Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zęby mądrości - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Kwi 16, 2011 1:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Juz ci odpowiadam... ósemki robia cuda ale nie te sympatyczne niestety
Mozliwe jest prawie wszystko:
piszczenie w uszach, uczucie ich zatykania
bol rzuchwy
powiekszone wezly chlonne - tez na szyji i obojczykowe,
mdlosci bo razem ze slina polykasz ten syf ktory nagromadzil ci sie w kieszonce zeba ktory jeszcze nie wyszedl
do tego bole glowy,
bole oka, oczu, zatkanie nosa, bole gardla - bole i opuchniecia anginopodobne, opuchniecia policzka, szczekoscisk
zawroty glowy - to juz przy stanach zapalnych osemek ale zdarzaja sie
etc...
Co do pytania o dentyste - nie takie akcje z osemkami to tylko chirurg - najczesciej w znieczuleniu miejscowym ale zdarza sie tez narkoza...choc tu wymuszalabym na chirurgu szczekowym by robil zabieg gdy ty jestes przytomna - wtedy bardziej uwazaja i sa delikatniejsi!
Jali jestes z Bydgoszczy moge ci jednego chirurga polecic - lepszego nie ma!
Piszesz o dentyscie - mialabys NORMALNEGO dentyste to usunal by ci zalazki ósemek i po klopocie a tak z zalazkow zrobily sie zeby i jest klopot!
Zrob zdjecie panoramiczne szczeki - okolo 30 zl i idz od razu do chirurga na konsultacje! Wtedy bedziesz wiedziec ktora rosnie krzywo i jest do wywalenia a ktora moze zostac. Ale jak nie masz szczekoscisku, nie boli cie glowa, nie masz mdlosci, zawrotow i bolu miejscowego - to ja bym nie usuowala... bo do tego piszczenia idzie sie przyzwyczaic - zartuje ale tragedii nie ma.
Pozdrtawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ivcia



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 10:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

osówanie zebów mądrości bez przyczyny jest nieprawidłowe. Zęby ósme usuwa się w kilku konkretnych przypadkach. Opinie aby usuwac ósemki z góry są bzdurą. Podobnie jak informacje ,że "ósemek sie nie leczy "

pzdr

na zdjęciu z powyższych postów jest braz ósemek gdzie wystarczy wykonać plastyke dziąsła kieszonki a nie usuwać ósemki Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 2:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ivcia napisał:
osówanie zebów mądrości bez przyczyny jest nieprawidłowe. Zęby ósme usuwa się w kilku konkretnych przypadkach. Opinie aby usuwac ósemki z góry są bzdurą. Podobnie jak informacje ,że "ósemek sie nie leczy "

pzdr

na zdjęciu z powyższych postów jest braz ósemek gdzie wystarczy wykonać plastyke dziąsła kieszonki a nie usuwać ósemki Smile)


no.. tak w sumie, jeśli by one rosły u mnie prawidłowo i nic by się nie działo to nie wiem czy bym chciała się na cierpienia związane z wyrywaniem narażać Laughing a prywatnie to płacić jeszcze kilka stów za usuwanie dobrego zęba Laughing
Jakoś nie mogę się wybrać do tego dentysty Wink

@malixa - kurde, dużo tych 'ubocznych efektów'. Aż się wierzyć nie chce. Nie wiem naprawdę do czego podpiąć te moje trąbki słuchowe. A może to też zbieg okoliczności... Już mnie nic nie zdziwi Razz.

