Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Twardy brzuch w ciazy - czy to skurcze?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MoniaLondyn



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 9:32 pm    Temat postu: dziwnie sie czuje Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny jestem w 21 tyg ciazy i od paru dni dosc dziwnie sie czuje. rozchodzi mi sie glownie o to ze jak wstaje czuje uczucie ciazenia do dolu i twardniejacy brzuch kilka razy w ciagu dnia. do tego odczuwam bardzo czeste kolatanie serca i przy tym problem z oddychaniem. mam na mysli iz moj oddech jest bardzo ciezki jakby cos uciskalo mi klatke piersiowa. ruchy dziecka odczowam silniejsze jednak dosc nisko na dole i doslownie juz od kilku dni czuje klujacy dosc silny bol w kroczu czasem przenoszacy sie na lewa badz prawa strone. od dwoch dni pojawia sie on kilka czasem kilkanascie razy wciagu dnia. czesto nawet zejscie na dol do kuchni sprawia mi problem i bol. wczoraj omalo co niezemdlalam w sklepie. poczolam klujacy bol w kroczu po czym zrobilo mi sie slabo. mieszkam w anglii i kontaktowalam sie z lekarzem. nawet mnie nie zbadal. stwierdzil ze wszystko jest w porzadku.
blagam was dziewczyny doradzcie mi cos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Pią Cze 04, 2010 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W poprzedniej ciąży miałam podobne "problemy", brzuch "ciągnął w dół", twardniał dość często, problemy z oddychaniem i problemy z serduchem Smile W moim przypadku wszystko wskazywało, że to po prostu dzidzia rośnie a wraz z nią powiększa się macica i zaczyna "brakować" dla niej miejsca w brzuszku, pojawiało się uczucie jakby wszystko w środku było zgniecione a wykonanie jakiegokolwiek wysiłku sprawiało ból, spokojnie - przejdzie. Jeśli chodzi o twardniejący brzuch, to wg lekarzy w moim szpitalu to "macica się stawia", zdarza się, jednak należy pamiętać aby w momencie gdy jest się już pod koniec ciąży nie głaskać zbyt często brzucha - podobno wtedy macica przyzwyczaja się do tego a nie powinna.... nie wiem o co chodzi.. zresztą jak nie głaskać swojego brzuszka z Maluszkiem w środku???
Jeśli lekarz zbadał Cię i stwierdził, że nic Ci nie dolega (dzidzi też) to raczej tak jest, nie sądzę ,że chciałby aby Tobie lub dziecku coś się stało. Głowa do góry, będzie dobrze, w razie czego pytaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 2:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gorsze oddychanie jest spowodowane tym, że Twoja macica, która sie podnosi ku górze, uciska Ci przepone. Staraj sie oddychać głęboko i powoli stopniowo robić wydechy.
Brzuch z kolei idzie ku dołu, bo zmierza powolnymi etapami ku opadaniu.
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nikos



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 10:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie, jestem nowicjuszką na forach chodz to juz końcówka mojej ciąży Smile przelecialam całe forum i nie znalazłam nic co przypominałoby moj przypadek tzn. jestem obecnie w 39 tyg. (termin z usg na 13 a z miesiaczki na 21 wrzesnia) byłam we wtorek u lekarza powiedział mi ze mam rozwarcie jak do porodu i nie dotrwam do nastepnej wizyty. otrzymalam skierowanie do szpitala i czekam... od 2 dni nocami dreczna mnie bóle brzucha- twardnienie napinanie bóle miesiączkowe ble ble ble... jak każda z nas przed porodem nic konkretnego chodz coraz bardziej dokuczliwe skurcze przepowiadające. Dopiero wczoraj moja siostra uświadomiła mi ze słabe lub zbyt gwałtowne(jak w moim przypadki) ruchy dziecka i czeste twardnienie brzucha to wcale nie musza byc tylko skurcze. W jej przypadku moja siostrzenica traciła oddech i po zgłoszeniu sie na ktg położna odrazu zleciła u niej cesarke. Moze ktos miał juz taki przypadek bo zastanawiam sie czy powinnam jechac do szpitala. Wedlug mnie to jeszcze za wszesnie tymbardziej ze ogólnie czuje sie ok wiadomo ze końcówka ciąży męczy wiec staram sie nie nazekac i nie panikowac ale sama niewiem.. co o tym myślicie? A, od godz probuje dodzwonic sie do szpitala na izbe przyjec, porodówke niestety nikt nie raczy odebrac telefonu... :/



Strach jest straszny ale jeszcze gorsze jest czekanie na poród. Chciałabym już zabrać mojego starego i jechać na spotkanie z naszym pierworodnym Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Wrz 23, 2011 6:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To znowu ja Confused Słuchajcie.
Jestem teraz w końcówce 18 (wg usg) - 19(wg @) tygodniu ciązy. Od troche ponad tygodnia twardnieje mi podbrzusze. Byłam na planowanej wizycie kontrolnej 14go września (środa tydzień temu) i lekarz na usg nie wykrył nic dziwnego. Wtedy odczuwalałam już twardnięcie, ale jakoś nie zwracałam na to uwagi, nie mówiłam o tym lekarzowi. Od początku tego tygodnia zaczęłam to bardziej obserwować. Twardniejące podbrzusze pojawia się pare razy dziennie na kilkanaście sekund, nie odczuwam przy tym żadnego bólu ani kłucia. Często jak to mam musze iść siusiu. Zastanawiam się czy to są skurcze czy może macica uciska na pęcherz Confused Od około 13go tygodnia ciązy brzuch mi się znacznie powiększył - około 7 cm w obwodzie.
Dodam jeszcze, że wcześniej, ponad 3 tygodnie temu, zanim mi brzuch "wywaliło" odczuwałam bąbelki czyli te jakby pierwsze ruchy dziecka. Od ponad tygodnia właściwie nie czuję tego. Niby tydzień temu na usg było wszystko ok z dzieckiem. Co o tym myslicie?
Nie mam szans na wizytę w szpitalu wcześniej niż w październiku Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strona 11 z 11

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group