Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Luteina

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no właśnie wiem, że luteina nie jest rozwiązaniem.
na razie lekarka zleciła USG narządu rodnego w celu oceny jego stanu. i dziwne jest to, że mimo iż od miesiąca ponad boli mnie całe podbrzusze i jajniki to USG wykazało że jajniki nie są w ogóle powiększone , tylko z tym niedorozwojem macicy lekarka mi "wyskoczyła". powiedziała mi, że w celu omówienia mam się zgłosić do swojej ginekolog i że teraz najważniejsze jest wyregulowanie cyklu.
moja gin powiedziała, że ewentualne badania zleci po USG.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 8:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm wiesz skoro jajniki są czyste i nie powiekszone. Nie ma na nich torbieli to można wykluczyć PCO a to już jest duży plus . Ja bym proponowała Ci badania hormonalne w celu oszacowania ich wartości. Nieregularność cykli i takie boleści mogą świadczyć o zaburzonej gospodarce hormonalnej. trzeba też sprawdzić jajowody i samą macice czy nie ma mięśniaków , zrostów itp. Niedorozwój macicy może wpływać na regularność ale tak dokładanie na tym schorzeniu się nie znam niestety.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz... u mnie jest o tyle niepewne, że lekarka moja podczas badania gin stwierdziła, że mam powiększony jajnik. w tym celu m.in. zaleciła USG. jednak USG wykonywała mi inna lekarka której tak do końca nie ufam. może dla niej jajniki nie są powiększone ale co innego stwierdzi moja lekarka.
teraz w każdym bądź razie pozostaje mi czekać na koniec okresu i pójdę do mojej gin.
czy za badanie hormonów trzeba płacić samemu? czy może można wykonać na kasę chorych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 9:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No widzisz...rozbieżność jakaś jest. Zrób usg u swojej lekarki i wtedy zobaczymy. Wiesz jeśli lekarz zleci Ci badanie hormonalne to nic nie zapłacisz ale nie dają takiego skierowania zbyt często i trzeba robić to na własną rękę niestety.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 12:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak ładnie poproszę moją gin to myślę, że mi da Very Happy
czy do zdiagnozowania PCO trzeba zrobić USG dopochwowe? czy może być zwykłe przez powłoki brzuszne ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 1:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz najlepsze i najdokładniejsze jest usg dopochwowe i takie powinno się robić aby stwierdzić torbielowatość jajników.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
BELLA_1907



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 5:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

HEJ Dziewczyny


Przeczytałam wszystkie wasze posty. Jestem zdumiona jak sobie pomagacie to jest pocieszające. Jedna z was jest w posiadaniu jakiegoś kalendarzyka gdzie zapisuje sobie temperaturę. Czy ja też mogę otrzymać link lub adres tej stronki?

Jestem bardzo ciekawa jak sobie radzi ???? Nie Pamiętam nicku ale miala by teraz 26 lat.


Ja też biore luteina 15 dnia od dnia rozpoczecia miesiaczki przez 10 dni 2 razy dziennie doustnie. ale to jest paskudne. Zawsze żuję po ty gumę.


Bardzo chce mieć dzidziusa, non stop sie dowieduje ze jakas kolezanka jest w ciązy ale to strasznie boli ;( od dwoch lat nie biore tabletek a brałą kolejna dwa.

Kiedys sadziłam ze zajscie w ciążę to pikus a du dupa.

Musze podkreslic ze mam tyłozgięcie szyjki macicy.


Jak to powiedzał mój Pan G - kobietki z takimi dolegliwościami muszą się kochać od tułu <wstydniś>


Napiszcie co u was.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 5:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bella adres strony podaje na priva. Luteiny nie musisz brać doustnie . jesli wolisz to dopochwowo tez jest dobrze. Przejdź do tematu "nie moge zajsc w ciaże " to pogadamy o tym
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group