Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Chirurgia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucky026



Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 6:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ;D

Chodzi o to ze zmagam się z bólem kolan (najpierw lewego, teraz doszło prawe) już od ponad roku.
Jeżdżę do ortopedy regularnie. Miałam robiony rezonans, badania krwi, USG, ale wyniki były prawidłowe.
Moje objawy to:
* ból po wysiłku fizycznym tak że nie czuje kolana,
*sztywność podczas siedzenia,
*czasami puchnie
Wszystko to pojawia się po np. graniu w siatkówkę, skakaniu.
Dostawałam leki przeciwzapalne.
Teraz znowu dostałam kolejną dawkę.
Chodziłam na zabiegi.
To wszystko pomagało ale tylko na chwile. Później ból wracał i wszystko zaczynało się od nowa.
Dużo czytałam na internecie na temat chondromalacji kolana. Czy to możliwe ze pomimo tylu badań mogła ta choroba zostać nie odkryta??
Tak w ogóle mam 15 lat. I bardzo chce powrócić do sportu. Ale nie mogę ;(
Od niedawna doszła spuchnięta kostka od strony wewnętrznej i ból pod stopą podczas chodzenia .
Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Slawomir63



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 12:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czeœć. Z cięciami ja bym się nie spieszył. Nie mam fragmentu łękotki od paru lat i w zasadzie cišgle jadę na różnych specyfikach. Gram czasem w tenisa, to bez długiej rozgrzewki nawet nie próbuję wchodzić na kort. Najgorzej szarpnšć lewo -prawo, człowiek kulawy potem przez tydzień...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zosia47



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 14, 2009 11:31 am    Temat postu: witam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanko jak szybko bedzie sprawna nogo w kolanie porobieniu artroskopii bylo robione jakies mikrozlamanie w obrebie ubytku chrzestnego

Dodano po 2 minutach:

moze ktos wie co to jest surowica mleczna?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gertru



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 1:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko zalezy od organizmu i zalezy co rozumiesz przez słowo sprawna.
Na wzmocnienie nogi polecam arrtresan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
siwy24



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 4:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Serdecznie witam wszystkich.

Widzę, że to temat zbiorczy, więc postanawiam tu napisać. Potrzebuję dorady kogoś bardziej obeznanego ode mnie - mam problemy z kolanami. Postaram się opisać mój problem. Mam prawie piętnaście lat, tańczę w zespole regionalnym. Jest pewien taniec wymagający dużej sprawności fizycznej, a z tym problemów nie mam, jednak pojawia się on, kiedy muszę przykucnąć. Mianowicie sęk jest w tym, że kucam normalnie, czasami mi strzeli kolano (zaznaczam, że rzadko), jednak momentalnie, po 5-10 sekundach odczuwam ból w kolanach. Potrafię wyklęczeć troszkę dłużej, lecz zawsze to powoduje śmiechy wokół znajomych, bo przy dłuższym kucnięciu się chwieję, jest mi ciężko kucać. Przy krótkim przykucnięciu potrafię sam wstać, po troszkę dłuższym - do minuty wstaję już z trudem, z podparciem. Czasami, przy dłuższym kucaniu bywało tak, że musieli mi pomagać wstawać. To dzieje się od około 10-11 roku życia, lecz do tej pory puszczałem to 'płazem'. Polecano mi kisiel, więc kilka zjadłem, rezultatów brak.

Pragnę dodać, że zaraz pod kolanami, po zewnętrznej stronie mam lekko wystające kości, coś takiego, jak małe wzniesienia - może to przez to? Nie wiem. Może też być łękotka, bądź rzepka, jednak wolę zaczerpnąć pomocy u bardziej doświadczonych ludzi. Będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś uzupełni moją wiedzę na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 7:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

siwy24
Objaw może wskazywać na: zapalenie kaletki maziowej, czyli stan zapalny wypełnionej płynem wyściółki wokół stawu,bardzo możliwe też,że torbiel Beckera.Wskazane jest wykonanie badania radiologicznego(RTG lub USG)Należy udać się do ortopedy(skierowanie)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
depeche89



Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kamienna Góra/Wrocław
PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 2:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam problem już od dawna, prawdę mówiąc odkąd tylko pamiętam, a mam 20 lat. Kolana zawsze mi bardzo głośno strzelały i to przy każdym zgięciu, do tego od jakiegoś czasu (kilka lat) boli (przy przysiadach, wchodzeniu po schodach, itp), tak bardziej po przedniej stronie stawu. A jak zginam i coś się zablokuje tak, że nie może strzelić to czuje okropny ból. Mój tato ma podobne dolegliwości i idzie niedługo na artroskopię. Czy ja też powinnam pójść z tym problemem do lekarza? Co to może być? Tydzień temu byłam operowana na strzelające biodro i czekam na kolejny zabieg. Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skoczek82



Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 3:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Na poczatku sierpnia tego roku mialam wypadek samochodowy. Do dzis jestem wsciekla na sprawce wypadku bo gdyby nie on problemu bym nie miala. Nie wiem jak to sie stalo, ale musialam uderzyc kolanami w kokpit podczas zderzenia. W ogromnym szoku niczego nie czulam, wyszlam z samochodu i cieszylam sie ze nic sie nie stalo, ale po 2 godz od wypadku zaczelam kulec. Kolano bardzo spuchlo, mialam wrazenie jakbym pod skora miala pileczke od tenisa. Zrobil sie ogromny siniak. Bol byl tak silny ze bez srodkow przeciwbolowych nie dalam rady siedziec ani lezec. Chirurg powiedzial ze chyba pelka rzepka, ale do konca nie wiedzial bo jak twierdzil zdjecie slabo wyszlo, a byc moze sie na tym nie znal. Zalecil smarowanie mascia, zabandarzowal noge i kazal chodzic z usztywnieniem. Po ok 3tyg zeszla opuchlizna i moglam prawie normalnie chodzic. Niestety po miesiacu od wypadku kolano znow boli, pstryka jak zginam, czasem nawet sie blokuje. Po calym dniu chodzenia i stania w pracy czuje ze puchnie. Czasem dziwnie kloje z boku kolana. Podczas masowania rzepki odczuwam darcie w kolanie ktore promieniuje na cala noge. Pekniete cos bylo bo oblalo sie chrzastka i wyraznie widac jak przesuwa sie pod skora. Kiedys tego nie bylo. Prosze poradzcie mi co robic. Czy konieczny jest rezonas czy moze na poczatek USG. Co moglo sie stac z kolanem? Nigdy nie mialam z nim problemow to wszystko zaczelo sie od momentu wypadku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 8:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skoczek82
Należy udać się do ortopedy(wymagane skierowanie)należy wykonać usg kolana a jeśli ortopeda uzna za stosowne( badanie usg lub rtg będzie nie jednoznaczne skieruje na badania,skieruje na dalsze badania.objawy mogą wskazywać na uszkodzenie chrząstki, rzepki w stawie kolanowym.Więcej mogę powiedzieć po wykonaniu badania radiologicznego(0czywiście można wykonać usg we własny zakresie,nie jest potrzebne skierowanie a wynik jest od razu)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 8:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skoczek82
Jak będzie wynik proszę podać zobaczymy co się dzieje.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny
Strona 15 z 16

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group