Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zdrowa żywność

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karmela99



Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 24, 2015 12:30 pm    Temat postu: Zdrowa żywność Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdzie jadacie posiłki w ciągu dnia? To są normalne restauracje czy jakieś specjalne np. wegańskie czy jednak w domu przyrządzacie proste i zdrowe dania? Ja ostatnio ze względu na rozpoczęcie oszczędzania postanowiłam zacząć w domu coś przyrządzać, ale boje się porywać na skomplikowane dania. Moje dzieci rownież są wybredne i jestem w kropce. Może znacie jakieś przepisy, które dogodziłyby dzieciakom w wieku przedszkolnym? Chciałabym je zdrowo odzywiać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ZdrowaPolka



Dołączył: 08 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 3:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja przygotowuję w domu. Jeśli nie chcesz przygotowywać niewiadomo jak skomplikowanych dań, możesz spróbować koktajli. Dodawaj do nich zdrowe dodatki, takie jak sproszkowany zielony jęczmień, nasiona chia...

A co do dzieci... Próbowałaś wykupić im obiad w szkole? Nie powinny byc bardzo drogie, a wykonane z dość zdrowych produktów. W końcu wchodził program zdrowego karmienia dzieci bodajże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
patrycjaknut



Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziećmi się nie przejmuj, szybko się przestawią jak nauczą się, że w domu jest tylko takie jedzenie. A co do przepisów to po prostu szukaj po różnych blogach (jest tego masa) - i zwracaj uwagę tylko, żeby było mało tłuszczu, soli i oczywiście, żeby to były posiłki warzywne/owocowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
blackdress



Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 03, 2015 12:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W restauracjach rzadko z racji ograniczonego czasu, jedynie okazjonalnie albo w weekend. Przygotowuje sama posiłki, moje dzieci wcinają prawie wszystko i nie mam z tym problemu. Sama się nie mogę nadziwić, że moje dzieci są wszystkożerne, słyszałam że większość dzieci to niejadki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karmela99



Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 03, 2015 8:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie mam się czym przejmować, ponieważ ciężko jest mi je przestawić. Jednak zauważyłam, że ciągnie je najbardziej do owoców i warzyw. Mięso również ale jednak ciężko mi skomponować coś dobrego. Nie znacie sprawdzonych przepisów?
Na obiady w szkole już za późno, może od przyszłego roku pomysle, nie zastanawiałam się nad tym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marysia22



Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 04, 2015 2:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przygotowuję posiłki głównie w domu, poza domem rzadko, ale wtedy staram się znaleźć jakiś tani bar. Mięso podstawą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jenka



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 9:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dzieci uwielbiają warzywa i owoce to dziękuj niebiosom! Zawsze z tym jest największy problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karmela99



Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 11:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u mnie w okolicy nie ma dużo tanich barów, są raczej drogie bary i jeśli pójdzie się całą rodziną i zostawi napiwek to za te pieniążki akurat na kilka dni jedzenia by było..
Kilka przepisów z przepisy ancymonki mi przypadło do gustu. Jenka przerobiłaś większość? Będe kombinować z warzywami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cyki005



Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 1:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy odwiedzacie sklepy ze zdrową żywnością i możecie polecić jakiś dobry sklep w Trójmieście?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jolibie



Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 2:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja przygotowuję w domu i w miarę możliwości staram się zawsze przygotowywać do przodu i zabieram w lunchboxach. Czasami coś zamawiamy do pracy lub jem na mieście, ale wtedy staram się wybierać jakieś zdrowe dania, przeważnie sałatki ale zaznaczam, że sos osobno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group