Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Novynett - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 12:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze wszystkie informacje są zawarte w ulotce informacyjnej Wink

Po drugie: rozpocznij opakowanie bez przerwy. I przyjmuj tabletki z nowego opakowania przez minimum 7dni. Ale lepiej byłoby całe opakowanie.

Pamiętaj, że mimo przyjmowania tabletek z nowego opakowania mogą wystepować plamienia.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaa91



Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 4:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziewczyny mam pytanie. Przez ponad rok brałam Yasmin, teraz lekarz przepisał mi Novynette. Mam je zacząć brać w 1 dzień krwawienia. Yasmin miał więcej hormonów więc zastanawiam się czy od 1 tabletki Novynette będę bezpieczna? Na ulotce jest napisane, że jesli przechodzi sie z innego preparatu złożonego to tabletkę trzeba wziąć zaraz po zakończeniu poprzedniego opakowania pigułek, lub w ósmym dniu po 7-dniowej przerwie. Ale ja wolałabym się jeszcze poradzić Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Paź 01, 2011 8:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli przyjmiesz ją w pierwszym dniu cyklu to tak.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaa91



Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 6:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przyjełam ją w pierwszym dniu krwawienia z odstawienia a stosunek miał miejsce po 6 tabletce. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Paź 11, 2011 12:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej ok jeśli przyjmujesz tabletki o tej samej porze.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaa91



Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 11, 2011 2:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przyjmuje zawsze o tej samej godzinie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madzienka19



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 52

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 12, 2011 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, dawno mnie nie bylo.. pisze z takim problemem, bo ni chu chu nie wiem co myślec mimo przeczytania ulotki. 2 lata biorę novynette. ostatnio, tj 01.10.2011 miałam taką sytuacje, bylam na impreze(kierowca)nic nie pilam, jedynie jadlam rozne rzeczy. podczas powrotu do domu zachcialo mi się do łazienki, natomias wzielam tabletke.po jakichs 20 mialam (niezbyt ladnie mówiąc- na rzadko - ale jednorazowo) nie była to przeciez zadna silna biegunka, ale tabletki drugiej nie brałam. 02.03.2011 miałam stosunek, a 08.10.2011 koniec opakowania i przerwa. Co sądzicie ? bo ja już chyba na wszystkie sposoby myślałam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaa91



Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 12, 2011 6:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi się wydaje, że nic się nie stało jeśli to była jednorazowa biegunka. w ulotce przestrzegają przed silną biegunką a nie taką jednorazową. Chyba, że minęły 4h to już w ogólnie nie masz się czym przejmować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Paź 12, 2011 9:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po 20 min tabletka nie była zapewne jeszcze w jelitach, a nawet jesli, to na pewno z tą "biegunką" nie została wydalona, takze spokojnie. nie ma sie czym przejmowac.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madzienka19



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 52

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 12, 2011 9:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

właśnie też tak to sobie tłumaczyłam Smile dzięki dziewczyny Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Następny
Strona 27 z 28

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group