Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

skutki uboczne brania tabletek antykoncepcyjnych

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość










PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 9:32 am    Temat postu: . Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i stoje murem za tą wypowiedzią Smile
Nic dodać nic ująć Smile
Powrót do góry
jendza



Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 9:05 pm    Temat postu: ciąża.. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie.. Wiem o zwiększonym ryzyku zachorowania na wiele chorób przy przyjmowaniu hormonalnej antykoncepcji ale mam pytanie: Czy przy dłuższym czasie stałego przyjmowania leków antykoncepcyjnych (konkretnie chodzi o Diane 35) wpływa to na płodność? Lub na ryzyko choroby dziecka? Mówiac "dłuższy czas" mam na myśli np. 6 lat.. I jeszcze jedno: Czy wiek w którym zaczęło się je przyjmować też może mieć na to wszystko wpływ? Prosze o konkretną i wiarygodną odpowiedź.. to bardzo poważna sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sfinx



Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 9:17 pm    Temat postu: Pytanko o Tabletki.Pomozcie!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!mam dziewczyne, ktora ma 18 lat. ma dosc regoralne cykle ktore trwaja okolo 30 dni, przezpierwsze dni troszke cierpi, ona chce isc do lekarza zeby przpisal jej tabletki hormonalne, ja mam ogromne obawy bo slyszalem ze mozna sie nabawic po ich zazywaniu raka, mozna byc bezplodnym itp. Czy moze mi ktos odpowiedziec co amm robic i czy moje obawy sa sluszne????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agentka27



Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 10, 2006 10:40 pm    Temat postu: Szkodliwość tabletek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam taki problem otoz mam wrazenie ze moj organizm nie moze przyjmowac tablet gdyz w przeciagu ostatniego roku bralam ich kilkanascie rodzajow. Wiec moja przygoda zaczela sie od tabletek diane 35 wszystko bylo ok do czasu kiedy nie zaczelam brac 4 opakowania owych tabletek po kazdej z nich po 4 godzinach od wziecia wystepowaly ostre wymioty tak samo bylo w przypadku steridil-u, micro...coś tam (nie pamietam dokladnej nazwy) oraz cilest po kazdej jednej tabletce po 4 godz. od wziecia wymiotowalam. Po około 3 miesiacach przerwy wrocilam do diane 35 i bylo wszystko dobrze jednak przy 3 opakowaniu dolegliwosci wrocily. Obecie lekarz zapisal mi Yasmin i wszystko bylo ok przy pierwszym opakowaniu teraz zazywam drugie i znowu po 4 godz wzbiera mnie na wymioty. Ja juz naprawde nie wiem czemu mam takie objawy czy ktoras z was ma moze cos w podobie??? ...moze ja po prostu jestem osoba ktora nie moze przyjmowac tabletek anty.??? bardzo prosze o porade:) pozdrawiam Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
qwerty87



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 34

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Wrz 10, 2006 10:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a moze by tak spr. z plastrami antykoncepcyjnymi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 1:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak lekarz tez mi proponowal plastry ale nie wiem czemu nie jestem jakos przekonana do tej metody antykoncepcji. A czy moze ktos cos wie na temat yasminu prosze o wypowiedzenie sie na ten tamat
Powrót do góry
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 3:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tyle ile kobiet, tyle różnych opini na ich temat będzie, więc nie będziesz wiedziała komu zawierzyć.. Jeżeli Twoj organizm nie toleruje innych tabletek, to możliwe, że i tych nie będzie. Opnia innych jest nie potrzebna, bo to zależy tylko od Twojego organizmu. Spróbuj z plasterkami, a o tabletkach narazie nie myśl.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 4:27 pm    Temat postu: antykoncepcja a infekcje Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy po rozpoczeciu brania tabletek anty, po stosowaniu kremów plemnikobójczych itp, miałyście problemy z infekcjami pochwy? jak tak, to ja sobie z tum radziłyście? bo ja niestety musze przez cały czas łykac lacibios femine i to bez wzgledu na to czy coś mnie szczypie i piecze czy nie. wiem po prostu że jak odstawie, to snów mnie dopadnie. ale może jeszcze jakieś inne macie sposoby?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
taleńka



Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 8:25 pm    Temat postu: skutki uboczne brania tabletek antykoncepcyjnych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mój problem jest taki... biore harmonet i nie mam absolutnie żadnych działań ubocznych... zero zmian nastroju ani nic. Tylko ten jeden uciążliwy jednak bardzo - Ból głowy!

Harmonet biore pierwszy raz (wcześniej nie mogłam brać pigułek bo miałam podejrzenie guzka ale wszystko ok Smile, a przed tym jeszcze barałam Diane ale miałam zachwiania nastrojów i nie nadawałam sie do niczego ) Jestem przy 6 tabl. W ulotce jest napisane że to może być na początku działanie uboczne ALE na tej samej ulotce jest napisane wcześniej że w przypadku bóli głowy, jeżeli aż takie wcześniej nie występowały należy zgłosiś sie do lekarza.

Teraz nie wiem czy odczekać te 3 m-ce i zobaczyć jak tam ta moja głowa czy lecieć do lekarza Confused . Pasują mi te tabletki bo ból głowy nie jest tak uciążliwy jak inne skutki uboczne (a ja mam skłonność do nich) i myśle że minie no ale pewności nie mam, jestem jednak wstanie to przeczekać. Miewałam też bóle głowy ciśnieniowe ale pomagał mi tabletki a tu tak średnio... mija ból ale niecałkiem. "Czuje" tą głowe, ale da sie funkcjonować całkiem normalnie Very Happy Czy myślicie że dobrze robie ze czekam? Jak byście postąpiły...

PS a swoją drogą ulotki mogłyby być pisane jaśniej prawda? Confused

Dodano: Czw Lis 23, 2006 7:30 pm

i jeszcze jedno... wiem że nie są to takie zwykłe moje bóle głowy tylko bardziej migrenowe... nigdy ich nie miałam ale z opowiadań wiem że są silne i boli zazwyczaj połwa głowy, tak "ćmi" a tak własnie mam... (jeżeli sie myle do tych migrenowych bólów to mo powiedzcie!) Very Happy

dzięki za każda rade

i może któraś miała podobnie? chętnie posłucham

---- edit by Paweł:
Prosze w razie chęci dodania czegoś, nacisnąć przycisk "zmień" w prawym górnym rogu swojego postu, i dopisać. A nie pisać postu pod postem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 9:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na twoim miejscu odwiedziła bym lekarza - nie nalerzy ryzykować i męczyć sie bez potrzeby Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group