Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Chirurgia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skoczek82



Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 5:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

29 wrzesnia mam umowiene badanie USG w CMS w Warszawie. Po konsultacji napisze jaki jest wynik badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Natuska__XD



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 6:06 pm    Temat postu: Ból śródstopia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam!!!
mam pare pytanek mam nadzieje ze komus sie uda odpowiedziec...Smile
otoz; od 2 wrzes. boli mnie srodstopie jak dotykam to mijecse to tak jakbym miala siniaka a jak staje na to stope to boli cale srodstopie. pare dni pozniej poszlam do chirurga i powiedzial ze to zapalenie torebki stawowej. mowil ze bol sie utrzymoje do dwoch tyg. przepisal jakas masc i tabsy ale to nic nie daje jeszcze musze nosic opaske uciskowa. powiedzial jeszcze ze jak jest gorszy przypadek to nawet w gips wsadzaja...
moje pytania brzmia; czy ktos mial juz cos podobnego? czy ten bol sie nie utrzymuje zbyt dlugo i czy to moze byc co innego niz torebka stawowa bo ja mam wrazenie ze to cos z koscia. czekam na odp:)))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Natuska__XD



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 3:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wrazie jakby ktos byl zainteresowany to dzisiaj bylam u chirurga i jest to zapalenie pochewek sciegnistych i mam gips na 2 tyg:P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
serg17



Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 27, 2009 4:41 pm    Temat postu: Złamana noga i alkohol Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

Moja dziewczyna złamała ostatnio nogę podczas jednej z imprez na plaży. Jest ubezpieczona w Compensie na ub. nnw w Polsce do 25 000 - umowa wyklucza jednak wypłatę odszkodowania osobom po spożyciu. Sęk w tym, że wypiła tylko szampana no ale... Przyjechała karetka, kobieta została zabrana na SOR. W karcie informacyjnej z SORu nie napisano, że spożywała alkohol, nie wiemy natomiast co zostało napisane w karcie ambulatoryjnej, która została na izbie przyjęć.

I teraz pytanie: czy lekarze zapisują stan pacjenta dowożonego przez karetkę? Czy mogli wpisać, że była pod wpływem alkoholu? Nie pobierano jej krwi, nikt nie badał alkomatem - w końcu to nie sprawa karna ani prowadzenie pojazdu... Czy można "od tak sobie" stwierdzić po zapachu, że ktoś "wychylił" i pozostawić taki wpis w dokumentacji?

Chodzi o ubezpieczenie - chcemy się dowiedzieć czy warto w ogóle wysyłać wniosek. Dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Wrz 27, 2009 7:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli nie miała żadnego badania na potwierdzenie faktu, że spożywała alkohol to tak jakby go nie wypiła.
przecież nikt nie uwierzy lekarzom na słowo. muszą być niezbite dowody w postaci badania krwi na poziom alkoholu lub alkomatem.
to tak jak w przypadku kierowcy: nie udowodnisz mu, że był nietrzeźwy jeśli nie przeprowadzisz badań- a w sądzie to właśnie badania się liczą.

poza tym- co ten temat ma wspólnego z działem choroby i urazy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
serg17



Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 27, 2009 7:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat dotyczy urazu - złamana noga, a pytanie dokumentacji medycznej. Niestety nie znalazłem działu prawnego na tym forum... chyba, że inny dział by pasował wg Twojego uznania.

Dzięki za odpowiedź i czekam na dalsze aswerki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skoczek82



Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, bylam na badaniu USG kolana i oto jego opis: "przy napinaniu m. czworoglowego wyzsze ustawienie sie rzepki i jej lateralizacja ( 7,5 mm ) normalizujaca sie w spoczynku ( 3,5 mm ) Łąkotka przysrodkowa niejednorodna w części środkowej, z ujawniającymi się w badaniu dynamicznym rozwarstwieniem w warstwie podtorebkowej od strony k. piszczelowej, bez cech niestabilnosci". Badanie wykonał chirurg ortopeda traumatolog zatem osoba znajaca sie na rzeczy. W rozmowie po badaniu dal mi do zrozumienia, ze w moim przypadku jako ze jestem osoba aktywna fizycznie ( nauczyciel wf ) powinnam wykonac artroskopie kolana. Dolegliwosci bolowe wciaz mi towarzysza, staram sie nie obciazac nogi ale w moim zawodzie to raczej malo mozliwe. Kieruje zatem pytanie, czy taki stan rzeczy jest spowodowany wypadkiem samochodowym? ciezko w to uwierzyc, bo zawsze mi sie wydawalo ze to kosci sie lamia, pekaja, ale nie chrzastki. Nigdy wczesniej nie mialam zadnych problemow z kolanami do czasu wypadku.Co jesli nie poddam sie temu zabiegowi? co z jazda na nartach ktora kocham i z kolejnym sezonem? Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 3:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skoczek82
Cóż nie mam dobrych niestety wiadomości,już czytając początek opisu usg odrazu nasuwała się przekonanie,artroskopia.Owszem jest to efekt wypadku i nie do końca wyleczenie pierwotnego urazu a efekt jest widoczny,który dalej będzie się pogłębiał( będzie tylko kwestia czasu do wykonania artroskopii)Tak że z nart w tym sezonie,to nie prędzej jak za 4 miesiące(od czasu zabiegu) i to delikatnie.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skoczek82



Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozumiem ze czas dziala na moja niekorzysc, dalsza aktywnosc fizyczna w pracy wiaze sie z ryzykiem urazu lub poglebienia zaistnialych uszkodzen w kolanie Rolling Eyes Przykro ze lekarze tak bardzo bagatelizuje tego typu urazy. Boli to boli moze musi bolec Confused Na artroskopie sobie poczekam bo na NFZ zapewne sa duze kolejki zatem nie pozostaje mi nic innego jak tylko oszczedzanie kolana tylko nie bardzo wiem jak, bo zwolnienie lekarskie to dla mnie dramat Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Paź 01, 2009 10:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skoczek82
Wbrew pozorom na takie zabiegi nie czeka się długo,lekarz da skierowanie do szpitala,tam zarejestrujesz na termin i będziesz czekał(sądzę że w ciągu 2 tygodni,zależy od szpitala) a na razie unikać obciążeń kolana stosować żele p.zapalne.(Ketoprom,Naklofen)

Dodano po 14 godzinach 27 minutach:

carboczar

Ten temat jest już zamknięty.Proszę pisać w dziale zdrowie/chirurgia
jako nowy temat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Strona 16 z 16

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group