Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Escapelle part.7

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 28, 29, 30  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Sie 13, 2011 9:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

15dc to duza szansa ze owulacja albo odbyła sie albo bedzie, wiec jesli nie doszlo do wytrysku to nie powinnas byc w ciazy, jednak jesli cos poleciało to szanse sa, ale zazyłas esc wiec teoretycznie nie ma co sie przejmowac bo zdazylas ja zazyc w ciagu 72h.
tylko pamietaj ze moze Ci nieco opoznic okres wiec nie zdziw sie jak w terminie nie dostaniesz.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Sie 19, 2011 11:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dni plodne wypadają u ciebie 6-22dzien cyklu.

Co do ciąży to nie ma w ogóle o niej mowy.
1. nie było wytrysku
2. zażyłas escapelle w przepisowym czasie
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 1:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mimo zażycia escapelle (21.08, ok 9h po możliwie niebezpiecznym stosunku) dostałam okres jak w zegarku (dzisiaj = 29dc, mimo stresu. Cykl waha mi się przeważnie między 28-30 a nieraz i ok 32 dni, ale można powiedzieć że na regularność nie mogłam dotychczas narzekać). Na razie wydaje się, że jest "normalny" - tj. jak na pierwszy dzień obfity, lekkie bóle które odczuwałam już parę dni przed (bywało naprawdę gorzej Shocked ).

I tutaj mam pytanie: czy kolejna miesiączka może być jakaś nieregularna po takiej 'bombie hormonalnej', mimo że ta jest niby ok? Czy warto zapisać się później może na jakaś kontrolę u ginekologa?

Ogólnie na samą tabletkę zareagowałam nieźle. Byłam tylko potwornie ospała przez kilka dni po zażyciu Razz. Jestem zaskoczona, że póki co wszystko obyło się bez komplikacji a obawiałam się naprawdę czarnych scenariuszy np. poza ciążą rozwalenie gospodarki hormonalnej czy gorszych efektów ubocznych, krwawień itp. - mam nadzieję, że nie chwalę dnia przed zachodem słońca Wink.
To tak dla informacji dla innych dziewczyn! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 6:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na kontrolę do ginekologa zawsze warto pójść i to nawet nie tyle ze względu na ewentualność ciąży co po prostuzeby sprawdził czy nie ma żadnej infekcji itp.

Co do rekacji organizmu po zazyciu tabletki...Może być tak, ze kolejne cykle beą dłuższe, krótsze, moga wystepowac plamienia śródcykliczne...Ciężko powiedziec dokładnie. Bo skutków ubocznych jest mnóstwo i każdy organizm inaczej reaguje na leki..

Ale ciąży nie ma co sie obawiać, bo jest ona po prostu niemozliwa.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 6:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mam jeszcze pytanie czy 'efekty uboczne' jak złe samopoczucie (nie opóźnienie cyklu itp) pojawiają się raczej w pierwszych dniach po zażyciu czy mogą też podczas cyklu?
Ogólnie czuję się źle od paru dni, boli mnie brzuch, zmęczona jestem, trochę jakby mnie jajniki lekko pobolewały. Być może to ze stresu albo jakaś infekcja. Kolejną miesiączke powinnam dostać za ok 17 dni, więc raczej nie jest to związane z tym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 9:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sekutnica, może masz po prostu owulkę ? i stąd te bóle jajników i bóle brzucha ?
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 11:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może tak Wink. Ale przeważnie nigdy tak nieprzyjemnie środku cyklu nie przechodziłam. Wydaje mi się, że to może być jakaś 'jelitówka' Laughing .
W ogóle jeśli chodzi o ten 'śluz' to jest strasznie zbity i gęsty (niepłodny tak by wychodziło), bardziej niż wcześniej tak mi się wydaje . Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
noname1993



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 8:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja nie miałam żadnych skutków ubocznych....brałam ją miesiąc temu, dostałam okres i wszystko było okej. Do teraz....

ale wydaje mi sie, ze tabletka rozregulowała mi cykl...

miesiączki jeszcze nie mam, 33 dzień cyklu ... bolą mnie jajniki, dziwny ból... nigdy takiego nie miałam. Może czasem podczas owulacji.... nie wiem o co chodzi?

chociaż ostatnio tabletkę zażyłam właśnie 33 dniu cyklu.... no wiem , że to były gwarantowane NIEPŁODNE... ale doszedł we mnie wtedy dwa razy i się wystraszyłam..... i wzięłam... miesiączkę dostałam 37 dnia cyklu ;/

z do tej pory zawsze miałam regularne...

no i jeszcze pozwoliłam chłopakowi teraz w sobobe na chwilę wejść we mnie bez gumki... i teraz mam schizy, że mi się wszystko poprzestawiało i w 31 dzień cyklu mogłam zajść w ciąże
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 10:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

noname1993 napisał:

miesiączki jeszcze nie mam, 33 dzień cyklu ... bolą mnie jajniki, dziwny ból... nigdy takiego nie miałam. Może czasem podczas owulacji.... nie wiem o co chodzi?

A jak długie masz przeciętnie cykle? Może po prostu nadinterpretowujesz niektóre objawy Wink może pierwszy raz się pojawił taki ból ot tak. Ja np. nigdy nie miałam ostrych pms'ów, a tak pierwszy raz mi się z omdleniem zdarzył np w grudniu

Cytat:
no i jeszcze pozwoliłam chłopakowi teraz w sobobe na chwilę wejść we mnie bez gumki... i teraz mam schizy, że mi się wszystko poprzestawiało i w 31 dzień cyklu mogłam zajść w ciąże

Jak na chwilę i do niczego nie doszło i nie miał np. nasienia na członku czy nie dostało się w jakiś sposób w okolice dróg rodnych, to się nie stresuj bo może stres powoduje opóźnienie miesiączki.
Ja od tego nie zaszłam ;P

No mam nadzieję, że mój następny okres będzie ok :/ czas pokaże
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
noname1993



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 6:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

28-29
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 28, 29, 30  Następny
Strona 14 z 30

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group