Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

skutki uboczne brania tabletek antykoncepcyjnych

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 24, 2006 1:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To prawda, nie należy ryzykować zdrowiem.
Ale ja jednak poczekałabym do zakończenia opakowania. Przecież to dopiero 6 tabletka, więc objawy ich zażywania mogą narazie występować.
Takie uciązliwe działania można mieć do 3 miesiąca przyjmowania tabletek.
Jeżeli po rozpoczęciu kolejnego opakowania, bóle powróciłyby, wtedy zgłosiłabyś się do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
taleńka



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 24, 2006 9:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm... tak myśle że poczekam jeszcze rorche... ten nieznośny ból zaczął sie na następny dzień po 2 tabletce i zasypiałam z nim i wstawałam rano a dziś obudziłam sie bez niego Very Happy tak mnie pobolewa głowa ale pogoda jest straszna więc może to od tego... już sama nie wiem... ale odczekam chyba do końca paczuszki bo wszystko poza tym jest super! a to sie prawie nigdy u mnie nie zdarza. Mam jakąś skłonność do "przyciągania" wszystkich skutków ubocznych Confused . Więc chyba mnie rozumiecie że tak waham sie z tym lekarzem bo chce brać pigułki a jak mam znowu jakieś testować to dziękuje... tylko z drugiej strony ta ulotka Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mm



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 12:07 am    Temat postu: tabletki antykoncepcyjne i tycie... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich:)
mam takie pytanie odnosnie skutkow brania tabletek koncepcyjnych...
razem z dziewczyna planujemy regularne wspolzycie i chcemy najlepszej ochrony a wiec dzieki tabletkom antykoncepcyjnym...
slyszalem ze ich przyjmowanie powoduje czesto duze przybranie na wadze... mnie i dziewczyne troche to zniecheca... powiedzcie mi czy wszystkie tabletki to powoduja?? czy to zalezy od organizmu, rodzaju tabletki?? czy sa jakies badania ktore ewentualnie moglby by stwierdzic czy stosowanie ich spowoduje przybranie na wadze??
bardzo prosze o odpowiedz...
pozdrawiam!!Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 1:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zależy od organizmu - jedna tyje, druga nie. O ile się nie mylę, to również zależy od źle dobranych tabletek. Dobieraniem tabletek trudzi się już ginekolog. Trzeba spróbować.
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 11:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja np. miałam źle dobrane tabletki - lekarz przeprowadził słaby wywiad i rzucił popularne tabletki

po rozpoczęciu przyjmowania przytyłam 3 kg - do tego źle sie czułam - szybko zaprzestałam ich przyjmowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 12:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No dokładnie. Więc lekarz powinien wiedzieć o wszystkich Twoich obecnych i przebytych chorobach, uczuleniach, itp.
Następnie jeżeli już dostaniesz tabletki, sama powinnaś się dokładnie zapoznać z ulotką tabletek antykoncepcyjnych - tam znajdują się przeciwwskazania - to bardzo ważne.

Nie wszystkie kobiety mogą brać tabletki antykoncepcyjne, właśnie z przyczyn niektórych chorób.
Może napisz czy na coś chorujesz czy chorowałaś... jeżeli tylko chcesz:wink:
Lekarzy wśród nas nie ma, ale zawsze coś doradzić możemy, o co możesz ewentualnie zapytać ginekologa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
taleńka



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 4:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja natomiast po tabletkach nie tyłam tylko miałam bardzo duży apetyt podczas pierwszego miesiąca przyjmowania i od tego przytyło mi sie półtorej kilo Smile

ale teraz już wiem, ile mam jeść i "przytyły" mi tylko piersi Smile i to całkiem sporo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 4:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

taleńka to również było tycie spowodowane przyjmowaniem tabletek...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
taleńka



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 5:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba źle sie wyraziłam Smile
wiem, że powiększenie się biustu było spowodowane braniem tabletek Smile
chodzi mi o to, że jest to jedyna część ciała jaka mi sie powiększyła ze względu na rozpoczęcie brania tabletek Smile i wiem że to jest dość często spotykane Smile i że nie jest spowodowane tyciem, tylko działaniem hormonów Smile

do swojej wagi szybciutka wróciłam, jak tylko kapnęłam się, że pigułki niesamowicie zwiększyły mi "zachciewajki"Smile tzn. słodycze, kolacje o 23 itp. Smile zaczęłam sie opanowywać i już jest jak przed braniem pigułek Smile poza biustem naturalnie, ale to jest akurat pozytywny skutek uboczny Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fejs



Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 8:11 pm    Temat postu: Tabletki antykoncepcyjne a wieksze piersi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, mam pytanie czy dziewczyna biorac tabletki antykoncepcyje ma mozliwosc aby jej piersi sie powiekszyly?? Pytam poniewaz kolezanka mi mowila o takich mozliwosciach ze jest to zwiazane ze wzrostem hormonow ?? czy to prawda?? Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group