Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zęby mądrości - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hejkel



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 28, 2007 2:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje.
Niestety pojawił się też kaszel. Sad Jednak cały czas mam nadzieje że po prostu lekko się pod ziębiłem oddzielnie bo jutro mam zawody wędkarskie.
Dziś znowu miałem 37,5, wypiłem wapno, najadłem się tego co miałem (rutinoscorbin i... tran Surprised ), przespałem się i trochę przeszło...
Jak jeszcze mogę poprawić swoją sytuację?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Kwi 28, 2007 5:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i pomaga polopiryna na noc, jak czuję sie przeziębiona....
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
hejkel



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 28, 2007 8:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eh... A czy ból gardła przy przełykaniu też może być spowodowany zębem?
Strasznie boję się tej anginy Sad .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 1:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ból gardła od zęba? chyba niebardzo...
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sze



Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 10:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Temat jest raczej stary, niemniej postanowiłam go "odgrzać".

Mam poważny problem z ósemkami. A właściwie nie tyle samymi zębami, co ich usunięciem.
Cierpię na silne zaburzenia lękowe i większość moich fobii skupia się wokół gardła, przełyku i całego układu oddechowego. Z tego powodu zabieg musi być przeprowadzony w całkowitym znieczuleniu.

Przyznam, że bardzo się go bałam, jednak byłam skłonna się zdecydować. Do czasu, kiedy chirurg oświadczył, że po zabiegu mogę mieć m. in. "obrzęk gardła, który może utrzymywać się do tygodnia".

Może ktoś z was mógłby mi powiedzieć, jak taki obrzęk się odczuwa. Wiem, ze to dziwne pytanie, mało precyzyjne, ale to dla mnie ważne.
Czy można go porównać np. do tego, co odczuwa się przy anginie, albo gdy lekko uciska się dłonią bok szyi?


I jeszcze jedno- czy w przypadku takiego znieczulenia będzie potrzebna intubacja? Bo właściwie nie trzeba mi zwiotczać mięśni ,ale z drugiej strony, mogłabym się zakrztusić...

Będę wdzięczna za odpowiedzi,
pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Misiaskce



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 10:06 am    Temat postu: Wyrzynający się ząb mądrości Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam wielki problem co do zęba mądrości. Właśnie zaczął mi się wyrzynać i okropnie mnie to boli :/ nie moge nic zjesc ani wypic bo pol szczeki mnie boli. Znacie moze jakies dobre leki na to? i ile jeszcze bede musiała poczekac az mi wyjdzie do konca? wiem ze powinnam isc do stomatologa ale tak sie stało że są dni wolne i niestety stomatolog nie przyjmuje do następnego tygodnia:(


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pinia



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 67

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 2:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

uulalal...

wiem co czujesz, tez tak mialam kilka miesiecy temu. Bylam nawet u stomatologa ... szczerze mowiac mnie wysmial. A mnie tak bolalo z dobre 2 tyg!

Powiedzial, ze trzeba poczekac ... on jedynie moze dac skierowanie do chir. szczekowego i on to jakos zalatwi (tu wytnie, tam przetnie itp. brrr).

Sama nawet zasugerowalam jakies leki np. dla malych dzieci na rozpulchnienie dziasla, on stwierdzil, ze na to nie pomoze.

Badz co badz nie zalatwilam u niego nic, a zab jak bolal tak bolal, przeszlo za pare dni samo, i w tym jakies to moze dla Ciebie pocieszenie...

a moze lekarz byl 'niedouk' ?! nie wiem ... ale zycze wytrwalosci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale nie wszystkie zeby madrosci sie wycina prawda??ja mam 3 i nie bolało mnie nic a nic jak rosły Laughing
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marbus



Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 8:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałam w zeszły czwartek usuwane cztery 8 w narkozie.Byłam intubowana,nie wiem czy tak się zawsze postepuje przy tego typu zabiegach,więc w tym temacie Ci niewiele pomoge ,moge jedynie napisać jak było u mnie.Natomiast jesli chodzi o Twoje pytanie dotyczące bólu gardła-to ja porównałabym go do bólu przy silnej anginie plus zap krtani-ale to są moje doświadczenia.Bolało mnie gardło prze 3 dni-dziś jest już lepiej,psikałam sobie tantum verde ,dziś nawet ssałam tabl na gardło.Boli to fakt,ale da się przeżyć.Myslę,ze to dośc indywidualna sprawa-dziewczynę,która tego samego dnia była operowana co ja gardło bolało jeden dzień.Pozdrawiam i trzymam kciuki Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mik@



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 11:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, miałam usuwaną dolną 8 prawie miesiąc temu, od tego czasu boli mnie jedna strona języka, problemy z jedzeniem, boli mnie szczęka i problemy z przełykaniem śliny, czy ktoś to przechodził???? to jest strasznie męczące i bardzo bolesne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group