Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zęby mądrości - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stanley777



Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 02, 2013 1:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Na przelomnie grudnia i stycznia zauwazylem ze cos nie tak jest z moja dolna jedynka, krzywi sie. Z obawy ze mi sie zrobi wpadka w dolnej szczece, ze oby dwie jedynki sie zapadna i bedzie to dramatycznie wygladac poszedlem do stomatologa. Lekarka stwierdzila ze nic nie widac, aczkolwiek jak sie przyjzy to oczywiscie widac, ale Ona ma wieksze skrzywienie, zrobila na wszelki wypadek zdjecie panoramiczne i wyszlo jej ze pcha mi sie osemka z lewej strony i przez to jedna z jedynek prawdopodobnie mi sie krzywi. Kazala to obserwowac, a jak bedzie dalej sie krzywic to mozna wyrwac ktorys z zebow, albo osomke, albo mam tez stary po kanalowym martwy i moze ten by bylo lepiej.

Teraz juz sam nie wiem czy nadal jest postep w krzywieniu sie jedynki, pewnie jak jest to nie zauwazalny, ale nie chce zeby mi sie tak skrzywilo ze bede musial jakis aparat nosic. Wyrywac bez zastanowienia czy poczekac jeszcze miesiac dwa?

W tej chwili gdyby ktos mi popatrzyl w szczeke to nie widac nic skrzywionego, Ale jezdze po tym jezykiem od wewnatrz i mnie to drazni :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mirek.regiel



Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 10:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

udaj się do dobrego ortodonty bo taki stom od dziur to wiesz z całym szacunkiem nic nie wie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Stanley777



Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 4:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mirek.regiel napisał:
udaj się do dobrego ortodonty bo taki stom od dziur to wiesz z całym szacunkiem nic nie wie.


Co prawda jak bylem u stomatologa to wspominal cos o ortodoncie, ale maja w tym samym lokalu ortodonte i jakos nie mowil, ze nawet teraz zebym sobie poszedl. Otworzyles mi troche oczy. Musze sie zorientowac jakie terminy i ceny za wizyte. Dzieki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 12:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko zalezy od tego jak idą te ósemki. Jeśli wychodzą prosto i mają miejsce to ewentualnie mozna poczekać . Jesli jednak już zauważasz wykrzywienie zębów a dodatkowo nie masz za wiele miejsca w szczęce to radze się ich pozbyć . One maja to do siebie ,ze wpychają sie na siłę a dodatkowo masakrycznie sie psują. Można ich jeszcze nie widzieć a już bedą popsute.
U mnie było podobnie choć chyba bardziej drastycznie. Wychodzą mi dwie ósemki po lewej stronie ( jeszcze ich nawet nie widać). Wszystko było ok. Zgryz jednak zaczął się tłamsić i wykrzywiać.Nie to jednak było najgorsze. Doszły bóle głowy , ucha, gardła, katar i niesamowity ból stawu skroniowo-żuchwowego. Ból był na tyle dokuczliwy,ze poszłam szybko do chirurga szczękowego . Jestem juz po usunięciu górnego zęba i wszelkie dolegliwości zniknęły. Mimo,ze nie był zepsuty to dawał takie dolegliwości. Teraz czas na ząb dolny bo tam zrobił się juz stan zapalny.
Radzę nie zwlekać tylko udać sie do chirurga szczękowego na konsultacje.
Koszt usuwania prywatnie około 400zł . Jesli nie boli mozna zapisać się na kasę chorych.
Ortodonta i tak nie nałożyłby Ci aparatu bez usunięcia tych ząbków.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katwalczak



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 3:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma sensu zwlekać z usuwaniem ósemek, są niepotrzebne, szybko się psują, trudno je wyczyścić, poza tym przez nie mogą krzywić się pozostałe zęby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kiniaj



Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 7:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlatego chyba też zdecyduję się na usunięcie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wiktoria.Z



Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 4:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś orientuje się jakie teraz są koszty usuwania 8-ki? Chodzi mi o takie, które jeszcze do końca nie wyszły. Czyli pewnie w gre wchodzi chirurg szczękowy. Dzięki z góry za info.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klaudiarolok



Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Maj 18, 2015 5:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że to zależy od miejsca ale pewnie kilkaset złotych - zwłaszcza, że najpierw zdjęcie i konsultacja, pozniej samo usuwanie, leki. Najtańsza zabawa to nie jest...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
violet



Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 18, 2015 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zęby madrosci to jakaś masakra. Ja trafiłam na szczeście do dobrej Kliniki stomatologicznej [zakaz umieszczania reklam], ktora zajela sie sprawa bo gdyby nie oni to caly zgryz by mi poszedl... :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karrollus
Spamer


Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: 3city
PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 1:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

od wielu lat mam już 4 ósemki, nie mam z nimi problemów, jednak poważnie zastanawiam się nad usunięciem. Przeraża mnie jednak koszt i ból. Sad
Myślicie, że warto to zrobić, czy czekać aż zaczną się psuć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group