Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o maluchach, cz. 5

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 34, 35, 36  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Sie 10, 2015 10:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu chętnie Wink
kiedy u Was pojawiła sie ospa? w p.kolu? ile Zuzia miała lat? Smile))

u nas to tylko pryszczyk. pewnie z gorąca.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 11:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind dobrze, że to tylko potóweczka. Widocznie na razie ospa Was ominęła.
tosia ma rację - bąbelek z surowicą poznasz od razu. Tym bardziej, że pojawi się niejeden, lecz 2-3-4, raczej kilka.

anetko u nas zbliża się dzień półkolonii, a mi się po prostu nie chce posyłać Adasia... Już wiem, że nie spędzimy ostatnich 2 tygodni wakacji w p-kolu, co najwyżej jakieś wybrane dni.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 1:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

łobuz widocznie nie czas na ospę Razz
i dobrze.

ost przypadkiem zajrzałam na str p.kola i zobaczylam ze TYLKO 31.08 jest DZIEN adaptacyjny ktory potrwa az 2h! wwwwwwwwwowwwwwwwwww!

atak gadali ze bedzie kilka dni przed samym Wrzesniem.
pF
no co to za dzien i w dodatku 2h Sad
przeciez to tyle co nic.
dziecko nie zdazy sie nabawic, popatrzec itp.

beznadzieja.
jestem zawiedziona.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 9:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz ja mam jazdę pt ząbkowanie na całego. Wczoraj zmęczona dniem i płaczem dałam mu na noc ibufen i ten dopiero pomógł bo spał całą noc. Pierwszy raz od urodzenia...
Dzisiaj mu nie dałam i budzi się co godzinę z płaczem...

Wind to dużo macie tych dni adaptacyjnych Rolling Eyes
dobrze że nie ospa ale w sumie miałabyś z głowy.

Łobuz u nas wczoraj poprzychodziły te nowy dzieci, było dużo płaczków i wrzasków. Dzisiaj Michałka nie dalam ale z powodu upałów. Tam na sali ponad 30 stopni, mój się tak poci i dostaje takich potowek że na brzuchu i w kroczu ma jedną wielkąranę. Muszę mu to podleczyć.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 9:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anetka napisał:
Wind to dużo macie tych dni adaptacyjnych Rolling Eyes

no nie!? bez sensu. juz wogole niech by nie było.
co to jest 1 dzien, w dodatku 2h? Sad
jak nastepnego dnia musze ją zostawic na 5..;/


anetka napisał:
dobrze że nie ospa ale w sumie miałabyś z głowy.

no tak.


wspołczuje ząbkowania Sad

Dodano po 1 minutach:

coraz wiecej dzieci przechodzi b.boleśnie te wyżynanie sie zęboli..;/
eh

ja jedyne co pamietam z tego okresu to zapalenie jamy ustnej ( przy ost 5tkach) i częste kupki. wiecej nic.
ani płaczu, ani ślinotoku..

Dodano po 19 sekundach:

a wyłaziły jak grzyby po deszczu.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Sro Sie 12, 2015 10:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No my mamy kolejny ząbek na wierzchu!
Teraz jeszcze jeden się pcha przez dziąsło, potem chyba będzie chwila wytchnienia od ząbkowania, bo na razie nie widać niczego "w natarciu". Very Happy

wind każde dziecko inaczej ząbkuje.
U Adasia też nie pamiętam jakiś większych przebojów, tylko czwórki dały mu do wiwatu. A tak to na lajcie...
W p-kolu Zu grono pedagogiczne "bardzo" się postarało z tymi dniami otwartymi...


anetko współczuję takich okropnych potówek. Jak je "zaleczasz"?


Pffff, u mnie już przedwczoraj powinna przyleźć @, a ona na złość nadal się spóźnia... Tak więc kolejny dzień z nerwami na granicy... Zaparzyłam już sobie podwójną meliskę - jakoś sobie trzeba pomagać, żeby dać żyć dzieciakom, kiedy one mi nie dają żyć... Razz
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Sie 12, 2015 1:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łobuz napisał:
W p-kolu Zu grono pedagogiczne "bardzo" się postarało z tymi dniami otwartymi...

no nie? Sad
szkoda słów. spodziewałam sie 2ch dni i nie po 2h ale troche dluzej.
tez mi aklimatyzacja Sad


Łobuz napisał:
Pffff, u mnie już przedwczoraj powinna przyleźć @, a ona na złość nadal się spóźnia.

moze cos jest na rzeczy ? Smile)))
Łobuz napisał:
Tak więc kolejny dzień z nerwami na granicy...

jak sobie z nimi radzisz?

