Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Twardy brzuch w ciazy - czy to skurcze?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 7:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pozwolilam sobie zlaczyc wszystkie 3 tematy poniewaz sa one podobne i zmienilam tytul tematu na bardziej sugerujacy problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KATARZYNA19



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 12:40 pm    Temat postu: pomocy!! skorcze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak wygladaja skorcze przepowiadajace??? jestem w 38tyg ciazy i mam twardy brzuch i bardzo boli mnie pod brzuchem jest to bol przerywany !!!

no mozliwe ze tak, ale nie mam zadnych innych objawów tylko te. teraz wlasnie przestalo bolec ale znowu za jakis czas zacznie.


-----edited by emilka----
hej po co zakładasz tyle tematów? połączyłam je i przyłączylam do tematu pokrewnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anula25



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 8:08 pm    Temat postu: 22 tydzień ciąży - twardy brzuch Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kilku do kilkunastu razy w ciągu dnia miewam twardy brzuch. We wtorek wyszłam ze szpitala, dostałam leki rozkurczowe ale brzuch jak twardniał tak dalej twardnieje. Czy to nie zbyt wcześnie? Gdybym była w późniejszej ciązy to bym sie aż tak nie martwiła ... a teraz ...
Od którego tygodnia ciązy skurcze macicy są prawidłowe? Brzuch mnie nie boli, choć wcześniej odczuwałam ból w pochwie, coś w rodzaju rozdzierania (trudno to opisać) i tak trafiłam do szpitala.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
caryc



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 10:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wlasnie dziewczyny widze ze rozmawiacie o bolach brzucha... ja jestem w 20 tygodniu i mam takie dziwne bole po bokach brzucha jakby skurcze czy bole jajnikow jak przy okresie... martwie sie bo z malenstwem tez nie bylo ostatnio dobrze:( na USG lekarz zobaczyl ze ma za duzy brzuszek i mowil cos o torbielach...Sad pomozcie!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 12:48 am    Temat postu: Re: 22 tydzień ciąży - twardy brzuch Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anula25 napisał:
Od kilku do kilkunastu razy w ciągu dnia miewam twardy brzuch. We wtorek wyszłam ze szpitala, dostałam leki rozkurczowe ale brzuch jak twardniał tak dalej twardnieje. Czy to nie zbyt wcześnie? Gdybym była w późniejszej ciązy to bym sie aż tak nie martwiła ... a teraz ...
Od którego tygodnia ciązy skurcze macicy są prawidłowe? Brzuch mnie nie boli, choć wcześniej odczuwałam ból w pochwie, coś w rodzaju rozdzierania (trudno to opisać) i tak trafiłam do szpitala.

Ja mialam dokladnie takie samo twardniecie brzucha od ok 20 tc i okazaly sie to niestety skurcze macicy ktore trzebabylo powstrzymywac srodkami rozkurczowymi,bo mogly doprowadzic do przedwczesnego porodu.Musialam jak najwiecej lezec i odpoczywac,zazywac codziennie leki i donosilam ciaze do konca 37 tyg.Niestety skurcze zaniknely dopiero po porodzie,leki tylko powstrzymywaly zeby sie nie nasilaly,wiec brzuch twardnial mi juz do konca ciazy.Wiem co czujesz,bo ja tez okropnie balam sie o swoje malenstwo,ale jak bedziesz przestrezgac zalecen lekarza i duzo odpoczywac to wszystko skonczy sie tak szczesliwie jak u mnie,czego z calego serca Ci zycze. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
caryc



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 6:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no mam nadzieje ze nie bedzie az tak zle, jutro mam wizyte u ginekologa to sie wszystko okaze... oby wyszlo na dobre:) zrobie wszystko zeby tylko maluszkowi nic sie nie stalo!! dzieki za pomoc:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aneta8702



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: tarnów
PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 9:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie dziewczyny jestem w 35 tygodniu ciazy wiec jeszcze troszke mi zostalo do rozwiazania. Ale niepokoi mnie to ze moj brzuszek momentami twardnieje i to w roznych miejsach, od wczoraj mnie brzuszek boli w podbruszu, czy to znaczy ze porod sie zbliza?? Do lekarza ide w poniedzialek ale woallabym wiedziec wczseniej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 10:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aneta wybierz sie do lekarza. twardnienie moze oznaczac zblizajacy sie porod,ale jesli w miare szybko zareagujesz to byc moze donosisz jeszcze ciaze te 5,6 tyg. Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moga byc to skurcze przedwczesne,wiec radze udac sie szybko do lekarza.powodzenia Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aneta8702



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: tarnów
PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 8:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak ide w poniedzialalek do lekarza to powiem wszystko mojej lekarce, ale to moze nie sa jeszcze przedwczesne skurcze bo nie zawsze caly bruch mi twardnieje tylko niekeidy maly kawalek hmm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 6 z 11

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group