Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pierwszy raz ;)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja mechaniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 11:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kW_93 wiadomo że najbezpieczniejszą metodą antykoncepcyjną są tabletki antykoncepcyjne, w tym celu należy udać się do lekarza i na podstawie badań hormonalnych (które powinien zrobić - jak wiadomo rzeczywistość jest różna!) powinien przepisać odpowiednie tabletki.

Jeśli antykoncpecja hormonalna by nie była wskazana, a masz regularne miesiączki to radzę zrobić tak:
a) poczytać na temat dni płodnych i nie płodnych oraz jak się je wylicza np tutaj: http://www.biomedical.pl/forum/jak-wyliczyc-dni-plodne-nieplodne-vt9930.html
b) Zakupić prezerwatywy (np Extra safe) + globulki
c) Obliczyć kiedy miałaś dni płodne, i po dniach płodnych (przed miesiączką) rozpocząć współżycie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kW_93



Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Własnie nie wiem czy narazie nie zrezygnować z tabletek bo wiem że w moim wieku raczej zmiany hormonalne nie wyjdą mi na dobre. A przynajmniej mogą być tego negatywne skutki.
Jaka jest skuteczność globulek ?
Wiadomo że do tego dołącze prezerwatywe ale jakoś chce mieć pewność żeby w 100% korzystać z przyjemności a nie martwić się o ciąże.
dzięki za info ; *
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 1:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo skuteczność globulek to ok. 70 % (tutaj jednak nie mam 100% pewności co do tej wartości).
Jednak wraz z połączeniem z prezerwatywą stanowią bardzo dobre zabezpieczenie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kW_93



Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 3:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękii bardzo ; * jak jeszcze będę miała jakieś wątpliwości to napiszę ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Druid2



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 12:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie...

wkrótce i dla nas będzie ten pierwszy raz, zabezpieczamy się oboje(tab + gumka) i takie ... głupie pytanie ale w sumie niewidziałem nigdzie nic na ten temat;)
czy pęknięcie gumki(prócz bólu i ewentualnego zapłodnienia - z tabl raczej niema szans) powoduje coś jeszcze? co z tym zrobić?
pytanie głupie ale mawiaja kto pyta nie błądzi Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 11:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

druid a co ma powodowac? jesli peknie w srodku to moze zdarzyc sie ze resztki zostana /.. Neutral.. ale jak potem je wydostac to juz nie pytaj.. trzeba uwazac, nie kupywac na sam poczatek jakis mega cienkich bo na 100% pekna.
no i najwazniejsze zebys nie doszedł w srodku... i wszystko bedzie oK

Dodano po 59 sekundach:

a nie rozumiem czegos... piszesz ze wkrotce bedzie wasz 1 raz i sie zabezpieczacie? jak to? przeciez jeszcze nie uprawialiscie sexu to po co gumki i tabletki?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
artikon



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubin
PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 2:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też tego nie rozumiem. Albo źle to ująłeś albo coś kręcisz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 5:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wg mnie tabletki mozna zaczac wczesniej jesc:) A zabezpieczacie tzn. maja zamiar sie zabezpieczyc. Wg mnie rozsadna postawa przynajmniej nie bedzie potem placzu "czy dziewczna moze byc w ciazy"
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 12:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi no jesli chodzi o to to tak,nie potepiam,ale zabrzmiało dziwnie i nie tylko ja tak zrozumiałam . Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
xxforumowiczxx



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 2:57 pm    Temat postu: Poczekać z założeniem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć!?

Być może za kilka dni mój 1 raz z panną. I mam do was kilka pytanek. Myślę, że nie będzie trwać to długo więc czy opłaca się w ogóle zakładać prezerwatywę czy przedłużyć pieszczoty i dopiero poczekać jak dojdę, przetrę spermę i założyć wtedy kondoma?(btw. można tak zrobić?)

Kupiłem durex performe i nie wiem czy będzie dobrze? Bo jak w padnę na pierwszym razie w wieku 17lat to kaplica.

I jeszcze jedno jak dojdę w kondomie to muszę zmienić go ale mam umyć 'członka' przed założeniem nowej gumy żeby przypadkiem nie zachlapać(...)?

Nie zakładaj nowych tematów jeśli istnieją pokrewne.

PRZECZYTAJ REGULAMIN FORUM!

Przyłączyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja mechaniczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group