Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Twardy brzuch w ciazy - czy to skurcze?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
justina1983



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 6:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest normalne 38 tygodniu ciazy -zbliza sie porod.dziecko ma juz malo miejsca a ciagle rosnie.czasem moze to trwac az do 41 tygodnia.koncowe tygodnie sa juz bardzo męczące-zycze powodzenia. Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aneta8702



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: tarnów
PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 8:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zostalam mamsuia 12 maja Smile urodzilam w 38 tyg i 4 dni ciezko bylo ale juz po wszystkim Smile


aha i jeszcze dodam ze rodzilam razem z mezem i bardzo mi pomogl Smile



-----edited by emilka----
jeżeli chcesz coś dodać, korzystaj z opcji "zmień"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 10:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gratulejszyn!!!!!! jak malenstwo? cora,synek? Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aneta8702



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: tarnów
PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 4:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

coreczka Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szara



Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 4:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam jestem w ciąży - potwierdziłam to dzisiaj robiąc drugi test, tylko mnie martwi że mam ciągle (3 dzień) wzdęty brzuch, taki napompowany. Może ktoś mi coś poradzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Kwi 30, 2010 3:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

słuchajcie mam pytanie, jestem w trakcie 29 tygodnia i raz na jakiś czas ( kilka razy w ciągu dnia) twardnieje mi dół brzucha, ale dół konkretny dół tuż nad kością łonową, także tak bardzo nisko czuje bardzo mocne ruchy dziecka. Wyniki badań do tej pory były wszystkie bardzo dobre, poza małą anemią. Do tego twardniejącego brzucha dochodzą takie jakby skurcze z uczuciem takiego prądu... nie wiem jak to inaczej opisać... są nie regularne, więc to nie poród. Ale co to może być? byłam niedawno u gin ale jeszcze tych objawów nie było. teraz mam wizyte dopiero 27 maja, Czekać do wizyty czy co???
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Kwi 30, 2010 8:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz to najprawdopodobniej skurcze macicy przepowiadające. Ja miałam takie na około miesiąc, półtora przed porodem. Macica ćwiczy. Zawsze miałam skurcze wieczorem i w ciągu dnia jak dłużej pochodziłam. Jeśli Cię to niepokoi odwiedz gina albo najzwyczajniej weź pół no- spy przy bólach dokuczliwych.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
efra



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 1:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja takie skurcze mam od 20 tc , a w tej chwili jestem tak jak ty w 29 tc . to moga byc skurcze przepowiadajace badz wypychanie sie dziecka. ja na takie skurcze bralam no-spe i magne b6. moj lekarz powiedzial ze puki nie ma plamienia to jest wszystko ok . ale lepie zbadac czy szyjka macicy sie nie obnizyla .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 2:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

magne B6 biorę od początku ciąży 3razy dziennie x 2 tabletki. No-spę miałam brać doraźnie. Oprócz tego jeszcze proszki na nadciśnienie, żelazo i witaminy.
teraz kończy się30 tydzień i mam wrażenie że szyjka się skróciła ale nie mam pewności bo do lekarza dopiero 27 maja.
Takie bolące skurcze skończyły się, ale co jakiś czas brzuch twardnieje dalej;p i to tak że kroka nie mogę zrobić jak tak stwardnieje:) Dzidziuś już się tak nie rusza intensywnie tylko sam się napina i przekręca.
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 2:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

drapaka powiem tylko ,że takie twardnienia będą coraz częstsze. Niestety i mniej przyjemne. Ja miałam wieczorami bardzo twardy brzuch. Bałam się ale twardnienia u mnie nie oznaczały skracania ani rozwierania szyjki. Lekarz zalecał no-spe , więc jak czujesz zze brzuszek Ci twardnieje częściej niż 5x na dzień to bierz no-spe codziennie . Ja brałam pół tabletki no-spe forte.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Strona 10 z 11

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group