Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zęby mądrości - temat zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgorzata



Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dublin
PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 11:10 pm    Temat postu: Zęby mądrości - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam !
Od trzech dni boli mnie pół szczęki. Na początku opuchło mi dziąsło, potem zaczął mnie boleć migdał, a potem jeszcze ból zaczął promieniować do ucha (chyba w takiej kolejności). Czuję się fatalnie, i nic mi nie przechodzi. Cały czas mnie to boli i nie bardzo wiem, co powinnam zrobić. Pewnie iść do dentysty, ale trochę się boję tutaj, znając nieprofesjonalizm Irlandczyków. Mam problemy z przełykaniem śliny i otworzeniem ust szerzej. Po prostu się męczę już od 3 dni.
Co powinien zrobić mi dentysta, żeby przestało boleć ?
Czy tylko nawiercić tego zęba, czy coś jeszcze ?
A może to zapalenie okostnej - co w takim razie ?
Byłabym zobowiązana za ewentualne rady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 11:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałam identyczne objawy. W aptece farmaceutka poleciła mi płukanke sciągającą DENTOSEPT i świetnie się sprawdziła. Radze się w nią zaopatrzyć. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Małgorzata



Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dublin
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 12:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki bardzo za radę. Na razie zdobyłam jakiś antybiotyk, bo mi szczęka prawie odpada, a za tamtym muszę popytać w aptece, choć tutaj możliwe, że nie dostanę tego...., no ale zobaczymy, jaki efekt będzie po antybiotyku...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nikita



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 8:51 pm    Temat postu: Straszne bóle głowy a Zęby Mądrości - tzw."Ósemki" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wtam wszystkich którzy zechcieli kliknąć na mój temat Smile !Otórz od ponad 2 tychodni męcza mnie straszne bóle głowy za uszam i z tyłu głowy przy karku , mam powiekszone węzły chłonne i piszczy mi w uszach.!Ból nasila sie potwornie i trochę ustepuje,ale najbardziej zaniepokoiły mnie straszne zawroty głowy (zwłaszcza na schodach).Byłam już u Laryngologa, neurologa , robiłam USG szyji i zdięcie szczęki- stomatolog stwierdził , ze mam 4 ósemki które moga być przyczyną tego strasznego bólu , ale przyczyną moze byż też napięcie mięśni kręgosłupa...Niedługo mam iśc na operacje pod narkozą usunięcia wszystkich 4 ósemek i boje sie bradzo Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad !Napiszcie prosze jeśli ktoś miał podbny problem z ósemkami, czy miał wtedy takie bóle głowy , uszu i zawroty ??? i czy taki zabieg bardzo boli ??i jak usmierzyc ból po operacjii??Prosze was o pomoc !Nikita


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi


Poczytaj regulamij! Nie piszemy wiecej niz 3 minki pod rzad i stosujemy na forum domyslna czcionke, bez pogrubien i udziwnien!
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 9:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witaj,
od dluzszego czasu borykam sie z podobnym problemem. Osemki zaczely mi rosnac juz w liceum ( w listopadzie ukonczylam studia) wiec trwa to i trwa. Moje zeby madrosci rosly przez 3 dni a pozniej bylo pol roku spokoju.
na chwile obecna jestem w takiej samej sytuacji jak Ty. tez czeka mnie zabieg na osemki (tyle tylko, ze ja mam miec usuniete dwa zeby)
Mnie takze bola wezly chlonne, mam temperature i bol glowy. Nie wiem czy to przeziebienie czy stan zapalny przez osemki.
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malutka20



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 12:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej!
Wiesz też mi rosną żeby madrości strasznie mi mam strasznie spuchnieta twarz nie moge nawet w pelni otworzyć ust a boli tak że mam gwiazdki przed oczami, bylam u dentysty ale zakazenia nie ma, conajwyzej mam brac antybiotyk. Moja rada nie usuwaj!!!!!!! Zeby madrosci jesli nie sa popsute ani nie ma powaznego zakazenia usuwanie tych zebow jest zbedne one wyrosna (ale niestety moga rosna etapami) i przestana bolec. Niestety te zęby rosna przez pare lat i sa okresy kiedy rosna (wtedy jest ta opuchlizna, podwyzszona temperatura i straszny bol) ale trwa to gora tydzien i niestety ten bol trzeba wytrzymac a potem jest spokoj. Co to zawrotow glowy piskow w uszach i bolu z tylu karku tez mam podbne dolegliwosci ale caly czas i sa one chyba raczej spowodowane torbiela w zatoce ( ale to juz inna historia) Tak od tych zebow jak mi rosna mam stan podgoraczkowyobrzek szczeki policzka i straszny bol przez pare dni a potem spokoj. Twoje dolegliwosci moga byc od tych zebow, ale po operacji moze byc jeszcze gorzej, nie czarujmy sie operacja to bolesna koniecznosc jesli zeby nie stanowia zagrozenia dla zycia lepiej ich nie usuwaj bo moze sie to skonczyc niedobrze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sara



Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 55

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 5:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi wyrwali 1 operacyjnie, bo tylko jedną trzeba było, przynajmniej narazie. Strasznie bolało, bo znieczulali 1000razy :?bo nie miałam narkozy. potem masz spuchniętą twarz, marudzisz, jesz jakieś antybiotyki. Na taki fioletowy miałam uczulenie. Po jakiś dwóch tygodniach powinno byc OK. Wink ale szwy w buzi sa denerwujące Rolling Eyes Nie będzie tak źle, powodzenia Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nikita



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 23, 2006 10:54 pm    Temat postu: Usuwanie Ósemek - zębów mądrości Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kochani!Za 2 Surprised dni czeka mnie operacja usunięcia 4 ósemek pod narkozą, ze względu na silne bóle głowy nimi spowodowane (prawdopodobnie)!
Bardzo sie boje, czy ktoś z was miał moze taką operacje??? Czy bardzo boli?Co robic by opuchlizna szybko zeszła... amoze ktoś ma jakies słowka pocieszjące na ten temat Rolling Eyes
Nikitka :
[zakaz linkowania na forum]

Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi


Na forum nie uzywamy pogrubionych czionek. Poczytaj REGULAMIN!
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eva
Gość









PostWysłany: Pon Kwi 24, 2006 4:04 am    Temat postu: osemki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc...nie wiem na ile moge cie uspokoic tym co napisze ale ja mialam usuwane 2 osemki niby nie pod narkoza ,bo nie bylo takiej potrzeby,ale przy znieczuleniu miejscowym .Mysle ,ze piszesz sie na narkoze ,bo jest ich az 4 do usuniecia a poza tym zalezy to od tego jak one rosna i jak sa umieszczone... nie martw sie zabieg pod narkoza jest ok ,szybko bez bolu ...w moim pezypadku znieczulenie miejscowe trwalo dluzej niz caly zabieg ich usuwania:)...obudzisz sie i bedzie ok...opuchlizna nie jest duza ale napewno jakas bedzie ,bo jest ich az 4 do usuniecia...jak pamietam to chirurg stomatolog przepisuje leki przeciwbolowe i trzeba zazywac w razie potrzeby...nie martw sie ,bo napewno bol glowy minie po usunieciu osemek ,ja mialam podobny problem...pozdrawiam
Powrót do góry
nikita



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 28, 2006 9:32 pm    Temat postu: Już po operacji .. było Dobrzzze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kochani!Dzisiaj wróciłam ze szpitala..po operacji ósemek , okazało sie ,ze musze usunąc tylko 2 !!! Smile Ale miałam stracha, a tu dali mi niebieskie cacko i po godzince zabrali na stół operacyjny !Operacje miałam pod narkozą (znieczulenie ogólne)i odpłynełam błogo.. obudzili mi i podawali tlen , no i trosze mi było nie dobrze i słabo - tak kreci sie świat i wruje po narkozie Razz Ale dostałam środki przeciw bólowe i spokojnie spałam, spałam... hehe teraz wyglądam jak chomik , albo wiewiórka wcinająca orzeszki , tak słodko spóchłam ,...boli ojojoj ale jestem dzielna, robie sobie okłady z lodu , psikam "tantum werde" i powoli wcinam mnioszka papki !Mam nadzieje ze ból szybko minie jak i opuchlizna !Jestem Szcześliwa bo wspitalu poznałam świetnych ludzi (pozdrawiam wszystkich śmieszków i wędrowników takich jak ja Wink )- a ja jestem dusza towarzystwa i bez tego było by mi żle!Operacja nic nie bolała.. a ja mam spokój z tymi ząbkami!Trzymam kciuki za wszystkich którzy beda miec problemy z ósemkami! Nie bójcie się !!!! A ja Lece chomiczkować ..hihi Cmokusie Nikitka Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group