Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Chirurgia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mari70



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 2:22 pm    Temat postu: Proszę o przetłumaczenia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fibroma ovarii sinistri (2,5x1.5 cm) z góry bardzo dziękuje .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bogut



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 4:15 pm    Temat postu: Ból w dole podkolanowym Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!

Zwracam się do Was z następującym problemem:
Mniej więcej na początku 2004 roku (w wieku 20 lat) zaczęły się moje problemy z kolanem, a konkretnie zacząłem po wysiłku fizycznym (koszykówka) odczuwać pulsujący ból w dole podkolanowym. Ból przychodził zwykle w czasie odpoczynku, na przykład w trakcie leżenia, towarzyszyło mu wrażenie usztywnienia kolana. Dodatkowo, nie mogłem zgiąć kolana o więcej niż, powiedzmy, 90 stopni (przy próbach większego zgięcia ból bardzo się nasilał). Po kilku miesiącach lekceważenia sytuacji, kiedy problem się nasilił, udałem się do ortopedy. Następnie zrobiono mi USG, kolejne konsultacje lekarskie, podejrzenia zmian nowotworowych (ziarnica, jakoś tak chyba brzmiały słowa lekarza) - w każdym razie USG pokazało dość wyraźną zmianę w miejscu, w którym odczuwałem ból. Zostałem zakwalifikowany do artroskopii, w trakcie której lekarze nie stwierdzili jednak nic niepokojącego w miejscu, w którym widoczne były zmiany na USG. Aha, przed operacją miałem jeszcze rezonans magnetyczny, diagnoza z grubsza ta sama co po USG. Badanie histopatologiczne po artroskopii nie wykazało komórek nowotworowych. Generalnie lekarze rozłożyli ręce i stwierdzili, że przyczyny mogą być różne, w każdym razie powinno już być dobrze. Trochę to wszystko pozbawione logiki, ale jakoś w to uwierzyłem. Po artroskopii żmudna rehabilitacja, potem powrót do sportu (koszykówka, basen) i powrót bólu. Jakoś jednak nauczyłem się z nim żyć. Artroskopię miałem na początku 2005 roku, w połowie 2006 wyjechałem za granicę na wakacje. W trakcie tych wakacji sporo schudłem (z ok. 83 kg do ok 75 kg, przy wzroscie 182 cm) i po powrocie ból zniknął (albo bardzo się zmniejszył). Wytłumaczyłem to sobie tak, że być może moje kolano było wcześniej poddane zbyt dużym obciążeniom i teraz już będzie ok. Niestety, od kilku miesięcy kolano znowu boli (objawy te same, które opisałem na początku), mimo iż nie uprawiam już regularnie żadnego sportu, wagę mam jeszcze mniejszą (ok 73kg), a w pracy siedzący tryb.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, co to może być? Ktokolwiek miał podobne problemy? Jak sobie z tym poradzić?

Z góry dzięki za odpowiedź!
PS przyznam, że straciłem już w pewnym sensie wiarę w lekarzy - kiedy ból wrócił bezpośrednio po artroskopii, byłem w klinice w Piekarach Śląskich na konsultacji (podobno prestiżowa), gdzie również nikt nie potrafił powiedzieć nic poza "na pewno samo minie".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bbbb



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 8:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolana chyba nie lubią gdy siedzimy ja też mam siedzącą pracę i jakiś m-c temu pojawił się problem. Czytanie tych postów nie jest pocieszające. Mam 24 lata i zastanawia mnie fakt co będzie jak np. zajdę w ciążę jak to zniosą moje kolana Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Vinga



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 8:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Simmi napisał:
Vinga jeżeli chodzi o lekarzy z poza granic kraju to polecam Austrię i Niemcy. Co prawda za zabieg zapłacisz sporo i to w euro, ale oni piłkarzy stawiają na nogi w ciągu tygodnia z takich kontuzji, że głowa boli.