I mam takie pytanie. Na czym polega tzw. 'stłoczenie zgryzu'? Czy objawia się jakimś bólem, jak szybko postępuje itd. Czy od tego mogą np. przednie zęby się 'skrzywić'? Sorry za takie trochę głupie pytanie, ale no cóż, lekarzem nie jestem i chcę mieć pewność
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 11:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli ci sie nie chce wierzyc to lepiej zebys sie nie przekonala...
Stloczenie zgryzu to to o czym piszesz, za mala szczeka najogolniej ale nie dokladnie. Nie pisze wiecej bo po co skoro i tak nie wierzysz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 4:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

malixa napisał:
Jesli ci sie nie chce wierzyc to lepiej zebys sie nie przekonala...
Stloczenie zgryzu to to o czym piszesz, za mala szczeka najogolniej ale nie dokladnie. Nie pisze wiecej bo po co skoro i tak nie wierzysz


Chyba nie wzięłaś tego poważnie Razz tak sobie napisałam, że za dużo nieprzyjemnych rzeczy może się dziać przez ósemki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 2:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wzięłam ale ok. Na te "zeby" jestem po prostu uczulona i tak reaguje bo doskonale wiem i na sobie i po tym co widzialam co przez nie moze sie dziac... Masakra
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 2:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a no to przepraszam, bo nie tak to miało zabrzmieć Wink

czy lekarz był by w stanie określić z rtg czy te zęby powodują niektóre dolegliwości, jak np. piszczenie/szumy w uszach?

Sorry, że tak namolnie pytam ale chcę się upewnić. Prędzej czy później i tak się muszę wybrać, ale "nie mam czasu" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Matt



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 8:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Serdecznie
otrzymałem skierowanie od ortodonty na wyrwanie ósemek na skierowaniu mam napisane 38 i 48 czy są to zęby dolne i górne czy tylko dól bo z tego co pamietam to mi powiedziala kobieta że dół ...
I tak szczerze mówiac nie mam zamiaru ich usuwac ale pytam z ciekawosci Wink

Przenoszę / Zibi


Dodano po 33 minutach:

Dodatkowo chciałbym dodac że zab mnie nie boli zadne bole glowy jestem zdrowy okaz Smile i nie mam zamiaru usuwac tych 8 bo slyszalem ze moga potem wystepowac duze powiklania i tak dalej .. a jezeli nie maja miejsca to juz ortodonty sprawa moze mi np wyrwac 7 ktore mozna usunac bez problemow bez zadnych komplikacji szyc i tym podobnych ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 7:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli chcesz zostawic osemki, wtedy najczesciej ortodonta moze wyrwac tobie czworki! Ale to juz w gstii lekarza - zalezy jak masz ulozony zgryz. To, ze 8 sa zdrowe teraz i cie nie bola nie znaczy, ze nie beda pozniej bolec... a moze nie - ruletka!
Ale jesli ortodonta c mowi, ze do wywaleni to lepiej je wywal bo leczenie ortodontyczne bedzie bez sensu! Zgryz ci sie ulzy, bo jakos zawsze sie zmiesci, przestaniesz korzystac z aparatu i mimo wywalonych pieniedzy, bedzie ci sie wada cofac! I kasa wydana, aparacik byl a po 2 latach krzywy zgryz na nowo... ale toj wybor. * najszybciej sie psuja, daja rozne powiklania, 4 jak na razie widac zapewne wiec wybor nalezy do ciebie, bo pewnie 4-ki tez mas zdrowe...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Paź 17, 2011 2:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanko jeszcze. Ósemki (tylko górne, lewa trochę szybciej) nadal sobie 'rosną', nie mam w sumie żadnych typowych nieprzyjemności jak ból, brzydki oddech, infekcja. Trudno samemu coś tam zobaczyć, ale w odbiciu lusterka nie widzę, żeby były jakieś ubytki.
Swego czasu czułam podrażnione dziąsło itd. teraz trochę to ustało (może ta lewa się wystarczająco wybiła). Jednak przy myciu zębów często wypluwam krew. Nie jest jej dużo, ale też nie można jej przeoczyć. Czy to mogą być jakieś powikłania w związku z wyrastającymi ósemkami? Np. podrażnienie szczoteczką? Przypuszczam, że to prawdopodobnie idzie z któregoś wyrastającego zęba. Nie ma mowy o jakiejś innej chorobie dziąseł czy przewodu pokarmowego, urazie itp.
Normalnie w ciągu dnia nie mam posmaku krwi w ustach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group