Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nie mogę zajść w ciążę part 5

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 40, 41, 42  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 10:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi też się podoba ten pierwszy Smile)
CHCE BYC MAMA _ fasolkowe trudności

Wiecie dziewczynki, ja nie mogę zaglądać tutaj tak często jak Wy Sad
a potem wpadam i widzę, że temat jużtak daleko się pociągnął... Sad

ale nic, wiecie mój M też nie lubi rozmawiać na te tematy, ale jeżeli trzeba to staje na wysokości zadania i nie zostawia mnie samej

tylko do badań trudniej go przekonać, zawsze musi to przechodzić, oswoić się z tym a ja wtedy muszę uzbroić się w cierpliwość

ale i on chce tege dzieciątka i mówi nawet o tym, więc jest mi łatwiej niż Wam

Najważniejsze jednak, żeby nasi M chcieli się leczyć i trzeba szukać wszelkich sposobów, żeby ich do tego przekonać! Smile
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nadzieja83



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 381

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: w-wa
PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja witam jak zwykle (ostatnio przynajamniej) wieczorowo Smile

mi też sie podoba temat pierwszy Smile choć niepowiem, że propozycje Wind z bocianami też były super Smile "gdzie jest bociek" Wink fantastyczne Wink

teraz zabieram się za dalsze doczytanie wszystkiego i powoli będę odpisywać Smile

Dodano po 16 minutach:

Kornik słuchaj no ja zawsze po przeczytaniu Twoich postów robię takieeee oczy Shocked Shocked Shocked Twisted Evil
zbijasz mnie z tropu Ty niedobra ty Wink
więc od początku i po kolei napisze jak ja to wszystko rozumiem a Ty mi napisz czy dobrze główkuję Wink

idziesz na laparo i (czysto teoretycznie) okazuje się, że masz ogniska endo. i oni Ci je wycinają - więc po co leki to po pierwsze a po drugie tym bardziej po co czekać tyle czasu Sad
ja tego nierozumiem bo wysuszenie ognisk nie sprawi, że one nie zaczną odratsać po jakimś czasie... czyli pół roku zmarnowane przy staraniach...
Nie oszukujmy się... nie jesteśmy siksami 20 letnimi i mamy coraz mniej czasu tym bardziej zakładając ze nie będziemy chciały poprzestać na jednej dzidzi...
ja słyszałam, że najlepszą metoda na endo i w 80% całkowite wyleczenie nastepuje w momencie kiedy się zajdzie w ciążę Smile bo po ciązy ponoć wszystko odchodzi w niepamięć Smile czyli...
rozumiem to tak: lek Vissane jest środkiem który działa tak jak proszki antykoncepcyjne więc jak dla mnie nie jest lekiem którego ja szukam Sad
buuuu Sad Sad Sad
a druga kwestia czemu po tym leku jest się mega płodnym??? Shocked

Lizelotko ja też nie bardzo mam teraz czas i zaglądam tylko wieczorami Sad w pracy nie mam za bardzo możliwości itp. ale nie martw się ze zaglądasz rzadziej. przecież zawsze możesz wrócić do tematu który Cię inetresuje i go wznowić Smile
no i napisz co tam u Ciebie Smile

Pychotko świetny pomysł z tą karteczką na lodówce Smile
_________________
Pozwól mi Boże nie tęsknic do tego, co być nie może...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

super Tosiu, już sama myślałam, ze fajnie byłoby połączyć, tylko nie zdążyłam napisać rano hehe Wink
w telegraficznym skrócie z wizyty u gina:
- macicę mogę mieć nie tyle dwurożną, co z przegrodą (zapomniałam zabrać zdjęcie...)
- endometriozy nie będziemy badać, skoro nic mnie nie boli
- CA125 może się podwyższyć z różnych powodów. Skoro mnie nie boli, czyli mogę mieć co najwyżej w otrzewnej, a to by CA nie podniosło - więc na razie wykluczamy (zaimponował mi "spec od endo-", że od razu mnie nie umawiał do szpitala)
- wyniki hormonów mam super
- nasionka słabe, ale do IUI się nadają w sam raz i właśnie IUI nam zaleca - u tego gina, u którego robiliśmy dwa razy tyle, że na naturalnym cyklu, żadnej stymulacji
- badanie śluzu z tego labolatorium w którym robiliśmy (czy raczej od tego lekarza) NIGDY nie wykazuje ruchliwości - miał już kilka pacjentek i u żadnej nie było ruchliwych plemników w śluzie - zażartowałam, że może mikroskop ma zepsuty ten pan biolog Mr. Green co prof. podtrzymał Wink

