Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nie mogę zajść w ciążę part 5

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41, 42  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 8:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kurcze, umknęło mi... Embarassed
Łobuz, jeszcze nie mam terminu laparo, jutro po południu jadę dopiero na wstępną pierwszą wizytę u speca od tych spraw.
a dlaczego az pół roku? bo taka jest chyba standardowa procedura z tego co widzę. fakt że nie wiem, czy u mnie też taka będzie, ale wolę być przygotowana, niż potem całą drogę do domu przepłakać... więc wynika to z tego, że po laparo następuje proces tzw "wyciszania" tzn dostaje się leki zatrzymujące cały cykl (taka sztuczna menopauza) i trzymają na tym od 3 m-cy (rzadko) do pół roku (to chyba zależy od stopnia zaawansowania endometriozy, ale nie jestem pewna) - potem 2-3 m-ce naturalnych starań, bo wszystko w kobiecie powinno ruszyć pełną parą i powinna być po tym mega płodna. A jeśli się nie uda, no to IUI, a w ostateczności IV

Dodano po 29 minutach:

Tosiu, mam pytanko jako że doklikałyśmy do 40 stronki - czy może kolejna część naszych rozważań nazywać się jakoś ... mniej pesymistycznie? np. będę mamą, czy cuś w ten deseń? Mr. Green
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 10:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście możemy zmienić tytuł Wink. Tylko musi sugerować problem. Rozmawiamy tu o problemach z zajściem w ciążę o zmaganiach i długiej drodze ... więc coś w tym stylu misi być.
Czekam na propozycję Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nadzieja83



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 381

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: w-wa
PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 10:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam wieczorową porą Smile

kochane jejku nawet sobie nie potrafie wyobrazić jak wam musi/musiało być ciężko kiedy nie miałyście wsparcia w mężach Sad
ja ostatnio przeżyłam szok bo byłam anty na dziecko już kiedykolwiek!!! teraz sama nie wiem jak jest... i byłam tak okropna, że zaproponowałam swojemu M aby zaprzestał leczenia nasionek to przynajmniej nie będziemy musili myśleć o zabezpieczaniu itp... (jak sobie teraz o tym myślę to stwierdzam, że wredne babsko ze mnie Sad ) i wiecie co usłyszałam??? że chyba zwariowałam!!! że jak to ma przestać się leczyć? przecież te kiepskie plemniki z czegoś wynikają że to znaczy że coś w organiźmie musi być nie tak a ja sobie ot tak stwierdzam "przestań się leczyć" i powiedział, że bardzo mu przykro że wolę żeby chodził chory niż wyleczony !!! oooo i taką mieliśmy rozmowę... wtedy w ogole nie chciałam słuchac jego argumentów wręcz wnerwiał mnie tym swoim wywodem ... ale teraz WIEM, że miał wtedy święta rację!!!
Wiki może spróbuj podejść swojego właśnie w ten sposób co???

Tak czytam te wasze wypowiedzi a propos facetów i chyba stwierdzam, że nigdy ich nie zrozumiem. kurna co to trzeba się nimi obchodzić jak z jajami??? a czym oni się róznią od nas co??? my mamy wszystko przyjmowac na klatę? być z tym same??? a ich trzeba głaskać po główce i pocieszać... a nas to kto pocieszy co??? czy oni sobie myślą, że jesli przeskoda dla dzidziusia jest w kobiecie to dla nas to jest coś z czym możemy przejśc do porządku powszedniego i nas to wcale nie obchodzi i nie załamuje? a kto nam w razie kiepskich wyników od razu zaserwuje terapię??? NIKT Sad
Wiki ja trzymam kciuki aby udało Ci sie przekonać M do ponownych badań (bo te co robiliście to pewnie już dawno temu prawda???) i do większego zaangażowania.
Kurcze, żadna kobieta nie powinna i nie zasłużyła na to aby być w tym samą Sad
żyjemy w takich czasach gdzie niepłodność może leżeć po równo po jednej jak i po drugiej stronie i mówi się o tym jasno.
o i tyle!!! Sad zdenerwowałam się no Sad

Korniczku dzięki za linki Smile poczytam. tak chodiz mi o ten lek. słyszałam, że ma bardzo mało skutków ubocznych niż poprzedniki i że własnie można go stosowac dłużej Smile jedynym skutkiem ubocznym jest trądzik Sad ehhhh jak to się mówi coś za coś .

Co do endo... kochana ja pierwszy raz słysze, że trzeba pół roku czekać, i że po tym się dostaje jakieś leki Shocked cholercia to znaczy, że mnie nie leczono tak jak trzeba??? Sad mi poprostu wycięli ogniska endo i już Sad i powiedzieli wprost że mam pół roku na zajście bo inaczej to znów tak się rozrośnie, że będzie uniemożliwiało zajście Sad

Co do Twojego M - bardzo dobrze. zróbcie sobie choć miesięczne wakacje. odpoczniecie. pomyślcie wspólnie co dalej...

powiem wam tak. im dłużej czytam o tym wszystkim, o tych całych problemach z zajściem itp to jestem w tym coraz bardziej zielona i opadają mi ręce Sad i trace do wszystkiego chęci. bo człowiek próbuje ugryźć temat ze wszystkich możliwych stron a i tak ze wszystkiego wychodzą nici Sad

