Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zęby mądrości - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koronczarka



Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Zwoleń
PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 7:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie: czy zawsze kiedy ósemka rośnie krzywo (pod kątem 90 stopni) to nalezy ją usunąć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 1:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koronczarka...
To wszystko zalezy.
Zadam ci kilka pytan ty mi odpowiesz a ja ci powiem czy tak czy nie:

- boli cię ten ząb?
-spuchlas?
- piszczy ci w uszach?
- masz szcekoscisk chwilowy?
- obolale wezly chlonne ? pod rzuchwa lub na szyji?
- masz zamiar nosic staly aparat ortodontyczny?
Jesli na ktores pytanie odpowiedzialas tak - to usun gada
Jesli nie i ci to nie przeszkadza na razie - to nie widze potrzeby usowania zeba. Tam jest slabe dojscie szczoteczka i predzej czy pozniej tez zab zrobi wyjazd bo 8 sie psuja jako pierwsze. Ale jesli nic sie z niem ani toba nie dzieje to zostaw, bo po co sie meczyc.
A jesli cos jest z nim nie tak to wywal:D

Dodano po 3 minutach:

AAaaa bym zapomniala - ja mam zeby 8 tez pod katem 90 stopni - jedna usunelam, bo uciskala na nerw, druga (gorna) wyszla i jest ok mimo,ze pod katem 90 do policzka.
Dolne tez mam pod takim katem, wszystkie zachaczaja korzeniami o zatoki lub nerwy ale dopuki nic mi sie nie dzieje - moj chirurg szczekowy uwaza ze nie musze ich ruszac. Ja jestem akurat po aparacie ortodontycznym. Dlatego pytalam , bo gdybym wczesniej zanim zalozylam aparat usunela dwie osemki i dwa zalazki osemek, to bym zamiast 2 lat nosila aparat tylko rok - ale o tym mnie nikt wczesniej nie poinformowal.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
umyuam



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 6:21 pm    Temat postu: wyłuszczanie ósemek- jaki rentgen? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Rok temu miałam ściągany aparat ortodontyczny. P. ortodontka powiedziała, że może być koniecznie wycięcie ósemek, lecz sprawdzimy to dopiero, gdy zęby ponownie lekko się poprzemieszczają 'po swojemu'.
Nie chcę wracać do tej samej lekarki, ponieważ słyszałam o niej wiele nieprzychylnych opinii, i sama nie jestemn z niej szczególnie zadowolona.
Proszę więc- powiedzcie mi, jakiego rentgena potrzebuję, by dentysta mógł stwierdzic, czy ósemki zmieszczą się w szczęce?
Wiem że możliwe jest zdjęcie profilu, jednak czy ono wystarczy?
Z góry dziękuję za odpowiedź- proszę, odpiszcie szybko, ponieważ to pilne!Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 6:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

umyuam
może zdjęcie panoramiczne szczęki?
możesz zapytać też bezpośrednio w rentgenie albo swojego lekarza dentystę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koronczarka



Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Zwoleń
PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 12:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aha, no generalnie nie dzieje mi sie nic z tego o co pytałaś. Jedynie rośnie własnie pod kątem w strone policzka Smile
I tak jak piszesz, tam za nim gromadza mi sie resztki jedzenia i niebardzo umiem je usunąć... no ale nic, zostawiam go narazie w spokoju, póki nie robi problemów Wink
dzięki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
GrzybCiaa



Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 12, 2010 5:27 pm    Temat postu: ósemki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam problem z ósemkami. Chodzi o to, że dziąsło nachodzi mi na zęba. Obok są dziwne punkty. Policzek mi spuchł i nie umiem szeroko otworzyć buzi. Ciężko mi się je. Zaczęło sie to jakieś 3 dni temu.
Mam anginę. Niepierwszy i pewnie nieostatni raz, ale takie coś mam po raz pierwszy. Oto zdjęcia:




Lekarz przepisał mi rovamycine na anginę i ssę jakieś tabletki na gardło.

Możecie mi jakoś pomóc?