Very Happy
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nadzieja83



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 381

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: w-wa
PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kornik no to fantastycznie Smile
powiedz co to znaczy, że ma się macice z przegrodą??? to w czymś przeszkadza?
co do badania śluzu - no coments...
fajnie, że już wszystko macie jasne jak słoneczko Smile no to kiedy teraz IUI???
_________________
Pozwól mi Boże nie tęsknic do tego, co być nie może...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 11:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hihihi Nadziejo, bo ja tak zagmatwanie piszę, że Ciebie zawsze tak intryguje ten zamot, który robię Wink

wycinają endo-, za pomocą leków osuszają te ogniska, których nie wycięli (lub powodują, że dobrze się osuszą te, które były wycięte?) bo podobno małych nie wycinają - kiedy przestajesz brać leki jesteś zupełnie czysta i "osuszona" w środku, więc nie ma żadnych przeszkód w wędrówce pęcherzyka i zarodka do macicy - dlatego jest się mega płodnym.

no przynajmniej ja to tak rozumiem

a Visanne jest faktycznie lekiem o działaniu zbliżonym do antykonceptów, z tym, że to LEK a nie piguła powodująca ze swojej natury "jedynie" czasową niepłodność
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 11:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nadzieja83 napisał:
choć niepowiem, że propozycje Wind z bocianami też były super Smile "gdzie jest bociek" Wink fantastyczne Wink

haaa dziekuje nadziejko :* fajnie ze sie podobało i patrze ze Tosia tez 2ga propozycje połaczyła z czyjaś inna Smile Smile he- fajnie miec udzial w tworzeniu nazw.

jak ja czytam Wasze posty to nabieram do głowy tylu czarnych mysli ze moj R nie pozwala mi juz tutaj zagladac... Sad to o zylakach jader nabrałam do głowy, to o endo i innych przykrych niedogodnosciach Sad podziwiam Was za wytrwalosc Sad mam nadzieje ze mimo mojego czarnowidztwa nie czeka mnie taki los ... dlugotrwałego wyczekiwania bociana Sad
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 10:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind, kochana - NIE MOŻESZ sobie tego wszystkiego brać do głowy!!!! mówię na własnym przykładzie - chciałam wszystko ze szczegółami wiedzieć, z tą myślą już rok przed rozpoczęciem starań zaczęłam się obserwować - a gdybym nie zaczęła, to kto wie, może do tej pory już dawno byłabym mamą? nawet prof. wczoraj przyznał mi rację, że nasz problem może się kryć w głowie...od dwóch lat... Confused

Nadzieja, na HSG kiedy kontrst przepłynął utworzył mi się w brzuchu kształt Y - gin od razu zinterpretował to jako "dwurożność", czyli, że macica nie jest taka "okrągła" (w kształcie bardziej przypominającym \/ tylko okrągła na górze - kurcze no... wiesz jak wygląda macica, nie? Smile ), tylko ma dwa "rogi". A teraz prof. mówi, że niekoniecznie to TYLKO dwurożność, bo jest opcja, że mam przegrodę (skoro zrobił się Y), która od góry przedziela macicę (tak jakbyś sobie w macicy namalowała v przyklejone do górnej krawędzi i zacieniowała... nie potrafię Ci tego wytłumaczyć lepiej...) - no i w tej przegrodzie (która jakby nie było zajmuje sporą część macicy) zarodkowi ciężko się zagnieździć, więc jeśli dociera do macicy powinien raczej na ściance probować - tylko weź to wytłumacz zarodkowi... Rolling Eyes

Dodano po 9 minutach:

no mówił jeszcze wczoraj, że jedyne co, to może właśnie z uwagi na ten kształt macicy dobrze byłoby tam do niej zajrzeć (histeroskopia się kłania...), ale zostawił na razie temat otwarty, bo przecież nie widział zdjęć Smile
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 11:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kornik ale to tak łatwo sie mowi... Razz sama z reszta wiesz... mam taki charakter, przezywam wszystko Sad wiem ze to zle ale co poradze.eh. wiem ze to moze w głowie siedziec i uniemozliwic zajscie w ciaze. no postaram sie zmienic ale jak coroz ktos nowy tutaj dołacza np taka Fleur.. niby cykle ma idealne jak w zegarku a mama nie moze zostac;/ i ocb;/;/... mi gin tez powiedziała ze cykle 28dniowe, sluz prawidlowy,jajniki tez, pecherzyk taki jak powinen byc w trakcie owulacji ale czy to wystarczy zeby zostac mama? chyba bede musiała znow z nia pogadac...
ahh.. czym tu zajac mysli jak nie ciaza... masz pomysł/?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pychotka28



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 243

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubuskie
PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 11:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Korniczku cieszę sie,że jednak lekarz nie podejrzewa endo:)
Chcialam Ci napisać, że moja sasiadka ma dwurożnosc i ma dwoje dzieci juz:) i wcale nie miala problemu z zajsciem. Jeszcze sie smialysmy,że ja to tylko facet dotknie a ona juz w ciazy Smile Takze kochana - głowa do góry Smile

Wind Twoja propozycja tematu tez mi sie bardzo podoba:) GDZIE JEST BOCIEK - świetne:)
_________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może nawet najlepsza ze wszystkich, a to co dobre nie umiera nigdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 11:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a dziekuje pychotko za głos Razz to juz mam 2 Razz
Tosiu mysl nad nowa nazwa Razz Cool

Dodano po 17 sekundach:

bo juz naskrobałyscie 41 stronic Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 40, 41, 42  Następny
Strona 41 z 42

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group