Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zęby mądrości - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goranb
Gość









PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, ja jakieś 4 godziny temu miałam "likwidowaną" dolną ósemke. Niedawno znieczulenie mi zeszło i boli jak cholera. Nie moge zasnąć ani nic a najgorsze jest połykanie śliny - przesada. Ale jak trzeba, to trzeba. W koncu to nie jest koniec świata Smile
Powrót do góry
borabora



Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 12:30 pm    Temat postu: Ząb mądrości Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
5 dni temu wyrwałem ząb mądrości (siedział mocno). Niestety ból po wyrawaniu nie ustaje. Biorę antybiotyk dacalin c. . Powiedzcie mi czy to norma że tak długo boli?

Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szczurek



Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 7:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest tak, że każdy człowiek jest inny i każdy inaczej reaguje. Więc trudno powiedzieć, czy jest to normalne. Moja jedna koleżanka też usunęła zdrowego zęba, bo jej dentysta stwierdził, że ma ciasną szczękę i jej będzie krzywił zęby więc zalecił usunięcie. Potem przez dobry tydzień była zapuchnięta i strasznie cierpiała, cały czas była na silnych lekach przeciwbólowych a na dodatek musiała pracować. To było straszne, ona była ledwo żywa. Natomiast moja inna koleżanka usunęła ósemkę, bo ją strasznie bolała, a po zabiegu nic w ogóle nie czuła bólu. Ulga "od ręki". Także nie ma reguły.
A propo mnie się też wyżynają ósemki i ..... wolę tydzień pocierpieć, niż wyrwać zdrowego zęba, który boli, a właściwie boli dziąsło, a nie ząb.
Moje metody, polecane przez stomatologów: kilkakrotne pocieranie w ciągu dnia żelem dentystycznym o nazwie sachol (bez recepty) i płukanie jamy ustnej rozcieńczonym w wodzie dentoseptem (też bez recepty). Pomaga, ale trzeba być cierpliwym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina
Gość









PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 5:14 pm    Temat postu: Bez przesady Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja usówałam 2 razy dolne, bo pojedynczo. I ani razu nie było tak strasznie jak tu opisują. Nie usówałam pod narkozą, tylko przy znieczuleniu miejscowym... Jak minęło... pobolało jedna noc i tyle, mała opuchlizna, siniaczek i nic poza tym... 2 tabletki przeciwbólowe załatwiły sprawę. Teraz szykuje sie na górne... podobno zabieg bardziej niebezpieczny, czy ktoś miał jakieś doświadczenie....
Powrót do góry
cama101



Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź.
PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 11:26 pm    Temat postu: bóle w okolicach żuchwy. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzień dobry.
nazywam się Ania, mam 14 lat.
od 5 lat mam bóle w okolicach prawej żuchwy. Występują one co jakiś czas na okres od kilku dni do kilku tygodni. W tej chwili mam już stały, silny szczękościsk. Byłam już w wielu ośrodkach na wielu badaniach, lecz nikt nie wie dokładnie co mi jest. Uwalniano mi chirurgicznie dolną siódemkę po prawej stronie, miałam wiele zdjęć rentgenowskich tych okolic (panorama), tomografię komputerową głowy. Podejrzewana jest dysplazja włóknista, lecz do potwierdzenia konieczna jest biopsja w znieczuleniu ogólnym - właściwie nie ma na to leczenia, więc szukamy innych dróg. Była propozycja chirurgicznego usunięcia zawiązka ósemki po prawej stronie na dole.

[zakaz linkowania na forum]


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Novi



Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Elbląg
PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 11:43 pm    Temat postu: Re: bóle w okolicach żuchwy. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że Twoja dolegliwość może mieć związek z brakie miejsca w szczęce dla "zęba mądrości", który nie moze się wsobodnei wydostać. Objawy masz bardzo typowe dla tej dolegliwości, myśle, ze zabieg usuniecia tego zawiazka zęba rozwiąże Twoj problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anka893



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Siemiatycze
PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! ja też miałam usuwane ósemki. w moim przypadku były to dwie górne. zabieg miałam wykonywany przy miejscowym znieczuleniu (każda 8 oddzielnie). usunięcie było konieczne do zaplanowanego założenia aparatu stałego... w usunięciu był mały problem bo te zęby jeszcze mi nie wyrosły, wiec chirurg rozcinał mi dziąsła, miałam tez zakładane szwy . po pierwszym usunięciu strasznie spuchłam i miałam okropny ból, ale przy drugim razie już nie miałam takiej opuchlizny... drugi zabieg miałam wczoraj więc i mam jeszcze szwy który w tym wypadku mi bardzo przeszkadzają i teraz bardziej boli mnie dziąsło Confused , a poprzednim razem bolał mnie spuchnięty policzek
pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
hejkel



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 27, 2007 8:54 pm    Temat postu: Opuchlizna pod żuchwą a ósemki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Dzisiaj pojawiła mi się mała opuchlizna pod żuchwą, dokładnie pod miejscem gdzie mogłaby znajdować się ósemka. Czuje też jakby ciągły dotyk w miejscu gdzie mogłaby wyrastać. Opuchlizna ma formę średniej wielkości bąbla (jak po komarze) i jest w środku trochę twardawa. Mam także 37,4 stopni.
Czy ząb i ta opuchlizna mogą mieć ze sobą coś wspólnego?
Świnkę już miałem Smile .
Pozdrawiam


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Kwi 28, 2007 12:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak najbardziej ósemki mogą być przyczyną. zazwyczaj tak jest i gorączka to też normalne.
a jeżeli nie to, to obstawiam migdałki. Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Kwi 28, 2007 12:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Emilka Razz Napewno przyczyna opuchlizny sa wyrzynajace sie ósemki Razz Ale jesli bol bedzie nadal trwał mimo ze juz beda wyrosniete to musisz sie zgłosic do stomatologa, bo wiekszosc ósemek jest usuwana chirurgicznie... 3m sie pzdr.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group