Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Prezerwatywy - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja mechaniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 8:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ustaliliśmy już z Drapaka, że jednak takie rozwinięcia będą wyłanczane do osobnych tematów po miniejszym rozwinięciu sie akcji, a (mam taką nadzieje) w niedalekiej przyszłości zostanie stworzony dział poświęcony żuciu erotycznemu - jak widać takie tematy sie pojawiają, ludzie chcą pisać na nie, więc postaramy sie sporstać temu zadaniu.

Drapaka ma racje też jest moderatorem Wink I to sie niczym nie różni odemnie, liczba postów to mały dodatek w tej kwestii Wink nie istotny dla roli moderatora.
Ma takie samo prawo upominać, zamykać, czy kasować posty i tematy jak ja Wink

Dlatego sobie wyjaśniliśmy pare rzeczy, uzgodnili i teraz myśle że już wszystko wiadomo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dominoo



Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 4:00 pm    Temat postu: Prezerwatywy - USPOKAJAM Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Na instrukcjach obsługi prezerwatyw widnieje zapis, że należy zdejmować prezerwatywę od razu po wytrysku, kiedy członek jest jeszcze w wzwodzie. Jednak na pewno niejednej osobie zdarzyło się kochać jeszcze przez chwilę po wytrysku (w celu doprowadzenia partnerki do orgazmu dajmy na to). Mnie się również to zdarzało i byłem szczerze zaniepokojony, czy coś przez to nie wydostało się na zewnątrz (a dodatkowo przez śluz partnerki, który miał białawy kolor, dobrze widoczny na kolorowej prezerwatywie, brr). Tak więc przeprowadziliśmy eksperyment, żeby sprawdzić, czy jest się o co martwić.

Na wstępie zaznaczę, że oczywiście nie uważam, że takie coś nie wiąże się zupełnie z ryzykiem, ale na pewno po przeczytaniu tego można trochę wyluzować. Obserwacje były następujące:

Tuż po wytrysku nasienie zbiera się w zbiorniczku na górze, tak jak powinno. Kiedy penis jest jeszcze w pełni sztywny, nie ma siły, żeby go w ogóle wypchnąć z tego zbiorniczka.

Kiedy członek zaczyna opadać, wciąż wręcz niemożliwe jest (a mówię tu o celowych staraniach w określonym celu, pochwa kobiety nie robi wszystkiego żeby spermę wypchnąć z gumki Wink) żeby przepchnąć nasienie za żołądź - prezerwatywa jest w tym miejscu wciąż bardzo napięta i szczelna. Musimy pamiętać, że to jest elastyczny lateks, zaprojektowany tak, aby pasował nawet na mniejszych przyjaciół.

Kiedy penis jest wyraźnie miękki, ale wciąż nie do końca "uśpiony", daje radę przepchnąć spermę trochę za "główkę" (do miejsca, do którego zwija się skóra po jej odsłonięciu). Mimo usilnych starań dalej nie dało rady...

...nawet po całkowitym opadnięciu członka. Nie ma szans, żeby sperma przedostała się przez tę dolną, mocującą gumkę (uważam, że rozmiar penisa nie ma znaczenia, jako że w internecie jesteśmy anonimowi mogę powiedzieć, że niewiele wykraczam ponad średnią Wink) Co prawda fakt, w takim stanie bardzo łatwo jest zsunąć prezerwatywę, ale zanim to się stanie można mieć moim zdaniem pewność, że nic się nie wydostało.

Tak więc podsumowując, dopóki prezerwatywa nie zsunie się z członka przynajmniej w okolice 1-2cm pod "główką" po znacznym jego opadnięciu, żadna sperma nie powinna wydostać się poza granice gumki.

Mam nadzieję, że mój post zostanie dostrzeżony w morzu dryfujących tu przerażających informacji, które doprowadziły mnie swego czasu do wątpliwości, czy faktycznie niemożliwym jest zapłodnienie kobiety będącej w innym pomieszczeniu Wink Pozdrawiam!

