Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ząb- leczenie kanałowe, ból zęba itp- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Till



Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 3:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zęby trzeba leczyć a nie usuwać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosbi



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 1:57 pm    Temat postu: Problemy z zembem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, pól roku temu miałem uraz w wyniku którego górna lewa dwójka została złamana a z jedynki został usunięty korzeń. Od kilku tygodni wydaje mi się, że prawa górna jedynka się rusza o jakiś 1 milimetr, dziwi mnie to iż rusza tak jakby z przerwami tzn. chwilę się rusza a później już nie. Obserwowałem ją lecz nie zauważyłem żeby się ruszała gdy popycham ja językiem do przodu czuje jakby przeskok, gdyż lewa jedynka jest trochę krzywa. Czy mógłby mi wyjaśnić czy to coś poważnego czy tylko po prostu mi się wydaje. Proszę o pomoc


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 4:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosbi
Oczywiście to tylko złudzenie,gdyby tak było że się rusza to by było widoczne i z czasem by się rozchwiało że ruszał by się cały i to w sposób widoczny.Za dużo o tym myślisz.Po prostu jest to taki odruch po ekstrakcji zęba.Z czasem ten odruch przejdzie.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Marta14



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznan
PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 2:06 pm    Temat postu: Leczenie kanałowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć. Wczoraj bylam u dentysty i mialam leczenie kanalowe. Kiedy zeszło mi znieczulenie zaczal mnie troche boleć. Dzisiaj tez mnie boli nie moge nic jesc bo boli jak nie wiem. Mam isc znow do dentysty czy ból mi po prostu przejdzie i to jest normalne. ? prosze o szybką odpowiedz nie wiem co robic.


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 5:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marta14
Nie powinno boleć tak długo,należy się udać do stomatologa a na razie proszę zastosować tabletki p.bólowe
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomakeo



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 8:29 pm    Temat postu: Wyrwany ząb- długotrwałe sączenie się krwi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam... Szukałem ale nie znalazłem tego tematu więc postanowiłem go założyć.
Otóż wczoraj koło godziny 11:00 miałem wyrywanego zęba ( konkretnie górną 5 po lewej stronie ) do tej pory sączy mi się krew. Nie jest to jakaś duża ilość, ale jednak jest. Czy coś jest nie tak ? Niczym nie płukałem jamy ustnej. Trochę mnie to niepokoi. Proszę o szybką odpowiedź.
Z góry dziękuję.


zmieniłam temat- nadawaj tytuły bardziej sugerujące problem.
nie zakładaj dwóch takich samych tematów w różnych działach. poprzedni skasowałam.
następnym razem będzie ostrzeżenie.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 11:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tomakeo
Jeśli są to śladowe ilości to taki objaw nie świadczy o czym nieprawidłowym.Jeśli jest znaczna ilość,należy udać się do stomatologa.Jeszcze z dzień i nie powinno się sączyć.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Alu



Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 1:39 pm    Temat postu: Kruche zęby Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Czy istnieje jakiś sposób, aby zapobiegać kruszeniu się zębów? Moja dziewczyna ma bardzo kruche kości (dawniej liczne złamania), teraz kruszą się jej zęby - już drugi musiał zostać wyrwany. Proszę o podanie jakichś skutecznych sposobów, które mogłyby zapobiec dalszemu niszczeniu zębów. Jakieś specjalne lecznicze pasty do zębów, zioła do płukania dziąseł, może odpowiednia dieta? (spożywa sporo wapnia). Z góry dziękuję za poradę.


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy dentysta wspominał coś o ewentualnym leczeniu?
ja mogę polecić pasty Elmex- ale one są raczej na ochronę przed próchnicą.
niech popyta też o fluoryzację.
i niech zrobi badania. może w organizmie ma za mało wapnia lub wapń jest źle wchłaniany więc trzeba zażywać dodatkowe preparaty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vifonka



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 1:16 pm    Temat postu: Kłopoty z jedynkami, zeszlifowanie zębów- co na wzmocnienie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam aparat od ponad roku ale jedynki nie chciały mi sie układać tak jak powinny i wczoraj ortodontka musiała mi odkleić zamki na tych jedynkach i nakleić nowe ciut dalej i przy tym bardzo zeszlifowała mi powierzchnie zębów;/ czy da sie to potem jakos naprawić? czy odbudować? mam startą dosyć dużą powierzchnię szkliwa jak na zęby;/ boje się że przez to zęby moga mi się "pochorować" i przebarwić, a pozatym jak juz będę miec ściągany aparat na dobre to pewnie porysuje mi jeszcze bardziej szkliwo:/ są jakieś środki zeby temu zapobiec? albo chciaz zmnijeszyć skutki??

nadawaj tytuł bardziej sugerujący problem.
temat zmieniłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group