Szukaj w Berlinie i Gelsenkirchen. Też mam problemy z kolanem i leczę się u lekarza sportowego w Chorzowie (też leczy piłkarzy), prawdopodobnie będę miał artroskopie w lipcu, ale lekarz powiedział mi, że najlepiej właśnie w w/w miastach robią. Cena około 1500 euro za zabieg + opieka.


dzięki za info....puki co mam namiary na Stuttgart i tam będę próbowała. Tutaj poprostu mi ręce opadająSad przy drugiej artroskopi ten sam lekarz oczyścił tylko przestrzeń międzystawową z kawałków chrząstki i powiedział że więcej nie jest w stanie zrobic i skończył zabieg:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
<LAGUNKA>



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 1:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich Very Happy Mam problem z kolanami, jak zginam je a szczególnie jedno kolano to mi szczyka tak tak jakby coś tam przeskakiwało. Byłam u ortopedy jakiś rok temu i powiedział mi że mam cwiczyc więcej, biegac, pływac itd to powinno przejsc.Dał mi jakis antybiotyk juz nie pamiętam nazwy i powiedział, ze jak bedzie bolec to mam sobie zażyc. Wzięłam raz poraz potem mi przeszło. Za jakies pół roku znowu mnie zaczęło rwac to kolano i szczykac przy zgięciu. I tak mam do dzis. Już mnie to zaczyna denerwowac bo mam tak codziennie. Pozrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kolano



Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 8:57 pm    Temat postu: Kolano Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Jakieś 3 tygodnie temu uległem urazowi potknołem sie i spadłem na kolano pojechałem do szpitala tam doktor zrobił mi punkcje kolana ponieważ okazało sie że w kolanie jest krwiak po usunieciu krwiaka załozono mi szynę na 1 tydzien i kazaono przyjść za tydzien gdy przyszedłem okazało sie że znowu kolano nabralo troszkę wody i założono mi gips na 2 tygodnie po tym czasie pojechałem sciongnąć gips (dzisiaj)i wszystko niby ok ale kolano mnie troszkę boli przy zgięciu do końca lub gdy chcę kucnąć czy to noramlne ?? Jak najszybciej powrucić do formy kolano??
Z góry dziękujęWink


Przyłączyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 8:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kolano
Ból może się utrzymywać przez pewien czas(Był stan zapalny)wskazane jest wykonać badanie kontrolne usg.Teraz ćwiczyć i stosować do nacierania żele jest ich wiele bez recepty np Ketoprom,Ibum czy Veral.

Dodano po 2 minutach:

&lt;LAGUNKA&gt;
Zrób usg kolana,muzę być uszkodzona łękotka lub stan zapalny,bez badania nie mogę ocenie stanu.Można wykonać prywatnie lub na skierowanie od lekarza ortopedy
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kolano



Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 1:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok wielkie dzięki zacznę smarować kolano żelem i ćwiczyć zobaczę co będzie się działo

Dodano po 15 godzinach 18 minutach:

aaaaaaaaaa miałem przed zabiegiem zrobione usg i wszystko w porządku;) ale teraz to ju7sz moge zginac tylko przy mocniejszym wysiłku na tom noge mnie boli a tak to ok czyli wszysytko powinno za pare dni być ok??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dancerka



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 6:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Niedawno uderzyłam się,tak porządnie, w kolano. Ponieważ nie mogłam normalnie chodzić (problem przy stąpaniu i zginaniu nogi), pojechałam na ostry dyżur. Tam lekarz stwierdził że musiała mi popękać chrząstka stawowa i powiedział że przez 3 tygodnie mam mieć nogę w ortezie 24h/dobę na maxa wyprostowaną. Mam pewne wątpliwości co do zaleceń lekarza. czy ktoś miał kiedyś coś takiego i takie zalecenie lekarza? Trenuje taniec i 3tyg to dla mnie będzie koszmar, a nie miałam nawet spuchniętego tego kolana (chociaż ból niesamowity;().
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
abradab75



Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 2:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w jakie iejsce dokłądniej się uderzylas ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 14 z 16

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group