Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ząb- leczenie kanałowe, ból zęba itp- zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marshell



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 1:03 pm    Temat postu: Ząb- leczenie kanałowe, ból zęba itp- zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
W listopadzie wyladowalem u dentysty z bolem zeba. Wywiercil on dziurke i wsadzil do niego lekarstwo. Na wyjecie umowilem sie na grudzień, jednak z powodu wyjazdu za granice nie moglem sie zglosic. W wyniku tego wszystkiego zapomnialem o tym ze mam lekarstwo w zebie, do czasu kiedy zab znowu zaczal dawac znac o sobie. Czy jest szansa ze nie bede musial miec leczenie kanalowego? ze lekarstwo poprostu zostanie wyjete i wsadzona pląba? strasznie boje sie kanałowego... uspokojcie mnie Wink

PS. Czy kanałowe jest mozliwe gdy ząb boli sporadycznie, najczesciej wieczorami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 12:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a to lekarstwo jeszcze siedzi w zębie?
szczerze mówiąc nie mi to oceniać, czy jest szansa uniknięcia leczenia kanałowego, bo o tym decyduje lekarz na podstawie wywiadu, badania, czasem analizy zdjęcia rentgenowskiego, ale to fakt, że zazwyczaj leczy sie kanałowo zęby, które bolą cały czas, nerwy są na wierzchu i jest to bardzo uciążliwe. jednak nie zawsze, bo często leczy sie tak też zęby zanim zaczną boleć np. przy bardzo głębokich ubytkach (zanim rozwinie się zapalenie miazgi), przy martwicy miazgi (czyli stan poprzedzający zgorzel) itp.

ale jedno jest pewne. z zebami nie ma żartów i jak choć trochę boli, to trzeba jak najszybciej iśc do dentysty. im szybciej tym lepiej. gdyby się dało, to poszłabym za Ciebie z tym zębem, bo bardzo lubie do dentysty chodzic Very Happy
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 2:53 pm    Temat postu: stomatolog Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy jest szansa ze nie bede musial miec leczenie kanalowego? ze lekarstwo poprostu zostanie wyjete i wsadzona pląba? strasznie boje sie kanałowego... uspokojcie mnie

Nie lepiej jest iść do stomatologa na miejscu?
Sprawa jak na tę chwilę może okazać się całkiem błaha.
Nie zbankrutujesz.
Bo później możesz stracić ząb.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sanderejszyn



Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 1:16 pm    Temat postu: Ząb rośnie mi na podniebieniu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

:( Proszę pomóżcie mi.Dzisiaj zauważyłam że na podniebieniu mam górkę(spuchnięte) okazało się że to ząb mi rośnie.W dzieciństwie nie urosła mi 3 i zawsze miałam z tym problemy,i wydaje mi się że teraz za 2 rośnie ta 3 (SKRZYWIONA) :( co robić????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lemonnka



Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 1:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź jest chyba oczywista: iść do dentysty. On zdecyduje co zrobić. Możliwe ze Ci wyrwie ten ząb gdy wyrośnie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 1:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na podniebieniu Shocked Shocked ? radze jak najszybciej pedzic do lekarza!napewno Ci usunie tak jak napisano wyzej.. Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 9:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja znam osobe której tak ząb urósł niewygląda to dobrze i ta osoba ma zamiar go usunąć ty też to zrób jak najszybciej bo póżniej mogą być kłopoty podrażnienia itp.
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sylwiaxxx



Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mieszkowice
PostWysłany: Sob Maj 24, 2008 12:16 am    Temat postu: Boli mnie ząb, nie jest zepsuty.Mój dentysta wyjechał... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od dwuch dni boli mnie bardzo ząb(jedynka) niejest zepsyty.Ból pochodzi jakgdyby z wewnątrz zęba,a właściwie od jego nerwa.Mój dentysta wyjechał niewiem co mi jest i co mam robić?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 24, 2008 1:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś przeciwbólowego+zimny okład i do dentysty innego, bo po co się męczyć i czekać?
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Maj 24, 2008 7:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś Ci nerw szwankuje, czyżby leczenie kanałowe? Udaj się do innego lekarza Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group