Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ząb- leczenie kanałowe, ból zęba itp- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moze... nie mam pojecia. Tak czy siak kumpel powinien isc do dentysty jak zab go boli. Sam sobie z tym nie poradzi raczej :/

Spoko, dzięki za odpowiedzi Smile / Zibi

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
costa23



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 182

Wysłał podziekowań: 9
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Żywiec
PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 1:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może ząb źle został wyczyszczony i stąd boleści?
_________________
powrót..na jak długo??where is sens??? Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 1:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak źle wyczyszczony? Że środka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 1:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kanały mogły zostać źle oczyszczone
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 1:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok, dzięki. Nie najlepsze wiadomości Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dominic9



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 13, 2009 11:26 pm    Temat postu: Problem z zębem po leczeniu kanałowym!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Około dwa miesiące temu zaczal mnie strasznie bolec ząb. Dentystka wykryła zgorzel w mojej górnej trójce . Z miejsca usuneła mi nerw po czym wlozyla mi lekarstwo. I zaczela sie zabawa. Z lekarstwem nie moglem wytrzymac wiecej niz 4 dni. Czulem i do dzis czuje straszny rozpierajacy ból, nie do wytrzymania. Kiedy bolał kazała mi samemu sobie wyciągać. Po wyciagnieciu ból automatycznie znikał. Było to przyczyną ropy, jednakże aktualnie ząb jest już czystyy całkowicie ( po okolo 10 wizytach) , 0 wydzieliny a ząb pod lekarstwem caly czas boli. I z tąd moje pytanie czy pod plombą ząb nadal bedzie boleć? Czy to poprostu lekarstwo jest takim specyfikiem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alenka55



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 11:39 am    Temat postu: Wyrwanie szóstki plus leczenie kanałowe. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam wczoraj u swojej dentystki i okazało się, że po tym, jak ułamała mi się w czwartek górna szóstka, nie ma sensu jej ratować. Muszę w związku z tym umówić się ze stomatologiem ze specjalizacją chirurgiczną na zabieg usunięcia zęba. Dodatkowo ta szóstka najprawdopodobniej oddziaływała na dolną szóstkę, której leczenie kanałowe zaczęłam wczoraj. Pani doktor włożyła mi truciznę do zęba i zalepiła go.

Po powrocie do domu postanowiłam zaczerpnąć jakiś informacji z internetu na temat samego leczenia kanałowego oraz usuwania zębów. To, co przeczytałam mnie nie przeraziło, bo tego się spodziewałam, ale chciałabym jednak uzyskać jakieś bardziej wiarygodne informacje. Wiem, że każdy organizm reaguje inaczej, jak na leczenie, znieczulenia itd. Ale kieruję swoje pytanie do wszystkich, którzy mogliby mi jakoś pomóc.

Jakie macie doświadczenie z wyrywaniem zęba po znieczuleniu? Odczuwaliście ból? Czy obowiązkowo trzeba zszyć ranę po zębie? I czy ewentualny ból lub opuchlizna utrzymują się długo po zabiegu?

Jak wyglądało to u was z leczeniem kanałowym? Czy trzy wizyty wystarczą? (zatrucie, wyczyszczenie kanałów, plomba) Dlaczego jedni piszą o przestrasznym bólu a inni stwierdzają, że nic nie bolało? Wink

To chyba tyle. Smile

Z góry dzięki za posty.
Pozdrawiam,
Alenka


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lusiak1970



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 7:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z wyrywaniem to tyle przypadków co zębów. Ja najbardziej nie lubię znieczulenia, tzn. wkłucia igły. Na pewno wyrywanie zębów nie jest mile. Raczej nastawiaj się na ból przy samym zabiegu, szarpanie (będzie się lekarz szarpał i ciągnął za zęba), choć na pewno nie jest to ból typu nie do zniesienia. Co do szycia przy wyrywaniu zębów to nie słyszałem (choć 4 zęby mi usunięto).

Wiele zależy pewnie też od tego kto wyrywa. Mi kiedyś student rwał - to trochę gorzej. Ale też wiele od zęba. Wiem, że niektóre zęby szybciej wychodzą, inne wolniej, zależnie od korzenia.

Potem opuchlizna jest przez jakiś czas i w ogóle jest się rozbitym po tym wszystkim. Nie można pić ciepłych napojów, jest irytujący brak zębów w szczence.

Ogólnie da się znieść, ale żadna przyjemność.

Trzymaj się, będzie dobrze.

Aha, podobno jest taki punkt na kciuku, tu gdzie jest złączenie z resztą ręki, że jak wciśniejsz, to ośrodek bólu po tej stronie zębów jest złagodzony. Brzmi to nieco głupio, ale podobno to prawda. Nawet jeśli to nie działa, to może siła sugestii pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 11:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

alenka55
Dzisiaj nie te czasy że zęby się tak szybko usuwa.Wszystko zależy czy pacjent ma co uratować,czy chce ratować.Nawet po złamaniu zęba można go podleczyć i założyć koronkę,Taki ząb może zostać nawet przez kilkanaście lat.Wszystko zależy od metody i umiejętności stomatologa.Usunięcie zęba to ostateczność.Każdy pacjent inaczej odczuwa ból,o ile odczuwa po znieczuleniu(a znieczulenia też są różne)zależy jak ząb jest umocowany(bywają krzywe korzenie,zrośnięte ale też są takie które usuwa się bez problemu)Czasem jak zębodół jest duży zachodzi konieczność zszycia.Można po ekstrakcji ,poratować się środkiem p.bólowym dobrze jest też stosować okłady z lodu na policzek ale nie bezpośredni na skórę(nie będzie opuchlizny)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Darkmen17



Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 11:33 am    Temat postu: usuniecie przedtrzonowcow Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam takie małe pytanie czy dobrze zrobię wyrywając sobie zęby przedtrzonowe które są w złym stanie i sa wsuniete do środka podniebienia? Z góry dzięki za odpowiedzi.


---edit by Wind_of_hope---
prosze nadawac tytuly tematom bardziej sugerujace problem. Temat przenosze w odp. miejsce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group