Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ząb- leczenie kanałowe, ból zęba itp- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sajgoniarz



Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Cieszyn
PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 10:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź, a co do zęba, to conieco mnie pobolewa czasem, tak na powierzchni odkrytego dziąsła.Leczyć i tak się go nie opłaca bo wiele z niego pożytku nie będzie, jedyne czego się obawiam że trzeba to będzie wyciąć chirurgicznie, bo nie ma go za co ciągnąć, a jakby próbować za to co jest to by się tylko skruszył do reszty :/. Dodam że po wczorajszym przepłukaniu szałwią zauważyłem ze opuchlizna się nieco zmniejszyła, ale równie dobrze może to być moje urojenie.
Twoja wypowiedź przekonała moją mamę Smile Już szuka dobrego dentysty po koleżankach w pracy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 11:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to dobrze:) Wiesz co jak bedzie dobry dentysta to nawet moze cos z tym zrobi. WIesz co, usuniecia chirugicznego nie mozna wykluczyc, bo z wlasnego doswiadczenia wiem ze dentysci nie lubia wyrywac zebow i gdy tylko jest okazja "zwalaja" robote na chirurgow. Ale tak jak mowie, nie jest 100% pewne, ze bedzie on do wyrwania, moze dentysta sproboje go zaleczyć.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sajgoniarz



Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Cieszyn
PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 11:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie myłem zęby i zauważyłem coś dziwnego, na powierzchni "zęba" mam teraz taką białą plamę, zapewne ropę, bo gdy to odessałem to ona znikła... a po chwili.. znów jest Ale nie pokaże jak się regeneruje gdy mam usta otwarte, cwana. Teraz by mnie nie zdziwiło gdyby się okazało że ropień ma bardzo długo, tylko że zawsze ropa wychodziła przez ząb, i nie było problemu, a coś musiała ją 3 dni temu przytkać, i poszła w dół. Zapewne ból zęba nie istnieje... to jest ból dziąsła, które wywołuje przeciskająca się ropa, widocznie gdy płukałem usta szałwią to mi się ten kanał odblokował i ropa znów płynie, na moje szczęście. Boje się co zobaczy dentysta gdy już się zęba pozbędzie Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 6:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sajgoniarz
ni9e ma się co bać na zapas Smile
dentysta po to się kilka lat uczył i specjalizował żeby sobie poradzić z każdym przypadkiem Smile
uwierz- w swojej praktyce na pewno widział już niejedno więc i Twoje jakoś przeżyje Smile
ja też tak kiedyś miałam. poszłam do dentysty, dostałam odpowiednie środki i płukanki i potem ropień sam pękł Smile nie było tak źle.
ale prawdą jest, że sam sobie nie sprawdzisz co się dokładnie dzieje w jamie ustnej dlatego konieczny jest lekarz Smile
a oprócz szałwii możesz kupić sobie azulan albo dentosept (bez recepty) i tym kilka razy dziennie płukać.
PS. jak pójdziesz do dentysty to powinien Cię przyjąć od razu. przynajmniej u mnie tak jest, że pacjenci "z bólem" są przyjmowani prawie od ręki (czasem trzeba czekać jeden dzień).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sajgoniarz



Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Cieszyn
PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 6:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

He, byłem na 16:30, Doktor 28 lat, tak rwał że bardziej się bałem nie o zęba tylko o szczękę Laughing a teraz siedzę z tym tamponem w ustach. Wie ktoś ile go mam trzymać żeby mi się zagoiło dziąsło? Na kartce są 2h... ale coś czuje że za 2 h to bezie tylko plama krwi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 6:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sajgoniarz
ale szczęka cała jak rozumiem ? Smile
tampon jest tylko po to żeby zatamować krwawienie.
jak po dwóch godzinach nie będzie krwawiło to możesz go spokojnie wyciągnąć Smile
poza tym- nie pij dzisiaj nic gorącego. bo krwawienie może się wrócić Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sajgoniarz



Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Cieszyn
PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 8:35 am    Temat postu: Powiłanie po ekstrakcji Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, po wyrwaniu mojej 6, pojawił się dziwny problem, którego nawet dentyści z ośrodka w którym się leczę nie wiedzieli o co chodzi. Otóż po wyrwaniu zęba w zeszły wtorek, rana zaczęła mi krwawić w nocy środa/czwartek. Rano się zasklepiła i mogłem normalnie zjeść śniadanie. W Niedzielę ok godziny 17 rana znów zaczęła krwawić, i krwawiła cały czas, dopóki w ten poniedziałek dentysta nie zaszył mi zęba ok 13. Dziś się budzę o 2 w nocy i znów czuję krew w ustach. Zauważyłem że to dzieje się w odstępach ok 36h, czyli wtedy gdy w skrzepie powinno zacząć wędrować epitelium. Ma ktoś jakiś pomysł, żebym podsunął go dentystom gdy dziś do nich pójdę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 2:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sajgoniarz
nie wiem co to ale warto zrobić badanie krzepliwości krwi.
zobaczysz czy wyniki są w porządku czy trzeba coś leczyć Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
moniqa



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 5:52 pm    Temat postu: problem z zębem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam problem z zębem.. od jakiegoś czasu zauważyłam,że jeden z zębów jest tak jakby trochę podważony..boje się ,ze mi wypadnie i będę szczerbata
Crying or Very sad więc jeśli ktoś wie jak rozwiązać mój problem lub jak długo rośnie ząb.. a no i mam jeszcze jedno pytanie do tych, którzy wiedzą.. mam na zębach takie żółte kropki dentysta powiedział ,że to od antybiotyków..chciałabym się tego pozbyc ale nie wiem jak a będę mogła wybielić zęby dopiero w tedy gdy wyrośnie miząb mądrości.. proszę pomóżcie.. z góry dziękuje : *
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marija333



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 6:43 pm    Temat postu: Re: Ząb- leczenie kanałowe, ból zęba itp- zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

marshell napisał:
Witam
W listopadzie wyladowalem u dentysty z bolem zeba. Wywiercil on dziurke i wsadzil do niego lekarstwo. Na wyjecie umowilem sie na grudzień, jednak z powodu wyjazdu za granice nie moglem sie zglosic. W wyniku tego wszystkiego zapomnialem o tym ze mam lekarstwo w zebie, do czasu kiedy zab znowu zaczal dawac znac o sobie. Czy jest szansa ze nie bede musial miec leczenie kanalowego? ze lekarstwo poprostu zostanie wyjete i wsadzona pląba? strasznie boje sie kanałowego... uspokojcie mnie Wink

PS. Czy kanałowe jest mozliwe gdy ząb boli sporadycznie, najczesciej wieczorami?


KANAŁOWE NIC NIE BOLI! W OGÓLE! tylko zęba trzeba najpierw zatruć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group