Dodano po 28 sekundach:

łobuz Ty masz regularne cykle czy po porodzie sie rozbujały...?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Sie 12, 2015 1:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope napisał:
Tosiu chętnie Wink
kiedy u Was pojawiła sie ospa? w p.kolu? ile Zuzia miała lat? Smile))

u nas to tylko pryszczyk. pewnie z gorąca.

U nas była w maju zeszłego roku. Przyniósł kolega od jakiegoś kuzyna i poległo przedszkole. Bardzo sie cieszę ,ze juz mamy z głowy.
Miała 4 latka i 5 miesięcy. Kiedy przyszłam do przedszkola siedziała jakas nieswoja przy stoliczku ( co jej sie nie zdarzało Wink ) . Kiedy przyszła zauważyłam po brodą pęcherzyka . typowy sliczny ospowy Wink. Na plecach dwa kolejne i na brzuszku dwa Wink. Bez temperatury itd.
Na drugi dzień juz było więcej i pojawiła sie temperatura ból głowy i oczu....tempka zbijana bez problemu. 3 dzień jescze więcej wysypu , 4 dzień najgorszy bo tempka co chwila i wysyp okropny. 5 dzien juz bez wysypu i temperatury. Koniec ospy Wink ...tzn tej agresywnej Wink. posiedziała w domu 14 dni. Babelki miałam na plecach, brzuszku, we włoscach , uszkach. Troszke na nogach, delikatnie w siusi i pupie, na spojówce i w buzi. Nie bylo wysypki na ręcach, dłoniach i stopach ani na twarzy. Zuzia była bardzo dzielna bo w ogóle sie nie drapała.
Gorsze bylo powikłanie po ospie ale tez szybko opanowane Wink

Jesli chodzi o dni adaptacyjne to zazwyczaj jest jeden dzień Wink.
U nas tez był jeden i trwał około 3 godzin. Pani zajmowała sie dzieciakami, pokazywała wszystko . Fajnie było ale nijak sie ma do pierwszego dnia bez mamy Wink. Wind bedziesz przez to musiała przejść. Łatwo nie jest . U mnie Zuza płakało długoooo....deprecha totalna ale było coraz lepiej Wink Nawet teraz jak ja odprowadzam to sie przytula i nie chce mnie puścić ...ale chce tam byc. To takie dwa sprzeczne uczucia u dzuiecka . Chce byc tam bo jest fajnie, zabawy, dzieci ale z drugiej strony to mamusia. tu zostały te zaszłości chyba kiedy mocno była ze mna zwiazana. Choc mój mąż zawsze twierdził,ze to mój problem a nie zuzi.....to ja nie chce jej "odseparować " bo mi źle...hmmm po częsci to prawda Wink.
_________________
Jestem mamą Wink))



Ostatnio zmieniony przez tosia81 dnia Czw Sie 13, 2015 8:48 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Sie 12, 2015 9:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

My dzisiaj byliśmy w Zoo, do teściow przyjechały dzieci brata mojego M i trściowa chciala żeby poszły do naszego Zoo. 4 dzieci to już nie przelewki Rolling Eyes Upał nieznośny a dla odmiany jutro przyjezdzają wyszaleć się do nas na cały dzień. Uff trzeba siły zbierać.

Łobuz mnie też okres się spóźnia, ostatnio miałam 10. Ale ciążę wykluczaj, pewnie znowu cykl mi się poprzestawiał. Liczę że jutro dostanę bo dzisiaj jakoś jestem mniej nerwowa.
A na potówki używam pudrokremu ( tego droższego tanno hermann czy jakoś tak) i znalazłam fajny krem który srosuję u jednego i drugiego alantandermoline.
Fajnie ze ząbek już na wierzchu. Dzisiaj u nas już takich krzyków nie było... Ale ząbka nie ma.

Tosiu to chyba mamy ten sam problem, mój tak mamusiowy że też wszystko ze mną ale drugi robi to samo. Ale jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 9:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anetko o ile mnie to nie przeszkadza to na pewnym etapie dla dziecka to zacznie byc problem...Moze sam przyjdzie taki czas ,ze dziecko samo odejdzie od mamuninej spódnicy ale ja widze ile dobrego przynosi takie "puszenie" dziecka....ale bardzo mi z tym ciężko Wink Wink bo widze upływający czas.... Rolling Eyes
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 34, 35, 36  Następny
Strona 2 z 36

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group