Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

skutki uboczne brania tabletek antykoncepcyjnych

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 6:15 am    Temat postu: Objawy przedawkowania hormonów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do wszystkich biorących tabletki anykonpepcyne. Czy jest możliwe przedawkowanie hormonalne?? Od pewnego czasu bardzo bolą mnie piersi ale tak że nawet ich dotknąc nie moge a tym bardziej chodzi bez stanika,piersi stały sie ciężkie a sutki sie powiększyły. Oprócz tego moje zmany nastrojów są bardziej zachwiane niż w czasie okresu. Mam jeszcze na skórze wysypke choc nie wiem czy to jest powiązane ze sobą.Bynajmniej wszystkie te objawy zaczeły się nie mal równocześnie.
Robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Zastanawiam sie nad pójściem do lekarza ginekologa i chyba bedzie lepiej jak sie do niego udam. BO Może mój ogranizm ma dośc hormonów i daje mi znac żebym odstawiła tabletki. Zdarzało się wam coś takiego kiedys?? A może takie objawy oznaczają coś innego?? Prosze o odpowiedzi i rady nie wiem na co sie wogóle nastawiam idąc do lekarza .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 10:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze... najlepiej pójść do lekarza. bo nie zmieniałaś trybu życia, diety, popijania czymś tabletek, leków żadnych nie zaczęłaś stosować?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 11:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie nic nie zmieniłam. Pora przyjmowania tabletek też jest taka sama. A czy ktoś miał tez jakieś objawy przedawkowania hormonów??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 8:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może źle dobrane tabletki?
Miałam kiedyś podobny problem, lekarka zmieniła mi tabletki na inne i objawy ustąpiły.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 12:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Te tabletki biore od dwóch lat i nigdy nie brałam innych. A z tymi nie miałam problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
loli508



Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 11:39 pm    Temat postu: Duszności ból żołądka od tabletek? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! OD roku biorę tabletki antykoncepcyjne mercilon. Od jakiś trzech miesięcy odczuwam tak jakby duszności nie potrafię tego opisać po prostu ciężko mi wziać głęboki oddech. Lżej mi jest jak beknę lub ziewam. gdy trochę wiecej zjem (jestem szczupła) odrazu robi mi się ciężko na żołądku i trochę niedobrze mam problemy z załatwianiem się a nigdy tego nie miałam. Krwawię normalnie w przerwach miedzy opakowaniami czuję się lepiej czy to możliwe że się to dzieje od żołądka przez tabletki antykoncepcyjne? czy muszę odstawić tabletki? Co radzicie bo to jest naprawdę uciążliwe. A gdy byłam u lekarza rodzinnego powiedziała mi że to duszności pod względem psychicznym ... ja wiem że tak nie jest
Bardzo Proszę o poradę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anonimowa22
Zbanowany


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 143

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 12:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tak miałam ale do tego występowały u mnie wymioty i biegunki, musiałam odstawić, brałam yasminelle
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 8:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz słysze o takich skutkach ubocznych brania tabletek. Dziwne też że pokazały sie dopiero po 9 mieśiacach. Proponuje CI żebyś poszła do lekarza i porosiła o skierowanie na gastroskopie. Wszystkie twoje watpliwośc dzięki temu badaniu zostana rozwiane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
endżi_20812



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: polska
PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 5:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam mam problem. biorę cilest od ponad dwóch lat ale po roku robiłam kilku miesieczna przerwe. niestety zawsze mialam nieregularny okres lub jego brak a pozniej niesamowite krwotoki jakby nawiazke za nawet 9 miesiecy bez... kiedys wszystko bylo ok jak zazywalam cilest okres przesuwal sie o pare dni w jedna lub w druga strone ale byl normaly. ale od paru miesiecy zaczely mi sie dziwne objawy odbijanie sie ciagle nawet po 1 lyku wody czy czymkolwiek, czesto mi niedobrze bylo i wzdecia, a oprocz tego dziwny bol z prawej strony brzucha pod zebrami(chyba watroba). czesto bylam senna i oslabiona. teraz mam przerwe miedzy opakowaniami i nawet okres normalnie mi sie zaczal niby bo nie jeszcze w trakcie ale 2dniu po ostatniej tabletce,ale brzuch mnie bardzo bolal i spuchł, wydzielina byla dziwnie ciagnaca sie i wogole bardzo zle sie czulam a dzis mam 4dzien okresu(i tym razem to chyba juz koniec krwawienia bo dlugosc trwania tez mi sie zmienia) ale z rana wymiotowalam znowu i mialam zawroty glowy...nie wiem czy to moze byc przez tabletki tez czy to zbieg okolicznosci? i chodzi mi glownie o ten bol pod zebrami in odbijanie sie czy to moze byc cos powaznego? wiem ze moze zawile pisze ale bede bardzo wdzieczna za odpowiedz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 5:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi nie wolno brac tabletek anty przez watrobe ale i tak biorę i muszę uwazac co jem bo tez mnie wtedy boli, odbija mi się, wymioty, ogolnie mi nie dobrze.
Radzę przejsc się do lekarza, zrob badania na enzymy wątrobowe, bo moze obciazylas sobie watrobe tabletkami, badz jadlas jakis czas niezdrowe rzeczy.. Do ginekologa tez się warto przejsc jesli uwazasz ze wydzielina byla jakas dziwna
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group