Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

skutki uboczne brania tabletek antykoncepcyjnych

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
endżi_20812



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: polska
PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 9:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedż ale z lekarzem to nie takie proste bo dopiero po nowym roku będę w polsce a tutaj to do lekarza umawiać sie muszę przez szefa bo rodzinny to jego sasiad i bede musiala wyjasnic co jak i dlaczego a nie chcialabym zeby wpracy znali szczegoly dotyczace mojego zdrowia, a po drugie to sa b.duze koszty, boje sie troche zrobic zamieszanie moze bez powodu ale tez nie wiem czy jesli to watroba to moze byc gorzej albo calkiem zle kiedys? czy te pare misiecy zrobi jakas roznice czy juz raczej nie? z tego co piszesz to moze byc watroba bo mam takie same objawy i jescze czasem czuje sie tak slabo ze mam zawroty glowy i wrazenie jakbym miala zemdlec. tabletki odstawic tez sie boje bo jak znow mi sie okres przestawi to jak pomysle o tym to cos strasznego, teraz mam przynajmniej w miare normalny okres a nie takie przerwy a pozniej krwotoki jak dawniej? kurcze naprawde nie wiem co robic probowac jednak tutaj kontaktowac sie z lekarzem czy czekac az bede w kraju gdzies w lutym moze dopiero. nie wiem czy ktos moze mi cos doradzic. A moze takie objawy moga same minac tak jak przyszly?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 9:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No parę miesięcy to bardzo dużo...Jakby to był tydzień dwa to można by zwlekać...ale jeśli chodzi o miesiące, to już jest to bardzo ryzykowne.

Zrób sobie morfologię i próby wątrobowe. Możesz je zrobić bez skierowania, na własny koszt. Nie są to duże pieniądze.

Jak będziesz mieć wyniki, to napisz co wyszło, wtedy będzie można coś więcej powiedzieć Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
endżi_20812



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: polska
PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 6:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może jakoś spróbuje sie dowiedziec gdzie tu można zrobić takie badania trochę ciężko bedzie bo pracuje w takich godzinach co wszystko jest czynne,a nie chce z tego powodu robic jakiegos zamieszania w pracy bo jak to nic to będzie ze sieje zamieszanie bez powodu a jak coś to też nie muszą wiedzieć o mnie wszystkiego-zwlaszcza ze pod koniec roku mialam podpisac dluzsza umowe,a to sie troche pokomplikowalo. sprobuje sie zorientowac w przyszlym tygodniu co i jak z tymi badaniami tutaj. dzieki za rade. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magda23415



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 5:00 pm    Temat postu: obawa przed przyjmowaniem tabletek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rozmawiałam o tym z chłopakiem i doszliśmy do wniosku że ok zacznę przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Tylko no właśnie jest jedno ale boje się przytyć boje się stracić figurę. Krążą właśnie takie opinie że się strasznie tyje po tych tabletkach.

Nie zakładaj nowych tematów jeśli istnieją pokrewne. Przyłączyłam / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 5:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze dobrane tabletki nie powodują tycia. Spokojnie bez obaw. W przypadku zauważenia ze przybierasz na wadze skonsultuj sie z lekarzem bo trzeba bedzie zmienic tabletki i tyle. Aczkolwiek w dzisiejszych czasach bardzo wiele kobiet stosuje antykoncepcje hormonalna i nie widac jakoś aby co 2 kobieta chodziła w rozmiarze XXL.

Dodano po 37 sekundach:

Sama stosowałam tabletki przez 3 lata... nie przytyłam ani grama
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
novynette



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 67

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 16, 2010 9:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mowicie o dobieraniu tabletek. na czym ono polega? Ja biore novynette od 2 lat z kilkoma przerwami i przytylam, a przecież mają małą dawke hormonów. Jesli mam je zmienic to na jakie? czym mam się kierować?
i 2 pytanie, po jakim czaise i na ile najlepiej zrobić przerwe w braniu tabletek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Maj 16, 2010 10:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polega to na tym, że lekarz powinien wysłać Cię na badanie hormonów, przeprowadzić wywiad, zbadać czy wszystko jest ok, a następnie bo wynikach badań dobrać odpowiedni preparat.

Dłuższą przerwę w braniu tabletek ( ok 2-3 fizjologiczne cykle) powinno sie robić raz do roku żeby spr czy jest wszystko ok. Ale ja się zrobi raz na 2 lata to się też nic nie stanie. Grunt, żeby co jakiś czas zrobić tą przerwę i zbadac ponownie hormony.

Sama tabletek nie wybierasz. Robi to lekarz.

Tycie nie bierze sie od samych tabletek. Tabletki mogą powodować zatrzymanie wody organizmie, to fakt, ale to da tylko kilka kg na plus.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
isia100



Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 4:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mój onkolog powiedział, że też mam guza w piersi od tabletek, ginekologowie zachwalają a onkolodzy są przeciwni co potwierdzają badania w stanach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 5:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W innym poscie pisalas ze masz tluszczaka wiec kolezanko nie strasz GUZAMI tylko badz konsekwenta i uzywaj jednej nazwy.

Zeby nie bylo tluszczak jest to niegrozna zmiana, zwykle nie trzeba z nimi nic robic. Sama posiadam kilka tluszczakow (nie mam na mysli piersi) i nikt nic z tym nie robi - bo nie ma takiej potrzeby.

W przypadku gdy tluszczak w jakis sposob przeszkadza to mozna go wyciac i to ni ejest zadna operacja tylko zabieg, pod znieczuleniem miejscowym.

Wiec nie strasz GUZAMI. Bo tluczaka moze miec kazdy, przez cale zycie i nawet o nim nie wiedziec,
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group