Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Luteina

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ania26xp



Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Małopolskie
PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 11:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to na co czakasz.... zresztą ja mam tak samo od kiedy skończyła sie moja stymulacja i powiedział ze dalej już mi nie pomoże czyli jakieś ponad pół roku nie byłam u gienusia ale do tej pory miałam miesiączkę co 30 dni a teraz jest 47 dzień cyklu i test negatywny no to muszę sie wybrać zobaczyć co i jak Tobie też radzę zrobić wycieczke do gabinetu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zefirka23



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bede miala czas w nastepny tygodniu.juz sie zdecydowalam isc i nastawiam sie pozytywnie na ta wizyte.dzieki Bogu wspiera mnie moj kochany mezczyzna.boje sie tylko zee moje problemy z zajsciem sa przez antykoncepcje ktora wczesniej bralam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AGNES24



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 12:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak trafilam do szpitala i sie okazalo ze dostalam zoltaczki bo kamienie z pecherzyka zolciowego utknely w przewodach zolciowych mialam juz duzy pozniom zoltaczki i lekarze nie mogli czekac na operacje i sie okazalo ze jestem w ciazy. na konsultacji gin przepisala mi luteine i kazaala brac do pochwowo. dzieki temu udalo sie i nie poronilam w czasie operacji a moglo sie tak stac....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
BJ



Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 6:12 pm    Temat postu: Problem z ciążą/ luteina Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
11 miesięcy temu poroniłam...teraz od 4 miesięcy staramy się o dzidziusia, ale niestety.
Moja ginekolog zaproponowała mi branie luteiny2x1pod język przez 10 dni po 12dniu od miesiączki. Właśnie skończyłam 10 dniową dawkę i zauważyłam, że wydzielają się brązowe ,,farfucle,,--juz trzeci dzień. Pytałam giny, ktora stwierdziła, że tak powinnam zacząć miesiączkować. Ostatnią miesiączkę miałam 17 paź. z moich obliczęn kolejna powinna byc około 14 list. Boję się rozregulowania cyklu, bo zawsze miałam bardzo regularne miesiączki.
Poza tym robiłam badanie cytologiczne które wykazało 2-->zapalenie. Dostałam czopki Storage i witamine C dopochwowo.
Gina powiedziała, ze to zapalenie powoduje nie przedostanie się plemników i problem zajścia w ciążę. Teraz zastanawiam się czy brać luteinę jesli uda mi się wyleczyć z zapalenia.
Boję się bo bardzo chcielibysmy mieć dziecko i nie chcielibyśmy mu w żaden sposób zaszkodzić w drodze ku przyjściu na świat.
Proszę o pomoc.
BJ

--- przenosze do pokrewnego tematu --- Pituszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 10:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BJ chyba sterovag ;)
wylecz zapalenie, bierz dalej luteine i staraj się o dzidzię. luteina nie szkodzi płodu, pomaga w zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórki jajowej
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zefirka23



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 9:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie dziewczyny
w srode ide do lekarza.trzymajcie kciuki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bomzi



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 137

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 12:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim to moje pierwsze forum w którym uczestnicze ale widze że wasze rozmowy pomagają rozwiać wszelkie wątpliwości i dodają otuchy a nie jest łatwo takim kobietkom jak my. Ja staram sie dopiero od 5 miesięcy ale to był dla mnie szok że sie nie udaje, bo zawsze myślałam że to takie proste pstryk i jest, a tu ciągłe wizyty u lekarza i wiadomość o braniu leków które odwlekają zajście w ciąże o kolejne dni masakra. Na dzień dzisiejszy nie mam jajeczkowania lekarz przepisał mi luteine na wywołanie miesiączki, a później mam brać clo, oby to coś pomogło bo wariuje normalnie to jest okropne uczucie, a na dodatek moja szwagierka oznajmiła że jest w ciąży poprostu ryczałam kilka nocy. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bomzi



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 137

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też biorę luteinę dziś już 7 dzień a mam brać przez 10 a później od 5d.c. clo na wywołanie jajeczkowania którego nie miałam w poprzednim cyklu mam nadzieje że to pomoże
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zefirka23



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 2:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to bardzo boli.ja tak samo jak Ty myslalam ze to takie latwe i zawsze myslalam ze zalicze wpadke.jednak tak sie nie stalo i teraz jak bardzo chce to nie moge zajsc w ciaze.bralam kiedys tabletki anty i wtedy myslalam ze bede w tym nie wielkim procencie kobiet ktore zachodza w czasie stosowania antykoncepcji.w srode ide do lekarza i wszystko sie dowiem<mam taka nadzieje>mam niezlego stracha.ja juz przestalam wierzyc ze kiedy kolewiek bede sie cieszyla z mojego malenstwa.trzymajcie kciuki za mnie w srode
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 5:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziewczyny lekarze zazwyczaj zaczynaja działać jeśli nie udaje sie zajść w ciąże w ciągu roku . dlatego warto lekarzowi powiedzieć ,że staracie się już ponad rok żeby nie dostać przypadkiem odpowiedzi " jest jeszcze czas". Przede wszystkim polecałabym zrobić badania hormonalne: prolaktynę, prolaktynę po obciążeniu, FSH, LH, hormony tarczycy , estradiol i progesteron. czasami przyczyna tkwi właśnie w zaburzonej gospodarce hormonalnej. No i oczywiście USG jajników. To ważne

Luteinę zazwyczaj bierzę się od 16 do 25dc na wyregulowanie cyklu. Po jajeczkowaniu bierze się na podtrzymanie ciąży jeśli ma się za mało progesteronu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group