Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o maluchach, cz. 5

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 34, 35, 36  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Sie 24, 2015 8:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind my ubrań nie musimy podpisywać, tylko mam podpisany worek w którym ma ubrania. Oczywiście piórnik, szczoteczka i kubek też podpisany. Co do ubrań to 5 sztuk każdego to za dużo. Ja ma po jednej rzeczy spodnie długie i krótkie, bluzka z krótkim rękawem, majtki i skarpetki.
A te naszywki są ok tylko pamiętaj że to nigdy się nie spierze i nie usuniesz tego. Najlepiej gdzieś na metce markerem napisz jej imicjały albo imię i pierwszą literę nazwiska. Chyba będzie najlepiej.

Łobuz najlepsze życzenia dla Roczniaczka Smile dużo radości i uśmiechu, szczęśliwego i spokojnego dziećiństwa Smile
Urodziny są dla dziecka a nie dla gości więc dlaczego masz robić dzień wcześniej Wink chociaż my robimy zamiast 16 grudnia to 13 grudnia ze względu że u nas w kosciele odprawia się mszę za roczne dzieci.
Te plamki u Pawełka pojawiły się w drugim dniu z rana, wysypało go w 4 dniu typowo na trzydniówkę. A te palmki to miał kilka czerwonych, płaskich.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Sie 25, 2015 1:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anetka napisał:
A te naszywki są ok tylko pamiętaj że to nigdy się nie spierze i nie usuniesz tego. Najlepiej gdzieś na metce markerem napisz jej imicjały albo imię i pierwszą literę nazwiska. Chyba będzie najlepiej.


Anetko ponoc własnie sie spieraja po iluśtam praniach...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Sie 25, 2015 2:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy mówimy o tym samym. Mój brat jak miał iść do zakonu to miał mieć wszystko podpisane wiec miał te naszywki. Były białe które się przyprasowało a na to jakimś markerem pisało. Do teraz a minęło parę lat mam rzwczy które dalej maja te naszywki np ręczniki a piorę je bardzo czesto.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Sro Sie 26, 2015 11:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teściowa razem ze szwagierką były nieco sfochowane, ale nawet one nie zepsuły mi humorku. Nie podoba się - ich problem, one muszą sobie z nim poradzić. Twisted Evil

Dziękujemy z Jasiem za życzonka! Mam już dużych chłopców w domu... Nie mam niemowlaczka...

black podpisuj metki wewnątrz. 5 par ubrań na zmianę to za dużo. Jedna bluzeczka, 1 koszulka, 1 spodnie/spódniczka i ze 2-3 pary majteczek wystarczą. Wink Pamiętam, że też miałam problem z podpisywaniem rok temu. Wink
Daj sobie spokój z naszywkami/naprasowankami... Przecież nie naprasujesz tych pierdółek na KAŻDE ubranko, jakie ma Zu... Wink

anetko a jak tam teraz chłopaczki? Zdrowi? Jak ząbkowanie? Wylazło już coś?


U nas chodzenie do p-kola razem mamą/tatą wyszło tylko pierwszego dnia, gdy zaczęła się półkolonia... Potem wyjazd nad morze. W poniedziałek urodzinki Jasia (maż w pracy, ja przy garach), wtorek i dziś - mamy gości - jest kumpel ze studiów z córą... Adaś szczęśliwy lata z koleżanką po domu i po podwórku. A jutro wyjeżdża do babci na wieś na ostatnie wakacyjne dni...

Zadzwoniłam do p-kola i powiedziałam, że właśnie przeszedł ospę i że go nie będzie. Skłamałam. Sądziłam, że uda się chociaż tydzień pochodzić z nim do p-kola, ale wyszło, jak wyszło. Nie wydaje mi się że jest z tego powodu nieszczęśliwy.
Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Sie 26, 2015 8:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łobuz u nas po tej trzydniowce jakoś Pawełek się uspokoił, ładnie mi w ciągu dnia spał a od dwóch dni znowu cyrki. Płacze, marudzi a te górne jedynki jak patrzę to do konca mu jeszcze się nie przebiły. Idą chyba dwojki na gorze bo ma też bardzo czerwone. Nie umiem go w ciągu dnia uspać bo płacze i w łóżku i na rekach, rzuca się, a oczy cały czas zamknięte. Sama wiesz jak to jestbo to przechodzisz z Jasiem Wink teraz dałam mu nurofem więc może pośpi trochę.
A Michałek od poniedzialku jakoś chętnie chodzi do przedszkola, nie placze, nie marudzi. No ale od 1 wrzesnia znowu zmiana sali i podział na grupy więc nie ma się co cieszyć na zapas. Jutro Pani ktorej nie zna więc zobaczymy czy bedzie plakal. Zauwazylam ze jak Pani te ktore z nim nie miały albo Pani dyrektor to nie płacze , może się wstydzi przy nich plakać. Wchodzi na salęz usmiechem. W tamtym rygodniu była jego ulubiona Pani i codziennie ryk, musiała mi go wziąć, przytulić i się z nim bawić.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Sie 26, 2015 9:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łobuz napisał:
Przecież nie naprasujesz tych pierdółek na KAŻDE ubranko, jakie ma Zu... Wink

własnie mam taki zamiar. Razz

Anetko ale tam nie trzeba niczym pisać.zamawia sie juz gotowe z imieniem,nazwiskiem itp.

