Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Twardy brzuch w ciazy - czy to skurcze?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 1:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kozdy poród jest inny. jedne rodza w ciągu godziny inne 20 godzin, nie ma na to reguł. No a ja Ci życze by wszystko przebiegło blyskawicznie i bys szybko mogła się cieszyc maleństwem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina17i



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dobczyce
PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 3:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuje Ci bardzo kochana:) mam nadzieje ze bedzie wszystko wporzadku oby mala byla cala i zdrowa;)

Pozdrawiam!!Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 8:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bedzie napewno Smile tylko nie zgadzaj sie na porod kleszczowy... chyba ze bedzie koniecznoscia... Pituszka mowila ze takie porody to juz rzadkosc ale zdarzaja sie... a znieczulenie daja w kazdym szpitalu Smile napewno pomoze zmniejszyc bol...ciekawe jak bedziesz rodzila? cc czy naturalnie? zalezy od ulozenia dzidzi. a co mowia lekarze? na kiedy masz termin???
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 9:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja w ciązgu 6 miesiecznej pracy na noworodkach spotkalam sie aż z 4 porodami kleszczowymi i z vacum... Z tymi znieczuleniami to jest róznie... u nas nie było. natomiast koszt takiego to w szpitalu wojewodzkim 600zl!!!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 9:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anetka ale od czego zalezy ten porod kleszczowy? jak dziecko utknie w kanale rodnym i nie ma juz mowy o cc? bo nie czaje do konca....boze potem takie malenstwo ma krwiaki na głowce Sad Sad a te znieczulenie to jest wszedzie płatne? myslałam ze daja bezpłatnie... o kurde... Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 9:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No poród kleszczowy wykonuje się właśnie wtedy kiedy dziecko schodzi juz w kierunku kanalu rodnego lub jest już w nim i wyjecie dziecka górą przez brzuch czyli przez cc nie jest mozliwe; dziecko "utkwi" w kanale rodnym a np nie ma postepów porodu, czyli ustaną skurcze lub nie ma współpracy z matką( zasłabła, nie ma sił,). To może wygląda strasznie ale nie ma innego wyjścia. Krwiak na główce dziecka wchlania sie po pewnym czasie, no ale na pewno takie dziecko wymaga wiekszej obserwacji i czujności rodzicow i personelu szpitala.
Co do znieczulenia to nie wiem czy wszedzie jest płatne...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 1:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do młodaMatka
ja jestem teraz w 38 tygodniu ciązy a z "bólami jajników i podbrzusza" zmagam sie od samego początku. Byłam nawet dwa razy z tego powodu w szpitalu. Lekarze stwierdzili że to nie są jajniki tylko rozciągająca sie macica. Idz do lekarza szybciutko to uspokoisz swoje nerwy.
Życze zdrówka tobie i maleństwu


----edited by emilka----
nie pisz proszę całych postów pogrubioną czcionką
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 1:28 pm    Temat postu: twardy brzuszek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie
Mam problem. weszłam wczoraj w 38 tydzień ciązy według ostatniej wizyty wszystko jest w jak najleprzym porządku ale ja od paru dni zauwazyłam że twardnieje mi brzuch ale pozatym nic sie nie dzieje. Boli mnie czasem brzuch i całe podbrzusze ale ten ból toważyszy mi przez cała ciąze biore na niego no-spe ale nigdy nie jest tak zeby ten ból był równoczesny z twarnieniem brzucha, krzesz tez mnie nie boli. Niewiem co o tym myslec? czy to mogą byc już skurcze?? Pomózcie bo niewiem co robic Sad


dziewczyny pomóżcie
pisałam że od kilku dni twardnieje mi brzuszek bardzo niereguralnie ale od jakiś 3 godzin boli mnie pod brzuchem tak jak bym zaraz miała dostac okres Sad taki ból mam średnio co 15 miniut, nie boli mnie krzyż i tem ból tez nie jeste jakis strasznie mocny. Co o tym myslicie?? czy to skurcze ale jakos mało boli?? Zastanawiam sie czy to ma znaczenie bo od wczoraj bez przerwy boli mnie serce choc nigdy nie miałam z nim problemu. myslicie że to ma jakis związek?? (przypomne ze jestem w 38 tyg.)



-----edited by emilka----
temat przyłączyłam do tematu pokrewnego
połączyłam Twoje dwa posty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 5:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla pewności i spokoju ja bym pojechała do szpitala:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina17i



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dobczyce
PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 5:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj ja tez jestem w 38 tyg. ciąży i mam bardzo twardy brzuszek od kilku dni a te bole i klucia tez mam a dzis sa silniejsze niz zwykle takie mam klucia ze czasem uchodzic nie moge... ale mysle ze to jeszcze nie to... a bol serca to napewno raczej nie moze wplywac na skurcze... Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 5 z 11

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group