Łobuz dzięki :* wiesz za co Mr. Green wysłałam Ci już ze dwie wiadomości parę dni temu na priva (tego domowego Wink ) ale nic nie odpisujesz... więc pewnie znów nie dotarły Sad

Dodano po 54 sekundach:

aaaa i ja tez jestem jak najbardziej za zmianą tytułu Smile

Dodano po 8 minutach:

i myślę nad nazwa ale nic nie przychodzi mi do głowy Rolling Eyes
_________________
Pozwól mi Boże nie tęsknic do tego, co być nie może...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 11:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a moze ja sie wtrace Razz cos z bocianem:
"gdzie jest Bocian? " albo "kiedy przyleci Bocian Razz albo w oczekiwaniu na Boćka Razz "

czy głupie??

albo takie
"Fasolkowe trudnosci" ? Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 9:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hihi z fasolką mi się podoba Very Happy może być też "chcę mieć fasolkę"
albo po prostu "chcę mieć dziecko" Cool

Nadzieja, ten lek powoduje właśnie sztuczną menopauzę! tylko ma mniej skutków ubocznych niż pozostałe dostępne na rynku. Tzn jest ryzyko zajścia w ciazę, bo on nie zawsze na 100% zatrzyma cykl, ale może uszkodzić płód, więc w sumie podczas kuracji trzeba się zabezpieczać (czego nie ma przy pozostałych lekach, bo one całkiem wyłączają układ rozrodczy)
wiesz, z tym leczeniem to nie wszyscy lekarze je stosują... ale z tego co czytam u dziewczyn z endo jest ono dość częste - najpierw robi się laparo, a potem właśnie jak są ogniska endo- to leci się na lekach ok. pół roku bez @ i bez owu co przyczynia się do obeschnięcia ognisk endo (skoro nie ma @ to i endo- się nie powiększa) i właśnie po tym czasie kiedy wróci naturalny cykl w środku jest zupełnie czyściutko i dlatego cały mechanizm powinien zadziałać z wiadomym skutkiem.

Dodano po 4 minutach:

ALBO
"chcę być mamą"? Cool
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pychotka28



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 243

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubuskie
PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 10:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A moze ' mimo trudności w koncu bede mama' Smile

Dziewczynki ja zupelnie nie wiem co napisac Wam o endometriozie, bo szczerze mowiac nawet o tym nie czytalam nigdy.

Wiki a moze podejdz swojego M tak jak ja swojego. Umow sie na wizyte do porzadnego lekarza i go tylko poinformuj ze tego i tego dnia macie wizyte i ze liczysz na to ze i on bedzie tam z Toba, chyba ze w ogole mu nie zalezy na dzieciaczku to pojdziesz tam sama i zostaw go z miesiac z tym tematem. Niech chlopak przemysli sobie wszystko, a Ty nie naciskaj. Wspomnij tylko od czasu do czasu cos w stylu: ciekawe jaka diagnoze postawi ten dobry lekarz. Albo powies karteczke na lodowce (ja tak zrobilam) z notka np. (ja mialam taka) 25 styczen wizyta w Poznaniu u prof Pawelczyka. Bede mama !!! Smile
Powiesialam taka karteczke na lodowce Very Happy przeciez faceci do lodowki tak czesto zagladaja. Nie ma mocnych zeby sobie za kazdym razem karteczki nie przeczytal, a tym samym na pewno nie zapomni o wizycie i na pewno da mu to do myslenia. Mojemu jak widac dalo Smile)
Wiem jak bardzo Ci ciezko, bo jeszcze tydzien temu sama to przechodzilam. Na szczescie do mojego cos dotarlo i pojechal ze mna i dzieki temu nie jestem juz sama z problemem jak przez te 7 lat. To byl jeden wielki koszmar!
_________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może nawet najlepsza ze wszystkich, a to co dobre nie umiera nigdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 11:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tak może "nie na temat", ale wiecie, jak złapało mnie ostatnio kolejne zapalenie, to mówię od razu do M żeby zaczął stosować maść, bo wizytę miałam jakoś po tygodniu dopiero, więc niech teraz się smaruje, a jak pojedziemy, to gin mu przypisze jakieś tabletki, a on mi na to: nic nie będę teraz robił, DOPIERO JAK MI LEKARZ POWIE Laughing

więc Wiki ja bym też radziła Mka to gina podstępem zwabić - zobaczysz, że taka wizyta odmieni Ci faceta Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pychotka28



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 243

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubuskie
PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 11:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ZGADZAM sie z Korniczkiem!!!

Wiki Ty MUSISZ zwabic swojego M do lekarza koniecznie, zobaczysz co to bedzie za wspaniala odmiana Wink
_________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może nawet najlepsza ze wszystkich, a to co dobre nie umiera nigdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 8:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj dziewczynki ....wiem jak Wam ciężko. Ja miałam oparcie w mężu od początku to przynajmniej z tym się dodatkowo nie zmagałam.

A co powiecie na taki tytuł " Chcę być MAMĄ - fasolkowe trudności", albo "Chce mieć DZIECKO - fasolkowe trudności"
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pychotka28



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 243

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubuskie
PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 9:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu mnie sie podoba pierwszy Smile

CHCE BYC MAMA _ fasolkowe trudności Smile
_________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może nawet najlepsza ze wszystkich, a to co dobre nie umiera nigdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41, 42  Następny
Strona 40 z 42

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group