Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Luteina

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zefirka23



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 10:21 am    Temat postu: Luteina Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny!mam pytanie dotyczace luteiny.staramy sie z partnerem juz od ponad roku o dzidziusia czy jak bede brala witaminy ktore w skladzie maja luteine to czy szybciej zajde w ciaze?/czy to mi pomoze wogole zajsc??slyszalam ze luteina jest dobra dla kobiet ktore juz sa w ciazy bo zapobiega poronieniu ale czy jest tez skuteczna przed i pomaga zajsc??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 10:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

luteina w tabletkach witaminowych jest barwnikiem roślinnym, działającym dobrze na wzrok a luteina - hormon jest tylko na receptę i te dwie rzeczy zupełnie nijak się do siebie nie mają. oprócz tej samej nazwy ;)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zefirka23



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 11:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha to dziekuje za odpowiedz:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania26xp



Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Małopolskie
PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 8:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i jeżeli jeszcze będziesz czytac ten post lub ktoś kto ma takie pytanie jak Ty... luteina jest progesteronem i przepisuja ją na wywołanie miesiączki, w drugiej i trzeciej fazie cyklu podtrzymuje ciążę ale w pierwszej jej zagraża W ŻADNYM WYPADKU NIE JEST ŚRODKIEM POMAGAJĄCYM ZAJŚĆ W CIĄŻĘ I NIE WOLNO JEJ BRAĆ BEZ KONSULTACJI Z GINEKOLOGIEM!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 9:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ania26xp napisał:
w drugiej i trzeciej fazie cyklu podtrzymuje ciążę ale w pierwszej jej zagraża

w ciąży nie ma faz cyklu ;)
luteina (progesteron) podtrzymuje już istniejącą ciążę
w cyklu natomiast w drugiej fazie (lutealnej) może wspomóc zagnieżdżenie się zapłodnionego jaja, dlatego najczęściej się ją bierze z zaleceniem lekarza od ok. 14-15 do ok. 25 dc
i rzeczywiście na szansę zajścia w ciążę nie ma wpływu
ale myślę, że to właśnie miałaś nie myśli :)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zefirka23



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 9:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak wlasnie o to mi chodzilo:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania26xp



Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Małopolskie
PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to może mój gienuś inaczej mi to tłumaczył i mojej siostrze która była w ciąży i brała luteinę. Chodziło mi o to że na początku ciąży nie powinno sie brać luteiny... a jeżeli chodzi o branie luteiny (nie dotyczy ciąży) to nie spotkałam się z tym żeby ginekolog zalecił luteinę w środku cyklu tak jak piszesz wręcz przeciwnie ja biorę luteinę od 20 do 25 dnia cyklu i zawsze po tym dostaję miesiączkę jak miałam zanik miesiączki to po 5 dniach brania luteiny też ją dostałam więc śmię podejrzewać że biorąc ją tak jak ty piszesz w środku cyklu wywołasz okres dużo za wcześnie a nie pomożesz w zapłodnieniu Sad

----

tak czy inaczej bez konsultacji z lekarzem nie radzę tego robić zresztą nie na darmo są to leki na receptę Confused


posty połączyłam. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 11:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie, dawke ustala lekarz a w ulotce jest tak:

Cytat:
Dawkowanie progesteronu powinno być każdorazowo ustalane indywidualnie w zależności od wskazań oraz odpowiedzi terapeutycznej. W zaburzeniach cyklu miesiączkowego, bolesnym miesiączkowaniu, zespole napięcia przedmiesiączkowego, niewydolności fazy lutealnej okresu przedmenopauzalnego dopochwowo 25 - 50 mg progesteronu 2 x dziennie w drugiej fazie cyklu miesiączkowego (naturalnego lub odtworzonego) przez 10-12 dni.
W zaburzeniach cyklu miesiączkowego, bolesnym miesiączkowaniu, zespole napięcia przedmiesiączkowego leczenie progesteronem kontynuuje się przez 3-6 kolejnych cykli.
W niewydolności fazy lutealnej okresu przedmenopauzalnego leczenie progesteronem należy prowadzić do wystąpienia menopauzy.
W hormonalnej terapii zastępczej w połączeniu z estrogenami 25 - 50 mg progesteronu dopochwowo 2 x dziennie w terapii sekwencyjnej od 15 do 25 dnia cyklu lub w terapii ciągłej co 2 - 3 dni.
W próbie progesteronowej we wtórnym braku miesiączki progesteron podaje się dopochwowo w dawce 50 mg 2 x dziennie przez 5-7 dni. Krwawienie powinno wystąpić w ciągu 7-10 dni od zaprzestania podawania progesteronu
W leczeniu czynnościowych krwawień z dróg rodnych 50 mg progesteronu dopochwowo 2 x dziennie przez 5-7 dni. Leczenie należy kontynuować przez kolejne 2-3 miesiące od 15 do 25 dnia cyklu 25-50 mg progesteronu 2 x dziennie dopochwowo.
W endometriozie 50 - 100 mg progesteronu 2 x dziennie dopochwowo w terapii ciągłej przez okres 6 miesięcy.
W poronieniach nawykowych i zagrażających, cyklach bezowulacyjnych i indukowanych dopochwowo 50 - 150 mg progesteronu 2 x dziennie.
W przypadku poronień nawykowych suplementację progesteronu należy rozpocząć w cyklu, w którym planowane jest zajście w ciążę, a nawet wcześniej. Należy ją kontynuować nieprzerwanie do ok. 18 - 20 tygodnia ciąży.
W programach zapłodnienia in vitro 150-200 mg progesteronu 2 x dziennie dopochwowo.
Suplementację progesteronu kontynuuje się w pełnej dawce nieprzerwanie do 77 dnia po transferze zarodka.
Zakończenie terapii powinno następować poprzez stopniową redukcję dawki.

_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zefirka23



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 7:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak pojde do ginekologa i powiem ile staramy sie o dzidziusia to jak poprosze go o luteine to pzepisze mi??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 10:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najpierw powinien zlecić badania hormonalne
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group