Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z węzłami chłonnymi - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miki molik
Gość









PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 10:50 am    Temat postu: boje się............ Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi przedwczoraj pojawił się guz pod prawą pachą,jest wielkośćiziarna grochu,choc uzywam depilatora to jedank jestem 100% pewna ze to nei od tego,bo ju zkilkjakrotnie mialam po depilacji male guzki,ktore znikaly i wyraznie różniły się od tego ktory mam obecnie,to czu tak jakby ktos wlozyl mi pod skórę ziarno grochu:(przy dotykaniu boli,dodam ze od soboty jestem przezeibiona,moze to dlatego??ale nigdy wczesneij nic takiego mi nei wsykoczylo...rany w takich chwialch czlowiek mysli o najgorszym....
Powrót do góry
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 12:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi sie wydaje że jak jestez chora to poprostu to jest węzeł chłonny.
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 1:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam nadzieje,tez tak sobie mysle,ale strach zawsze jest:(poczekam do jutra jak cos to wybiore sie chyba do lekarza...z drugiej strony gdzies czytalam ze przy przeziebieniach czesto sie tak zdarza,wiec moze masz racje:)
Powrót do góry
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 9:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
mam nadzieje,tez tak sobie mysle,ale strach zawsze jest:(poczekam do jutra jak cos to wybiore sie chyba do lekarza...z drugiej strony gdzies czytalam ze przy przeziebieniach czesto sie tak zdarza,wiec moze masz racje:)


drapaka na 100% ma racje, nie masz sie co martwic.. przy przeziebieniach powieksaja sie wezly chlonne... wiec na 100% to jest to:) jak infekcja przejdzie guzek zniknie:) pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AlladynGo



Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 9:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jestem 34 letnim męszczyzną i mam podobny problem.
Około 6 lat temu pojawił mi sie guzek wielkości grochu pod prawą pachą. Guzek owy był jak dotąd niebolesny, tylko nieznacznie zmieniał rozmiary i po jakimś czasie się wszystko stabilizowało. Kilka dni temu przy porannej toalecie poczułem uczucie bólu w miejscu j.w.
Teraz guzek powiększył się do ok. 3,5 cm i jest ok 1 cm pod skurą i zaczyna boleć sam z siebie. Poradzcie zo robić. Nie jestem ubezpieczony ani bogaty! Z biura wyrejestrowali mnie zaocznie twierdząc, że wysłali mi jakieś pismo, ale niestety nic nie otrzymałem i teraz jestem w kropce. Sad
Może ktoś z Was miał coś podobnego i zna jakieś domowe sposoby na przetrzymanie do momentu odzyskania ubezpieczenia.
Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie. POZDRO!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Moniiika15



Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 3:01 pm    Temat postu: guz pod pacha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja rowniez mam takiego guza ale on mi nie znika!!! jakies cztary lata temu milalam zlamana reke z przemieszczeniem !po tym zlamaniu maialam wiele komplikacji, w rece nabierala mi sie ropa i miala oczyszczana ja dlatego podejrzewam ze to moze jakis dlatego !!! jednak guz jest coraz wiekszy bardzo sie martwie i bardzo sie go wstydze gdyz jest wielki !!!!! Sad prosze o odpowiedz Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katharina



Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 11:50 pm    Temat postu: :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej. Jakies pol roku temu zobaczylam, ze pod pacha mam malego guzka, byl ledwo wyczuwalny, i zeby go zobaczyc musialam ustawic pache pod odpowiednim katem, wiec sie nim nie przejelam za bardzo, ale teraz on urosli jest widoczny! Jest wielkosci wisienki, nie boli mnie i w ogole go nie czuje, ale martwie sie ze to moze byc cos powaznego! Boje sie isc do lekarza Sad Co to moze byc?

Acha, zapomnialam napisac jeszcze ze nic sie z nim nei dzieje, znaczy zadnej ropy ani nic, nawet nie jest zaczerwieniony.




----------edit by drapaka----------
Proszę tak na przyszłość, jak czegoś zapomnisz dodać, zawsze możesz wprowadzić zmiany w swoim poście po przez klikanie w opcje "zmień', która jest w prawym górnym rogu każdego twojego posta. Staraj się nie pisać dwuch postów dot. tego samego pod sobą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Klaud21



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 8:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

3 dni temu wyczulam po pachą doś duży guzek wcześniej czegoś takiego nie zauważylam, nie boli, wygląda jak krosta, chcialam sprawdzić czy to krosta wwiec nacinęlam i wyszlo troche ropy,boje się, slyszala, ze tak się robi od anypespirantów(stosuję codziennie) i od golenia(golę się maszynką też codziennie).odp Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dana42



Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: pomorskie
PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 9:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiatam.Podzielę się z Wami swoimi problemami z guzkami pod pachą.Pojawiają się dokładnie co 3,5 lata -to już mój trzeci,i zawsze pod tą samą pachą.Wszystkie wycinane u DERMATOCHIRURGA. Poprzednie rozpoznania to zatkane gruczoły potowe.Niestety ja już tak będę miała do końca życia.A ostatnie podejrzenia padły na trądzik odwrócony.Ale po badaniu okazało się,że to znowu gruczoły potowe. Guzki na początku były malutkie,bezbarwne,po jakimś czasie różowiały i bolały coraz bardziej nawet jak nie ruszałam ręką;ostatni guzek bardzo szybko urósł już po 3 dniach był wielkości małej fasolki.Wtej chwili mam usóniętą zawartość guzka a w maju (tyle się u nas czeka)będę miała wycinaną skórę pod pachą. LEKARZ RODZINNY mówił coś o goleniu -że się nie powinno o antyprespirantach-też nie; a tym czasem DERMATOLOG załatwia sprawę. Pozdrawiam gorąco i nie dajmy się żadnym guzkom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sophie



Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 11:25 pm    Temat postu: zwłókniałe węzły chłonne? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
od jakiegoś czasu odczuwałam tępy ból biegnący od dołu pachowego i promieniujący na prawą pierś. Badanie USG piersi wykazało, że nie ma żadnych zmian ogniskowych w piersiach, natomiast są zwłókniałe i powiększone węzły chłonne. Z tego co gdzieś wyczytałam zwłóknienie powstaje na skutek długotrwałego stanu zapalnego. Nie wiem czy to prawda, a jeśli tak to nic mi nie wiadomo, o tym żebym była przez dłuższy czas chora. Dodam jeszcze, że czasem mam też powiększone węzły na szyi, do tego złe samopoczucie, zawroty głowy i bóle serca, ale te ostatnie miałam od kiedy pamiętam. Proszę więc o poradę, jakie badania powinnam zrobić.


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 4 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group