Nie zakładaj nowych tematów skoro istnieją pokrewne!
Zapoznaj się z REGULAMINEM Forum!!!
Przyłaczyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 7:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

domino Widzisz, jeśli jesteś jeszcze bardzo podniecony i nie opada Ci od razu do rozmiarów mikro, tak, ze prezerwatywa staje się luźna to jest wszystko ok.

Ale nie można generalizować. Tobie się nie zsunęła, a innemu się zsunie i będzie miał problem. Pochwa w trakcie orgazmu się kurczy intensywnie. I jeśli się ruszasz, a prezerwatywa jest luźna, to nie ma problemu z tym, żeby ją zciągnąć z członka Smile


I uwierz mi, wiem co mówię...Nie jedną ciążę z takich praktyk już widziałam...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dominoo



Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 8:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak tak, ja wiem, zresztą wspomniałem o tym nawet.

Chodzi o to, że moim zdaniem dopóki się nie zsunie, nie ma się raczej co martwić Smile Nawet na końcu napisałem, że zdecydowanie łatwo zsunąć gumkę jak mały opadnie, ale to chyba logiczne (zastanawiało mnie po prostu na ile szczelna jest prezerwatywa dopóki znajduje się na penisie).

Pozdrawiam! (i sorry za założenie nowego tematu bez potrzeby, myślałem ze się jednak trochę kwalifikuje na nowy temat)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 10:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A potem miliony nowych userów będą zakładały "nowe tematy" bo ich zdaniem sie kwalifikują Wink

Wracając do tematu prezerwatyw...Chcesz kusić los, proszę bardzo...Byleby sie to nie skończyło później błaganiami o pomoc bo jest niechciana ciąża. Nie sądzisz, ze lepiej wyjąc penisa zdjąć zużytą prezerwatywę umyć się założyć nową i doprowadzić swoją kobietę? Albo zwyczajnie na nią zaczekać? Lub doprowadzić w inny sposób?

O wiele bezpieczniejsze niż eksperymenty z wypełnioną spermą prezerwatywą, która może się zsunąć, lub zwyczajnie pęknąć gdyż gdy jest nieco luźniejsza, wpompowujesz tam powietrze... Shocked
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ult.



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 1:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zdazylo sie komus tak ze kupił prezerwatywy.. pisało 3 szt. a były 2?
Mialem akurat taki przypadek.. Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Multi



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 8:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie. Martwią mnie strasznie teksty o mikrouszkodzeniach prezerwatyw. Nigdy w życiu gumka mi nie spadła, ani nie pękła. Zawsze sprawdzam zużytą prezerwatywę -----ąc ją i zawiązując (gdyby była dziurawa, można by użyć tabletki 72h po). Czy takie sprawdzanie ma sens? Powietrze nie schodziło z prezerwatywy, nawet przez paręnaście godzin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 11:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

multi hmm jakby to powiedziec i ma sens i nie ma. bo jesli uszkodzenia sa mikro to nie zauwazysz ich gołym okiem i jesli podczas stosunku nastapił wytrysk w srodku w gumce a było mikrouszkodzenie to szansa na zapłodnienie jest, z 2giej strony ostroznosci nigdy za wiele ,ale co Ci da spr gumki jak juz jest po wszystkim... ?najlepiej uwazac podczas dni płodnych, najbardziej w trakcie owulacji, mozna zabezp. sie dodatkowo globulkami (tzn dziewczyna Razz.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Wto Sty 11, 2011 2:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Multi, zgadzam się z wind Wink jeśli nie było groźnej sytuacji to gumki nie ma sensu sprawdzać, ale jeśli była to warto sprawdzić .. to zależy od Ciebie czy wolisz sprawdzić czy nie .. ja tam chyba nigdy nie sprawdzałam (może raz) Wink
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Multi



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Sty 11, 2011 11:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie mi, jak ma wyglądać takie mikrouszkodzenie, jeśli powietrze nie przechodzi, a plemnik jest jednak większy od cząsteczek azotu, czy tlenu. Dochodzą do tego jeszcze efekty kapilarne, przez które ciecze, a szczególnie gęste mają jeszcze trudniej się przedostać przez niewielkie otwory. A sprawdzenie da to, że jeśli będzie dziurawa to jeszcze można coś zrobić po.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja mechaniczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group