Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mój wzrost

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PoLeK



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 9:55 am    Temat postu: Czy jeszcze urosne??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 15 lat i mam pytanie czy jeszcze urosne?? Mam 167 cm wzrostu gdzie moji rodzice maja 158cm (mama) i 165 (tata). Bo wiadomo zawsze lepiej być dużym Very Happy. I nie wiem może sa jakieś sposoby aby urosnąć. Słyszałem np o ćwiczeniach na wydłużenie ciała. Bo np Adam Małysz ćwicząc przez zimę wydłużuł swoje ciało o około 1 cm. Proszę o odp i z góry dziękuję.


---edit by Wind_of_hope---
Prosze nadawac tytuly tematom bardziej sugerujace problem.Nazwa została zmieniona
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 11:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

on chyba raczej jakos sobie stawy rozciagnal. nie jest mozliwe zeby sie sztucznie wydluzyc. jesli twoi rodzice sa sredniego wzrostu to pewnie i ty bedziesz niewysoki. choc w sumie to zadna regula bo wzrost mozna odziedziczyc np po dziadkach. i wcale nie uwazam ze lepiej byc duzym. mam 156 cm wzrostu Wink a w ramach ciekawostki powiem ci ze moj rodzony brat ma 2 metry wzrostu Wink sam widzisz ze to ciezko przewidziec patrzac na rodzicow Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sirkamelot



Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 12:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W przypadku facetów, to raczej lepiej być duzym. Jesli zaś chodzi o dziewczyny, to ja osobiście wole niskie. Małe jest piękne Smile

Hmm masz dopiero 15 lat, także jeszcze troche przed Tobą. Urośniesz na pewno. To, że teraz jesteś niski nie znaczy, że taki będziesz w niedługiej przyszłości. Miałem kumpla w gimnazjum był bardzo niski, a teraz (po 3 latach) jest taki sam jak ja, a ja mam 180 cm wzrostu. Także, jeszcze wiele przed Tobą. A i facet rozwija się do 21 roku życia. Do 18 rozwijają się kobity ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PoLeK



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odp. Ja szczerze też lubie małe dzwieczyny bo nie mam zbytnio wyboru Razz, bo troche głupio się wygląda z dziewczyną o pół albo o całą głowę wyrzszą od siebie. A co do rośnięcia to dziewczyny wcześniej zaczynaja i dlatego wcześniej kończą Razz. No i mam nadzieje że i ja troszke podrosne Very Happy, chociaż do 170cm. I mam jeszcze jedno pytanie. 1,5 roku temu zaczolem ćwiczyć na siłowni i pół roku temu zakończyłem ćwiczenie ponieważ dowiedzialem się że nadmiere obciążenia kręgosłupa i nóg chamóją wzrost. Czy to prawda?? Od tamtego czasu urosłem 1cm :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sirkamelot



Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 09, 2006 1:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trudno powiedzieć. Teoretycznie, to jest prawda. Jeśli dużo ćwiczysz, to pójdzie Ci w mięśnie Smile
Chociaż, sporo można spotkać osób, które ćwiczą i są nawet wysokie. No ale z reguły raczej CI ćwiczący na siłce, są dosyć niscy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PoLeK



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 09, 2006 2:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za opdowiedź. A co do wzrostu osób ćwiczących to gwiazda tego sportu Mariusz Pudzianoski jest dość wysoki, podajże 183 cm. No ale mam zamiar wrucić do siłowni. A i jeszcze jedno, czytałem taki artykół w którym pisało że wspomaga wzrost właśnie ćwiczenie na siłowni i inne sporty w których użwyasz mięśni ale tylko w niskim stopniu. Bo w trakcie ćwiczeń lekkich podobno uwalnia się jakaś substancja chemiczna która przyspieszawzarost, ale dokładnie nie pamiętam tego artykułu i teraz ine moge go znaleść, Czy to prawda że od niewielkiego wysiłku fizycznego można wspomuc lekko wzrost?? Aha i co do tego twojego kolegi z gimnazjum to może on po prostu troche puźniej miał okres dojżewania. Ja np pod koniec pierwszej klasy gimnazjum byłem jednym z największych chłopaków w klasie, a w połowie drugiej klasy juz jednym z najniżeszych, po prostu może troche wcześniej dojżewałem i dorosłem do ich wzrostu a oni teraz mi uciekają Very Happy. Bo od podstawówki byłem jednym z najniższych osób w klasie. Ale mam nadzieje że swojego wzrostu nie za przestane w wieku 15 lat Smile . Sorki za taki długi post i że tracicie czas na jego czytanie Razz . No i dzięki.
PS. To jest zaje***** forum !!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Biker



Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: St-Wola
PostWysłany: Sro Sie 09, 2006 9:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja slyszalem ze jakies sie hormony bierze ponodz Razz ale to si eje stosuje przed dojrzewaniem Razz a jatam mam 178 cm i mi jest z tym dobrze ze srednijestem Razz a ze niejestem zachudy ani gruby tylko w sam raz duzy to przynajmniej gamonie niefikaja Razz ale malym byc tez jest fajnie

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PoLeK



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 10, 2006 10:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wieszać się na pewno nie będe z tego powodu że jestem mały Very Happy, są i dobre strony bycia małym, no ale wiadomo że lepiej być dużym. A co do tych chormonów które się wstrzykuje to podobno są tak szkodliwe dla organizmu że nawet nie przyszło mi to przez myśl żeby je brać. Pujde na siłke i troche przypakuje i też będe duży Very Happy. No ale tak jak wcześniej pisałem mam nadzieje że chociaż do 170 cm urosne, a to jest możliwe bo mam dopiero 15 lat. I dzięki za pocieszenie Biker.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sirkamelot



Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 10, 2006 2:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nie warto się truć chemią i innym badziewiem.
Już prędzej kombinowałbym z jakąś dietą niż z ładowaniem w siebie hormonów. Zresztą i tak większość cech naszego wyglądu jest zapisanych w genach i za wiele, to my do gadania nie mamy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
xyz88



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 1:17 pm    Temat postu: Mój wzrost Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! mam pytanie dotyczące mojego wzrostu czy istanieje możliwość naturalnego jego zwiększanie ponieważ teraz mam 18 lat i wzrost 172 a chciałbym jeszcze naturlanie podwyższyć się o pare cm. Istnieją jakieś diety żeby zmuśić organizm to wzrostu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group