bol.Czy jest on wywolany wlasnie przez nadzerke?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 10:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak. powinna isc do lekarza.. Confused
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group