Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zdrowa żywność

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yetti



Dołączył: 03 Paź 2015
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 9:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiadomo, im więcej samemu się przygotowuje w domu tym lepiej, bo się mniej je przetworzonego żarcia i w ogóle... a macie jakieś może sprawdzone patenty aby robić to szybko i sprawnie? bo mi zazwyczaj brakuje czasu na kombinowanie w kuchii :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MZC



Dołączył: 04 Lis 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 08, 2015 7:00 pm    Temat postu: Tłuszcze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich zainteresowanych zdrowym odżywianiem... wśród postów zamieszczonych da się wyczuć taki wydźwięk, jakoby należało dramatycznie ograniczać tłuszcz... mogę spytać dlaczego?

Pozdrawiam serdecznie Smile!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nano



Dołączył: 31 Paź 2015
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 12, 2015 2:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Należy ograniczyć tłuszcze niezdrowe np. dania smażone głęboko na tłuszczu, frytki (zwłaszcza smażone na oleju sprzed miesiąca), salceson itd Wink ale są też tłuszcze zdrowe, np. oleje roślinne nierafinowane spożywane na zimno, orzechy czy tłuste ryby typu łosoś. Wszystko więc zależy od tego o jakim tłuszczu mówimy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cookiemonster



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 06, 2015 12:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yetti - > ja staram się robić obiad na co najmniej dwa dni Wink nie wszystko opłaca się robić "na świeżo"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lusk



Dołączył: 25 Maj 2017
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 25, 2017 8:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

znacie jakieś sposoby na poprawienie trawienia? ostatnio po tłustszym, smażonym jedzeniu źle się czuję, jest mi niedobrze Sad( a nie wyobrażam sobie życia tylko na sałatkach czy gotowania wszystkiego na parze, domowe sposoby mogą pomóc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jeremka
Spamer


Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 29, 2017 5:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja używam od roku olejek z makadami i jak do tej pory, dolegliwości ustąpiły, nie jest drogi, jest naturalny = zdrowy i pomaga Smile

[zakaz zamieszczania linków na forum]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mlodydr



Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Grajewo
PostWysłany: Czw Cze 08, 2017 4:06 pm    Temat postu: :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja do smażenia używam masło Ghee, można je zrobić samemu w domu i nadaje się nie tylko do smażenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mariu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 29, 2017 2:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kupuję na rynku jajka, warzywa i owoce, unikam gotowych dań, używam produktów razowych, a zamiast słodyczy ostatnio robię sobie koktajle, smoothie albo zwyczajną granolę z jogurtem naturalnym i świeżymi owocami. Nie mogę też przesadzać z laktozą, bo źle się czuję po jej nadmiarze. Smażonego nie jadłam od kilku dobrych lat, teraz to tylko gotuję albo na parze albo piekę w piekarniku (który specjalnie do tego kupiłam). Dodałam do swojej diety też więcej ryb, bo je lubię pomimo ości.
Czasem w sklepach ze zdrową żywnością zdarza mi się brać "zdrowe" słodycze, żeby je przetestować i znaleźć patent na przekąski, bo z nimi mam najwięcej problemów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smegi



Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 25, 2018 11:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze jest dołączyć do diety błonnik, widzę ze dobrze na mnie działa picie colonu c, nie mam problemów z trawieniem, wzdęciami, czuję się lżej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Artur743



Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 30, 2018 2:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Błonnik to przecież podstawa moi drodzy. Dlatego też uważam, że warto o tym pamiętać.
____
http://computerpc.pl/girlandy-ogrodowe/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group