no juz po ptakach bo zamowiłam na allegro.
mam nadzieje ze zdadzą swoj egzamin.
nie chce potem miec problemu gdyby zgineło czy cos.

a z tego co sie dowiedzialam to po poł roku do 9mcy sie odklejają.sa tez takie niezniszczalne ale na szczescie ich nie zamowiłam.

łobuz jaki problem maja tesciowa i szwagierka?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pią Sie 28, 2015 8:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind mnie by się tam nie chciało każde ubranko podpisywać, po co? Jeden komplet podpisany, drugi w domu na zmianę i tyle. Po co każde ubranko Wink

Mój Michał stwierdził wczoraj że jest już duży i nie będzie płaksł w przedszkolu bo tam płaczą tylko maluszki Rolling Eyes Ciekawe...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Sie 28, 2015 9:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anetka napisał:
Wind mnie by się tam nie chciało każde ubranko podpisywać, po co? Jeden komplet podpisany, drugi w domu na zmianę i tyle. Po co każde ubranko

nie wiesz ze ja przezywam? Razz
hehe
wole miec jasny i czytelny dowod ze akurat "ta" bluzka jest Zu i nikogo wiecej. Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Sob Sie 29, 2015 10:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind a prasuj, podpisuj... Wink
Za jakiś czas Ci się znudzi. Razz Zapewne na nast. rok szkolny już sobie tę czynność darujesz. Very Happy Very Happy Myślisz, że wszystkie dzieci w p-kolu chodzą codziennie w podpisanych ubraniach?.. Wink Wink

Cytat:
łobuz jaki problem maja tesciowa i szwagierka?


Wydaje im się że mają prawo się wtrącać, oceniać, obgadywać bezkarnie, dyktować, jak mamy postępować, ustawiać nas/ nasze dzieci po swojemu. Wink Takie sobie "błahostki"... Cool Jednak za każdym razem, gdy próbują, dostają natychmiastowe "STOP!" od nas, aby się za bardzo nie rozkręciły. Wtedy zwykle są nieco naburmuszone, że "nic nie wolno im powiedzieć"... Ostentacyjnie się nie odzywają, ale odzywają się z fochem w głosie. Ale wtedy przynajmniej trzymają się granic przyzwoitości.

Niby piszę o tym prześmiewczo, ale na dłuższą metę to się staje męczące... Confused

anetko ząbki potrafią bardzo dokuczyć i jak opisujesz, jak się Pawełek męczy, to przypomina mi się że i u nas to samo... Obecnie mamy troszkę spokoju, ale niebawem pewnie ząbkowanie znów ruszy. Aż uszy mi więdną, jak pomyślę o czwórkach...


A ja po randce z mężem. Very Happy
Adaś u babć na wsi, Jasia sprzedaliśmy wczoraj teściowej na calutki dzień, a sami uciekliśmy. Very Happy Fajnie tak czasem przypomnieć sobie, jak to jest sam-na-sam, odpocząć, zjeść coś dobrego, przy okazji zrobiliśmy zakupy odzieżowe, nakupiłam sobie nowych staników po karmieniu - więc jestem cała szczęśliwa. Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Sie 29, 2015 11:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind każde przedszkole to inna zasada;). U nas oczywiście trzeba było przynieść szczoteczkę , kubeczek i pastę. Pasta szła do zbiorczej paczuszki bo używali jednej a nie wszystkich naraz. Musielismy przyniesć tez paczkę chusteczek jednorazowych. To tyle.
Jesli chodzi o ubrania to piżamki podpisywałam na metkach. To chyba najlepszy sposób Wink.
Co do ubranek to w szafce miałam zawsze 2xmajteczki, 1x skarpetki, 1x rajstopki ( zalezy czy w danym dniu miała ), 2x bluzeczkę na krótki, 1 x na długi i legginsy . Zimą i tak przebierasz dziecko bo w salach ciepło. Nie ma co przynosic na zapas duzo bo sama zobaczysz jak to wychodzi w trakcie.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 34, 35, 36  Następny
Strona 4 z 36

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group