Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pierwszy raz ;)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja mechaniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thend



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 2:10 pm    Temat postu: Pierwszy raz - ocena ryzyka ciaży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szukałam podobnej sprawy ale nic nie mogłam znaleźć, a sprawa jest dość.. pilna. Dni płodne wypadają mi od 6 do 13 maja... planuje z moim chłopakiem nasz pierwszy raz z 4 na 5 maja... Duże ryzyko? Czy lepiej sobie odpuścić? Oczywiście prezerwatywa jako zabezpieczenie. Pomóżcie!! Smile


----edit by emilka----
prosze nadawać tematom tytuły jasne i wskazujące na problem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 7:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

thend jasne ze duze Exclamation
nie wiem czy wiesz ze plemniki moga zyc w drogach rodnych kobiety nawet 72h Exclamation wiec "jesliby" nie daj Boze pekła wam gumka to ciaza murowana... Rolling Eyes Najlepiej poczekaj i ok. 10 dni przed spodziewana miesiaczka sprobojcie sił Wink wtedy jest zerowa szansa na ciaze.
PS- bardzo dobrze ze myslicie o zabezpieczeniu.
Jak długie masz cykle?? 28 dniowe czy wiecej?-mniej???
pzdr. Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
thend



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 9:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zawsze miałam 36 dni, ale ostatnio przed okresem wziełam długą gorącą kąpiel i mi przyspieszyło okres o 5 dni i ostatni cykl trwał 31 dni. Nie wiem co robić, jestem rozdarta wewnętrznie hehe Wink to chyba nasza jedyna możliwość żeby to zrobić... ale nie chce za to zapłacić najwyższej ceny Smile mam dopiero 18 lat na dziecko dużo czasu. To może dorzucić do prezerwatywy krem plemnikobójczy? sama nie wiem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 10:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a kiedy mialas ostatnia miesiaczkee??? zaraz Ci policze kiedy najbezpieczniej jest sie kochac Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
thend



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 10:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to tak... podam Ci dwie ostatnie.od 16 lutego do 23 marca miałam normalny 36 dniowy cykl, teraz ostatnią dostałam 23 kwietnia czyli 31 dni... teraz pozostaje pytanie czy jeśli przyspieszyła mi okres ta kompiel to czy nastepny bedzie trwał 36 dni tak jak normalnie... chyba pójde do ginekologa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 11:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak dobrze liczysz...płodne wypadna przy cyklu 31 dniowym miedzy 6 a 13 Maja Smile Wiec radziłabym jesli juz w tych dniach macie sie kochac uzyc i prezerwatywy i mozesz kupic dodatkowo globulki dopochwowe (ok.12zł)--- uprzedzam ze po nich moze sie spoznic okres,ale nie musi.
Decyzje pozostawiam Tobie Wink
A co do okresu to wydaje mi sie ze powinien byc tak jak normalnie masz(co 36dni) bo wtedy przyspieszyłas go kapiela.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
thend



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 10:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to jeszcze mam pytanie... pianka krem czy globułki plemnikobójcze? Z tego co czytałam to pianka najlepsza... i wtedy chyba bedzie małe prawdopodobieństwo zajścia w ciąze... pianka + oczywiście prezerwatywa. Ech... Być Kobietą Wink w globułkach odstrasza mnie ta piana... już robie się dość... mokra Wink i bez tego a nie chce nic nie czuć, tak jak i mój partner.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 11:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

thend ja osobiscie uzywałam globulek- fakt jest duzo piany po nich,ale zabezpieczenie tez super Wink
Co do pianek to nie bede sie wypowiadac, poczekamy-moze ktoś sie wypowie kto stosuje ten środek antykoncepcji Laughing
Najwazniejsze ze myslisz o zabezpieczeniu Exclamation 3m sie pzdr. Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 1:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

thend
Cytat:
już robie się dość... mokra i bez tego a nie chce nic nie czuć, tak jak i mój partner.

Na twoim miejscu nie nastawiałbym się na super doznania, bo z tym pierwszym razem może być różnie.
Kolejne zapewne będą lepsze.
Dlatego myśląc o antykoncepcji dobrze by było abyś spojrzała na tą sprawę szerzej, po prostu wypracowała jakiś model ochrony, zabezpieczenia.
Te nawilżenie, o którym wspominasz może być początkowo niewystarczające dlatego nic się nie stanie, jak zastosujesz dodatkowo inne środki zabezpieczające.
Jednak najlepiej by było, aby ten pierwszy raz był bez gumki, jest delikatniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
thend



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 6:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ech ale właśnie chodzi o to że antykoncepcja hormonalna nie wchodzi w moim wypadku nawet w gre... bo nie moge przyjmować hormonów. Gumka więc musi być tak czy inaczej Razz Ech coraz bliżej tego piątku... wiem żeby rewelacji sie nie spodziewać Smile ale też i tego nie skreślam na wstepie... a może nawet i do niczego nie dojdzie... chce mieć tylko pewność... a wole chyba mimo wszystko żeby bolało teraz niż przy porodzie Wink Cóż... czas chyba sie przełamać i... NA APTEKE Laughing Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja mechaniczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group