Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

"Czy jestem w ciąży?"-temat specjalny (part.9 )

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 44, 45, 46  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anetja
Gość









PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 9:40 pm    Temat postu: ciaza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak się boisz ciąży to idz do apteki i kup tabletki które zarzyte 72 godz. po stosunku likwiduja wszelkie watpliwości zwiazane z ciążą.
Powrót do góry
kiełbusia
Gość









PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 9:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jestem młoda i jakoś w życiu nie wpadłąbym na to zeby kupić ten środek...a pozatym podobno to wogóle nie działa...przynajmniej nie zawsze. Rolling Eyes
Powrót do góry
aga_white



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 9:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze to musi byc recepta na na tabletki o ktorych anetja pisze.
A po calkiem pierwsze to jest to srodek wczesnoporonny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anula_5555



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Połczyn
PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 10:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w sumie to moglabys byc w ciazy ale watpie ja i nie tylko tez moje kolezanki to nawet w te najbardziej dni plodne kochamy sie bez zabezpieczenia z wytryskiem w srodku choc tez sie nieraz boje i nie stosuje tak czesto tych praktyk ale w ciaze nie jest zajsc tak latwo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 7:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aga_white napisał:

A po calkiem pierwsze to jest to srodek wczesnoporonny.


Radził bym sobie poczytać w dziale o antykoncepcji chemicznej, tam jest dokładnie i myśle dość szeroko rozwiązany problem nazewnictwa oraz faktycznego stanu rzeczy.

Przypominam że prostinor duo (najczęściej przepisywany środek), nie jest wcale wczesno poronny poniewarz jego działanie nie jest wstanie odżucić juz zagnieżdzonego zarodka, on tylko zapobiega zagnieżdzeniu (ale zanim to sie stanie).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aga_white



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 12:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zapobiega zagnieżdzeniu

czyli zarodkowi bo zagniezdza sie zarodek, wiec zycie
a zycie jest od momentu zaplodnienia, juz wtedy znany jest kod genetyczny potomka

ja rozumiem, ze niektorzy uznaja poczatek ciazy od momentu wszczepienia sie zarodka (juz zycia) w macice ale zycie jest od poczatku, czyli od zaplodnienia, czyli od polaczenia sie plemnika z jajeczkiem
wlasnie, proponuje poczytac, ze kod genetyczny ( czego?-nowego zycia bo zarodka polaczonego z plemnika i jajeczka) powstaje juz w momencie zaplodnienia Smile
i ok, niech niektorzy uwazaja ze ciaza od momentu wszczepienia zarodka zarodka ale zycie nowej istoty trwa od momentu zaplodnienia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 1:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No możemy polemizować.

Radził bym jednak nie bawić sie w naukowców.
Opierajmy sie na tym co jest uznawane za oczywiste.

To o czym pieszesz to owszem jedna z teorii, jakich było wiele w tedy gdy ustalano od kiedy można uznać komórki za życie ludzkie.
Jednak ustalono iż do literatury i do ogólnej wiedzy zostanie przydzielony pogląd o tym że życie ludzkie zaczyna sie od zagnierzdzenia zarodka w macicy Wink
Więc nie zmieniajmy znaczenia środków wczesnoporonnych oraz zapobiegających zagnierzdzeniu Wink
Tak jest przyjęte, opracowane, udowodnione.
Nie wszyscy musza siedzie w temacie, szukają informacji, nie gmatwajmy im w głowach.

A co do polemiki, bardzo chętnie ale to już chyba w dziale genetyka Wink Zachęcam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aga_white



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 7:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mam zamiaru nikomu gmatwac Smile
Kod genetyczny znany jest juz w momencie zaplodnienia i juz wtedy wiadomo czy dziecko bedzie mialo np.niebieskie oczy, krecone wloski, bedzie chlopcem czy dziewczynka Smile Od WTEDY to JEST zycie Smile
To udowodnione.
A ze niektorzy uwazaja za poczatek ciazy to, o czym i ty mowisz, ze CIAZA jest od momentu zagniezdzenia sie zarodka- a wiec nowego zycia- w macicy, to to wlasnie jest gmatwanie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 7:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Więc próbujesz powiedzieć że cały świat kłamie, pomylił pojęcia i cały świat używa złego rozrużnienia pomiędzy środkami antykoncepcyjnymi a wczesno poronnymi?

Sory ale nie kupuje tego.

Środek antykoncepcyjny jak sama nazwa wskazuje "anty" czyli przeciwko, nie dopuszcza bądz zwalcza.

Środek wczesno poronny jak sama nazwa wskazuje "poronny" więc musi dojść do zagnierzdzenia zarodka w macicy. Inaczej poronienie jest niemożliwe - to wynika z samego faktu.

Więc prosze oddziel dwa tematy.
1) różnice między wczesoporonnymi a antykoncepcyjnymi sodkami.
2) w którym momencie zaczyna sie życie.

Jak zaczniesz pisać że właście anty to poronne, albo na dwrót to ktoś z młodych ludzi - a jak da sie zauwazyć odwiedza ich dość duża grupa mogą sie pogubić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aga_white



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 8:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale zarodek to wlasnie zycie.
Nie zagniezdzenie sie go powoduje poronienie-wydalenie poczetego zycia wlasnie.
Mialam znajomego ginekologa, stad moja wiedza i dokladne poznanie.
Powiedzial, ze kazdy zarodek z kodem to dla niego zycie (dla mnie tez)
i nie rozumie jak mozna tego nie rozumiec (ja tez)
Skoro zarodek to zycie, to ktos pozbywa sie zycia...
Ten gin. powiedzial tez, ze ZADEN ginekolog mi o tych faktach nie powie lub nie bedzie chcial rozmawiac ale fakty takie sa wlasnie jakie sa...
a ze na ulotkach cos tam pisze... to tylko pisze (!!)
tak samo mowil o spiralach- ze zaden mi tego nie powtorzy , ale ze za kazdym razem dochodzi do zaplodnienia i zarodek czyli malutki czlowiek z kodem genetycznym nie bedzie mogl rozwinac sie w macicy...
ja nie gmatwam, ja wyjasniam zagmatwane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 44, 45, 46  Następny
Strona 3 z 46

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group