Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Escapelle part.7

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 28, 29, 30  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 7:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

noname1993 spokojnie, jeśli nie było wytrysku-nasienia, to nie ma szans na ciąże. I nie schizować Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lillidka



Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 28, 2011 12:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest szansa na ciaze, nie tylko przy wytrysku uwalniane sa pleminiki

po ecapelle u mnie tez objawy w typowym wydaniu, ja brałam tylko raz.
Lekko rozregulowany cykl który wrocił powoli do normy, poza tym bez sensacji.
Duzo ciekawych rzeczy na temat escapelle mozna przeczytac na wpadka.pl gdyby ktos miał jakies watpliwosci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Wrz 29, 2011 2:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lillidka napisał:
Jest szansa na ciaze, nie tylko przy wytrysku uwalniane sa plemniki


Zdania na ten temat są podzielone Wink ale lepiej nie ryzykować niż się za każdym razem zadręczać, jeśli ktoś ma z tym problem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lillidka



Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 29, 2011 5:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ale szanse sa na to duze. Gdyby plemniki były tylko w nasieniu to po co by były tabletki.
Poszukaj na wpadka.pl moze znajdziesz tam jakos dokładniej wyjasniona kwestie tej sprawy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Wrz 29, 2011 6:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lillidka napisał:
No ale szanse sa na to duze. Gdyby plemniki były tylko w nasieniu to po co by były tabletk.
Poszukaj na wpadka.pl moze znajdziesz tam jakos dokładniej wyjasniona kwestie tej sprawy


Czytałam swego czasu artykuły np. o preejakulacie oraz różne wypowiedzi w Internecie (trzeba brać pod uwagę prowokujące wypowiedzi też). Zdania są podzielone, ale nie będę się spierać Smile i tak jestem zdania, że to nie jest tylko 'zabawa' bez konsekwencji i lepiej uważać niż później się 'rozczarować'.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Origamii



Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 21, 2011 3:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No jasne ze trzeba uwazac ale jak widzisz takich sytuacji nie jest malo i trzeba sobie pomagac:) sama kiedys mialam problem i szukalam informacji na ten temat, najobszerniejsze znalazlam na wpadka.pl - pytalam specjalistow co robic itd, tam tez znalazlam sporo info na temat antykoncepcji hormonalnej takze check it:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mika1001



Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 1:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

prosze o pomoc
Sprawa wyglada tak, 17 dzien cyklu po wizycie u ginekologa zazylam escapelle w 25 godzinie, w trakcie wizyty robilam usg i okazalo sie ze owaluacji jeszcze nie bylo, tzn pecherzyk byl bardzo duzy wiec wlasciwie bylam na chwile przed. Tabletke polknelam jeszcze w aptece popijajac woda i zastanawiam sie czy tej wody za duzo nie wypilam, jakies 3/4 kubeczka. Czy to moze miec wplyw na dzialanie tabletki??????????????????
Mam wrazenie ze nie zadzialala bo nie mam zadnych skutkow ubocznych, doslownie nic nie czuje, moze ta woda oslabila dzialanie tabletki? Na ulotce jest napisane ze mozna popic woda, ale nie pisza jak duzo tej wody ma byc wiec panikuje
Czy ta tabletka zadziala po 25 godzinach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 10:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mika1001, mnie się wydaję, że to ile wody wypijesz tego dnia nie ma wpływu na działanie escapelle Wink niby pisze, że trzeba ją zażyć w ciągu 72 h, ale zdarzały się przypadki, że zażyta wcześniej nie zadziałała .. może jeszcze za wcześnie na skutki uboczne ? nie jest powiedziane, że Twój organizm musi je odczuć.
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mika1001



Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 11:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to sie zalamalam, to czemu jest napisane ze 72 h a nie np 12 ? Czy to znaczy ze przyjeta w 25 godz tabletka nie zadziala?
Wydawalo mi sie ze tabletka owszem nie zadziala jesli doszlo juz do ciazy, ale w moim przypadku na chwile lykania tabletki nie doszlo.
Czy wiadomo dlaczego tabletki przyjete w ciagu 72 h nie zadzialaly?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 3:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mika1001 napisał:
prosze o pomoc
Sprawa wyglada tak, 17 dzien cyklu po wizycie u ginekologa zazylam escapelle w 25 godzinie, w trakcie wizyty robilam usg i okazalo sie ze owaluacji jeszcze nie bylo, tzn pecherzyk byl bardzo duzy wiec wlasciwie bylam na chwile przed. Tabletke polknelam jeszcze w aptece popijajac woda i zastanawiam sie czy tej wody za duzo nie wypilam, jakies 3/4 kubeczka. Czy to moze miec wplyw na dzialanie tabletki??????????????????
Mam wrazenie ze nie zadzialala bo nie mam zadnych skutkow ubocznych, doslownie nic nie czuje, moze ta woda oslabila dzialanie tabletki? Na ulotce jest napisane ze mozna popic woda, ale nie pisza jak duzo tej wody ma byc wiec panikuje
Czy ta tabletka zadziala po 25 godzinach?


Nie, moim zdaniem ilość wypitej wody nie ma znaczenia. Grunt, żeby tego nie zwrócić Laughing . Ba, niektóre panny już tego samego dnia po wzięciu tabletki piły alkohol i specjalnie się nie martwiły Rolling Eyes a nawet strzeliła im guma drugi raz pod rząd (serio...). Stąd też cholera wie czy takie nieodpowiedzialne panie same sobie nie "pomogły".
Ciesz się, że nie ma potencjalnych efektów ubocznych. Równie dobrze efekt uboczny może pojawić się za miesiąc w postaci ''innej' miesiączki Wink

Cytat:
No to sie zalamalam, to czemu jest napisane ze 72 h a nie np 12 ? Czy to znaczy ze przyjeta w 25 godz tabletka nie zadziala?


Nie straszcie dziewczyny gdybaniem Wink. Też czytałam wypowiedzi w internecie i no cóż - były czasem te "negatywne" (tj. ciąża), ale zdecydowanie częściej pojawiały się pozytywne wypowiedzi lub bez dalszej historii. Trzeba się też liczyć z tym, że wiele osób po prostu oszukuje i chce zestresować innych ludzi.

Tyle czasu jest potrzebnego, aby plemniki odnalazły komórkę jajową, a zapłodniona komóreczka powędrowała sobie do macicy i się zagnieździła. Im SZYBCIEJ tym mniejsze prawdopodobieństwo zaciążenia, ale zawsze masz te 72h a nie mniej. Jeśli przeczytasz uważnie ulotkę, to jest tam napisane że najlepiej przed upływem 12h przyjąć i nie później niż po 72h, co oczywiście nie oznacza że po tych 12 godzinach świat się załamie.
Mogłaś poprosić gina, żeby wytłumaczył Ci działanie tych tabletek Smile.
Było jeszcze przed owulacją wg. usg i dobrze, bo ta tabletka ją opóźnia + zmienia się śluz na gęsty, co utrudnia plemnikom i komórce jajowej drogę, jeżeli ująć to tak łopatologicznie.
Koleżanka też zaliczyła wtopę i mówiła, że zaciążyła by na 100% gdyby nie esca Wink. Niestety nie wiem jak szybko przyjęła tabletkę.



Ja jak na razie już drugi raz mam normalny okres po tej bombie.
Niepokoi mnie jednak, że sporadycznie zdarzały się mocne ukłucie jajnika przez pare sekund.. To chyba czasem normalne w trakcie cyklu, kiedyś chyba też mi się to zdarzało Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 28, 29, 30  Następny
Strona 15 z 30

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group