Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Novynett - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
izka300984



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 7:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej mam pytanie biore novynett od 2 lat parwie ale strasznie po nich przytyłam czy są jakieś tebletki które nie powodóją tycia?a może nawet pozwolą schudnąć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 11:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Musisz iść do ginekologa i poprosić o zmianę preparatu na nowocześniejszy.

Nie ma preparatu, który nie będzie powodował skutków ubocznych. U jednej pacjentki wystąpią bóle głowy, u innej wzrost łaknienia a co za tym idzie przyrost masy ciała.

Trzeba po prostu się ograniczać, unikać spożywania dużych ilości pokarmów, soli i nadmiaru płynów i dużo ruszać.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
izka300984



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 8:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no właśnie o to chodzi że ja dużo nie jem i duzo się ruszam kiedy mam 7 dniową przerwe moja waga spada a kiedy biore znowu tabletke waga rośnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 11:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To musisz ograniczyć spożycie soli i nie przepajać się...No i przede wszystkim ćwiczyć...

Jeśli to nie pomoże, to pozostaje jedynie zmiana preparatu na nowocześniejszy, a przy braku poprawy całkowite odstawienie antykoncepcji hormonalnej...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
izka300984



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 8:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a nowocześniejszy to jaki masz na myśli?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 10:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Qlaira, Yaz. Nowe dawkowanie, teoretycznie mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych. Ale to jest kwestia osobnicza...Większość pacjentek nie narzeka na te leki i nie skarży się na skutki uboczne.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
izka300984



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 9:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a asekurella?kupiłam ją dzisiaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 12:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie jest to kolejny preparat bezsensownie naciągający naiwnych pacjentów...

Preparat zawiera:
Wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego
Wyciąg z korzenia żeń-szenia
Wyciąg z kłącza imbiru lekarskiego
Wyciąg z ostryżu długiego
Wyciąg z zielonej herbaty
Witamina B6

Równie dobrze można kupić sobie zioła i pić, albo jakikolwiek inny preparat...Myślę że tu bardziej działa "efekt placebo" niż rzeczywiście sam preparat jako taki...

Ale reklama dźwignią handlu...I ludzie będą kupować, bo im do głów nakładą...A część lekarzy będzie polecać, bo przyjdzie taki przedstawiciel handlowy i obieca w zamian za polecanie/przepisywanie leku różnego rodzaju "suveniry"..
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
izka300984



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 7:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rozumiem pójde doginekologa
dzięki nowicjuszka za porade:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
izka300984



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Maj 29, 2011 12:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam jeszcze takie pytanie dzisiaj biore ostarnią tab z okak i powinnam mieć przerwe a chciała bym przesunąć okres o tydzień wiec czy moge jeszcze przez tydzień brać tab z następnego opak a w następnym tyg gopiero zrobić przerwę??jesli tak to następne okakownie powinnam wziąć całe czy tylko to co ma zostanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Następny
Strona 26 z 28

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group