Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Chirurgia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pcw291



Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 8:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Współczuję Ci.
Dziś - po 4 dniach od urazu - dostałem się wreszcie do ortopedy.
Skończyło się krwiakiem w kolanie i jego skręceniem. Lekarz z kolana za pomocą strzykawki wydobył 50ml krwi (!) - a przynajmniej tak mi powiedział.

Założyli mi gips, który mam nosić do 1 czerwca. Mam nadzieję, że szybko wrócę do poprzedniego stanu.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bartix65



Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 6:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej!Witam was bardzo.Skręciłem kolano i byłem u lekża i powiedział że ejst ok ze ma powoli zacząc chodzic it u sie zaczyna problem otóz tak nie moge nogi wyprostować do konca bo mnie boli jak coś by mi rozrywało pod kolanem(NIE MOGE JEJ WYPROSTOWAĆ).Już 2 tydzxien to się ciagnie w piatek jade na kontrole.I co wy mi radzicie może co robić jak czwiczyń.lekarz nie przepisął niczego żadnych amści nic chodze o kulach o noge mam zgięo i tak jak pisąłem nie moge jej wyprostowć Co radzicie moze jakieś czwiczonka czy coś??Czy pr
ostowac ją na siłę?Pomózcie.Pozdrawiam





P.s Nie ma żadnych płynów!




Co robić??


----edit by emilka----
nie pisz dwóch identycznych postów. temat "skręcone kolano" przyłączam do teamtu "Uraz kolana"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Panek



Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 6:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

muszą ci się po prostu na nowo ścięgna i mięśnie rozciągnąć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bartix65



Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 6:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha ale o juz idzie drugi tydzien i do pewnego momentu wyorstuje i dalej juz nie idzie??poprostu boli jak nie wiem!Długo to będzie trwało??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kuba33



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 2:44 pm    Temat postu: Ból kolan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mam 17 lat i w zeszle wakacje prawie codziennie bolaly mnie kolana jednak nie byl to jakis mocny bol wiec nie poszedlem do lekarza. Ból odczuwalem podczas robienia przysiadow i innych cwiczen a po dluzszej grze w pilke kolana bolaly mnie przez kilka godzin po grze. Wydawalo mi sie ze to wlasnie przez gre kolana zaczynaly bolec. Teraz znowu ból powrócil ale nadal jest to lekki bol. Czym to moze byc spowodowane, moze to byc np. przez dorastanie czy brak jakis witamin czy skladnikow odzywyczych? Troche boje sie o swoje kolana bo w najblizyszym czasie bede zaczynal wyczynowa(agresywna) jazde na rolkach.

Wczoraj znowu gralem w pilke i po powrocie do domu znowu bolaly mnie kolana ale myslalem ze przejdzie jednak nie przeszlo i bola mnie bez przerwy az do dzisiaj co juz zaczyna mnie irytowac. Zuwarzylem tez ze jak przykladam ucho do kolana to ono tak jakby skrzypi czuc tez ze cos przeskakuje. A do lekaza bede mogl isc dopiero za ok 1,5 tyg. bo wyjezdzam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 7:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to ja proponuje iść do lekarza rodzinnego, który powinien dać skierowanie do ortopedy, który z kolei powinien dać skierowanie na rtg. dobrze byłoby też zrobić podstawowe badania krwi i moczu. jak z rtg nic nie wyjdzie, to do reumatologa.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Matiskg



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 8:28 pm    Temat postu: Skręcenie stawu kolanowego :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

14 marca 2007 podczas gry w piłkę nożną skręciłem sobie staw kolanowy (po wyskoku spadłem na lewą nogę w jakiś dołek czy coś)... nogę włożyli mi w gips na 6 tyg., później miałem 2 tyg. rehabilitacji (lampę Sollux, Magnetronic i ćw. na mięsień czworogłowy uda), lecz na 3 dni przed końcem rehabilitacji upadłem na kolano (to był już drugi raz po zdjęciu gipsu) i na 3 zajęciach nie byłem. Kolano się ustabilizowało po 5 dniach od upadku, że mogłem bez bólu biegać, grać w piłkę, lecz podczas gry dzisiaj coś "przeskoczyło" w stawie i mam teraz takie "żelowate" kolano (podejrzewam nadmiar mazi stawowej) i odczuwam takie "naciągnięcie" przy próbie zgięcia nogi powyżej kąta prostego (wcześniej nie miałem jeszcze pełnego zakresu ruchu kolana)... czy to jest coś poważnego? czy będę jeszcze grał w nogę? proszę o szybką odpowiedź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Matiskg



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 8:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może masz za mało mazi stawowej przez co w stawie jest tarcie? wiem, że u każdego jedno kolano "skrzypi" lekko, to normalne...
nie wiem jakie witaminy pomagają w wydzielaniu mazi stawowej, tak więc
jak pisała emilka, udaj się do lekarza rodzinnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 2:01 pm    Temat postu: odpoczynek nie zaszkodzi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bolec. Teraz znowu ból powrócil ale nadal jest to lekki bol. Czym to moze byc spowodowane, moze to byc np. przez dorastanie

Najprawdopodobniej jest to ten powód.
Dobrze by było gdybyś kontrolował swój wzrost i wagę, gdyż wtedy łatwiej można by było to skojarzyć z twoimi bólami.
Nie zalecał bym tobie jednostronnego obciążenia kolan np. bieganiem, gdyż to może upośledzić ich funkcje.
Gdy cię bolą, staraj się dać im więcej odpoczynku wytracając energie na inne ćwiczenia fizyczne, rozwijające np. górne partie mięśni.
Stosuj urozmaicona dietę bogatą w składniki mineralne i witaminy.
To powinno wystarczyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kuba33



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 8:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za rady, do lekarza pojde dopiero za 2 tyg. A co do wagi to schudlem ostatnio 4kg a juz przed schudnieciem bylem bardzo szczuply 62 kg na jakies 175-180 cm wzorstu(zawsze bylem chudy to nie raczej kwestia odzywiania a przemiany materii). Od 2 dni nie wysilam kolan ale nadal bola mam nadzieje ze z czasem przejdzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Strona 2 z 16

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group