Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z węzłami chłonnymi - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 12:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no nie wiem, szczerze mówiąc. myślałam, ze zwłókniałe węzły chłonne sie po jakimś czasie same wchłaniają i że nie są w żaden sposob groźne. jeżeli nie zaczną rosnąć lub zmieniać konsystencji, to trzeba tylko a nie uważać i nie zapominać. ale dla pewności poradziłabym się lekarza mimo wszystko i wykonała morfologie i OB.

złe samopoczucie może wynikać z tysiąca róznych przyczyn, ciężko cokolwiek doradzić. z kolei zawroty głowy... może to od upału, może stres, może niedokrwienie mózgu. zawroty mogą wskazywać na niewłaściwa prace układu krązenia ale też zwężenie tętnic szyjnych, choroby ucha, nawet na nieparawidłowości z przemianą materii. proponuje wybrać się do lekarza - nawet ciężko mi powiedzieć do jakiego, może najpierw do internisty, który cos doradzi, a jak nie to może do neurologa, okulisty. moze tomografie zrobić?

a dużo ostatnio stresow masz, wysypiasz się porządnie?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sophie



Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 12:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo, zrobię te badania. Jeśli chodzi o bóle głowy. Mam je od dzieciństwa, byłam u neurologa, nawet dwóch i oboje stwierdzili, że nie można mówić o migrenie, bo objawy są nietypowe, a rezonans mogę zrobić, ale tylko dla świętego spokoju, bo wszystkie odruchy są prawidłowe. Samopoczucie może faktycznie wynikać z upałów, tak samo jak bóle serca - jednym słowem - nie jestem wtedy do życia. Poza tym bóle serca mogą mieć może jakieś podłoże dziedziczne, moja matka chorowała na serce. Jednak mi najbardziej zależy na poznaniu przyczyny powiększenia tych węzłów.
Czy zwłóknienie oznacza właśnie ten długotrwały stan zapalny?


A... jeszcze do tego stresu. Niestety, ale od jakiś trzech lat się nie wysypiam, stres także daje o sobie znać. Ale okres wypadania włosów z nerwów już mam za sobą. Poza tym, staram się co jakiś czas zwolnić i wtedy już jest w porządku.


---edit by emilka---
nie pisz dwóch postów pod sobą. jeśli chcesz coś dodać lub zmienic użyj opcji "zmień". znajduje sie w prawym górnym rogu każdego Twojego postu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 1:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zwłóknienia są zwykle wynikiem przewlekłego zapalenia, czyli np mogła to być jakaś infekcja wirusowa itp., na którą zareagowało się odczynem zapalnym węzłów chłonnych. wtedy dochodzi do zwłókienia i trwałego powiększenia. nie przechodziłaś np. grypy? choroba nie musiała byc długa. zwapnienia są też wynikiem urazeów węzłów przy naświetlaniach, ucisków przez proces nowotworowy, obrzeków limfatycznych. jednak skoro nie ma żadnych niepokojących zmian ogniskowych, to myśle, że powinnaś wykonać głównie morfologie i OB. jeżeli wyniki będą ok, to raczej nie ma się czym martwić, natomiast jeśli OB będzie podwyższone, to bedzie to świadczyć o stanie zapalnym. oczywiście wszystkie wyniki powinnaś skonsultować z lekarzem, gdyż tutaj staramy się jedynie doradzać, ale lekarzy tutaj nie ma i nie zastąpi to wizyty u specjalisty. a dmuchac na zimne nie zaszkodzi, więc rezonans też mozesz zrobić. może jeszcze specjalista by coś doradził? jednak wydaje mi się, że powinnaś się wysypiać i cześciej relaksować Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kruszynka



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: nie z polski
PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 2:27 pm    Temat postu: Guz pod pacha podczas ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc wam szukam czegos na temat guza pod pacha,zrobil sie mi w czoraj w nocy jestem 21tyg.ciazy zaczelo sie od 2 tyg mrowienie w prawej piersi,to znaczy pod nia,najpierw w nocy a teraz mam nawet w dzien i do tego pojawil sie ten guzek,boli mnie moge go zlapac w palce.sama nie wiem co mam myslec.mam prozbe jesli ktos cos wie to bardzo prosze o odzew moze lepiej na [poczte kruszynka15@onet.eu dziekuje bardzo

zmieniam tytul temat na bardziej sugerujacy problem - helloween


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wg mnie najlepsza bedzie wizyta u lekarza..trzeba by było zbadac jakiego pochodzenia jest to guz,a moze to nie guz a stwardniały gruczoł mleczny Question
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asiAa



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 3:56 pm    Temat postu: guż pod pachą Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio poczułam guz pod pachą. Jest niewielki, ale jednak trochę boli. To pewnie węzeł chłonny, bo ponoć może też się pojawić podczas większego wysiłku. Od paru dni pracuję, jest to taka praca, gdzie trzeba dźwigać, może od tego. Tylko że od paru dni bardzo dziwnie i źle się czuję. Od jakichś dwóch tygodni boli mnie klatka piersiowa. Nie wiem co mam już myśleć na ten temat. Jak na razie nie przejmuję się tym zbytnio, bo może przejdzie. Klatka może mnie też boleć od serca, bo nie jest ono zbyt zdrowe. Chciałabym się po prostu poradzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 6:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nieciekawie... ostatnie zdanie wyklucza noszenie, przepraszam dźwiganie! serce... masz jedno,więc jeśli wiesz, że jest z nim nie za dobrze to musisz zmienić pracę na lżejszą... nie lekceważ tego bólu i udaj się do lekarza. On na pewno wysunie jakąś diagnozę.. rozwiązanie będzie z korzyścią dla Ciebie i Twojego organizmu!

pozdrawiam
nu
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asiAa



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 12:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, ale praca jest taka, że często nie dźwigam, tylko wtedy, kiedy naprawdę muszę. A zawsze też znajdzie się ktoś, kto pomoże. Jakieś 3 miesiące temu miałam wizytę u kardiologa. Widzi znaczną poprawę, więc może nie jest tak źle. Fakt, trochę mnie martwi ten ból w okolicach klatki piersiowej, bo czasem nawet oddychanie sprawia mi trudności.
O, guzek już zniknął.Smile Tak myślałam, że to od wysiłku.Wink
Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
woTas



Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 6:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam x)
ja tak samo jak zuzka przypadkiem tu trafilem wyczukujac informacji w google i mam wrecz identyczna sytuacje jak wy rano wstaje patrze guz pod broda xP taki okraglutki a od jakis 3 4 dni mam opryszczke xD mam nadzieje ze to szybko zejdzie i sie obejdzie bez lekarza, nawet przy wyciaganiu brody do gory troche boli
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nitrox



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 10:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To są z reguły zmiany trądzikowe. Zwłaszcza, gdy przy dotknięciu boli. Ropa się zebrała pod skórą. Ja jak mam coś takiego, to kupuję maść Tribiotic, nakładam warstwę, a następnego dnia już tego nie ma, albo jest o połowę mniejsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 5 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group