III. GRAFIKA

1 ) Wszelkie obrazki na Forum wstawiamy w formie miniaturek generowanych przez różne serwisy oferujące umieszczanie zdjęć. / Zibi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Paź 13, 2010 12:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz anginę. Wylecz ją i zobacz czy dolegliwości ustąpia. Dziąsła nachodza bo ósemki się nie do końca wyrznęły.

Jeśli rovamicyna nie pomoże na zmiany przy ósemkach kup w aptece aphtin i smaruj. Ale to dopiero po skończonej kuracji.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 2:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dolegliwosci anginowe nie ustapia albo ustapia na chwile!!! Bo od osemek robia sie akcje pt"chyba mam znowu angine" a to nic innego jak stan zapalny i bakterie beztlenowe ktore namnazaja sie przy osemkach a ty polykasz je razem ze slina. Czesto daje to ojaw anginowy a to o czym piszesz,ze nie mozesz otworzyc buzi to juz powoli pojawiajacy sie szczekoscisk - wlasnie od osemek. Pozniej moga pojawic sie bole glowy, ucha, zawroty glowy, mdlosci, kolatanie serducha to juz przy przypadku powstawania zapalenia okolozebowego. Pozostaje rtg i do chirurga szczekowego marsz bo sam dentysta niewiele ci powie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maniek38



Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: PL
PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 6:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

..ósemki mi kiedyś wyrosły od razu dziurawe. Przez lata leczenia pozostały po nich jedynie korzenie. Dokuczały mi na różne sposoby gdy rosły, potem gdy korony zębów powoli obłamywały się. Chciałem kiedyś je usunąć, pani chirurg szczękowa powiedziała żebym przyjechał jak zaczną dokuczać. No i chyba "nadejszła wiekopomna chwila". Lewa dolna nieśmiało ćmi i bokucza przy nacisku. Z doświadczenia wiem, że jak nic nie zrobię - za tydzień będę chodził opuchnięty jak bania...do zwykłego stomatologa nie ma co iść, prawda ? Tak sobie myślę, że prywatnie do chirurga szczękowego pójdę. W sumie czas najwyższy..jakby nie patrzył nieco boję się, choć awersji do stomatologów nie mam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 12:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie może trochę dziwne... Razz
Zaczynają mi się wyżynać górne ósemki. Na razie tylko jedna (lewa) i to odrobinę, bo mi kawałek wystaje od strony policzka a prawe dziąsło jest twardsze i chyba też tam będzie ta ósemka. Na dole na razie nie widzę, żeby coś się działo.
Ta lewa ósemka tak wychodzi, że dopiero wczoraj się zorientowałam, bo normalnie w lusterku trudno coś zobaczyć a językiem ledwo można sięgnąć
No i wiemy, że są to zęby kłopotliwe. Czy warto iść je skonsultować od razu z dentystą? Na razie ten ząb wystaje tylko odrobinę i nie chcę wyjść na jakiegoś hipochondryka Neutral Ostatni raz u dentysty byłam w grudniu 2010, czyli nie tak dawno i nic mi dentysta nie mówił. Jakaś młoda robiła tam nie wiem.. Staż i stwierdziła, że nawet ich nie mam.
Normalnie przy jedzeniu itd. to te lewe dziąsło mnie nie boli, ale jak już nacisne bezpośrednio palcem to trochę tak.

Czy ew. zabiegi związane z tym zębem może wykonywać każdy dentystya czy tylko chirurg? Z tego co czytałam to dosyć skomplikowany zabieg

Poza tym jakie objawy mogą dawać rosnące ósemki? Ostatnio miewam różne "bóle" głowy, czasem gardło czuję, uszy itp. Często wychodzą mi afty, ale to już może być od czegoś innego Wink, zawsze byłam na nie podatna.

dzięki za odpowiedź


PS. właśnie przeczytałam wypowiedź malixa, czy to możliwe żeby od rosnących ósemek piszczało/szumiało w uszach Question Proszę o zdanie na ten temat, bo niestety również z tym walcze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group