Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapalenie układu moczowego

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
banian_1985



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Cheltenham
PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 10:53 pm    Temat postu: Zapalenie cewki moczowej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam !
Zaczne od tego ze niedawno przezylem ,,mala przygode`` po ktorej dostalem jakiejs wysypki w postaci czerwonej plamy na szyi. Po kilku dniach wysypka przeszla ale teraz pojawil sie nastepny problem a mianowicie taki ze przy oddawaniu moczu czuje okropny bol, nie wiem co to moze byc ale podejrzewam zapalenie cewki moczowej. Czy ktos wie jak mozna to wyleczyc domowymi sposobami? Jezeli tak to bardzo prosze o pomoc


-----edited by emilka-----
temat przeniosłam do odpowiedniego działu i tematu, poświęconemu temu zagadnieniu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 12:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piłeś może ostatnio jakoś wiecej przez dłuższy czas?(taki alkoholowy maraton) mi nie właśnie tak już po 2 3 dnia picie takiego ostrego;/
jeżeli w ciązgu kilku dni nie przejdzie to lepiej do lekarza idź ale śa na to ziołka..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
banian_1985



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Cheltenham
PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 12:54 am    Temat postu: Zapalenie cewki moczowej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wlasnie pilem, jak bys zgadl ! A to moze byc spowodowane przez nadurzycie alkoholu? Co to dokladnie jest i co za ziulka powinienem zastosowac? Jestem za granica i tutaj ciezko z lekarzami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 2:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem jakie ziółka ja mi to po 2 max 3 dniach przechodziło zawsze;/ idź może do sklepu zielarskiegoi wytłumacz o co chodzi:D
a jeżeli masz to juz dłużej niż 4 dni to raczej lepiej pujść do lekarza bo jakiś syf może sie z tego zrobić;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 3:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przeczytaj sobie te info. mam nadzieje ze sie przydadza ->

Domowe metody leczenia choroby
W momencie pojawienia się zapalenia pęcherza moczowego, mocz należy rozcieńczyć i zakwasić. Bardzo dobrym sposobem jest wypijanie przegotowanej wody (nie mineralnej) mocno zakwaszonej sokiem z cytryny lub kwasem askorbinowym w proszku (witamina C). Napój należy wypić w ilości ok. litra, do momentu aż organizm nie będzie w stanie go więcej przyjąć, potem, co pół godziny/godzinę wypijać po 1 szklance. Po dwóch dniach widać poprawę, mocz robi się czysty i klarowny a ból ustępuje. Innym sposobem jest wypijanie soku z czarnej porzeczki lub żurawin, co również zapobiega dalszym rozwojom bakterii atakujących cewkę moczową.

Można też stosować kurację ziołową, którą należy poprzedzić konsultacją z lekarzem. dla przykładu:
# Liść jeżyny,
# Liść mięty pieprzowej,
# Liść pokrzywy,
# Kwiat bzu czarnego,
# Koszyczek rumianku pospolitego,
# Ziele krwawnika,
# Ziele skrzypu,
# Liść podbiału,
# Kłącze pierzu.

Jedna łyżkę mieszanki zalewamy szklanką wrzątku, odstawiamy pod przykryciem na 3 godziny i pijemy dwa razy dziennie jedną szklankę przed spożyciem posiłku. Wszystkich składników używamy w równych częściach.

Gdy zaatakuje nas zapalenie pęcherza można sobie pomóc również w inny sposób, a mianowicie należy:

1. wypić pół litra zimnej przegotowanej wody,
2. napełnić dwa termofory gorącą wodą (lub dwie butelki), umieścić jeden pod krzyżem, a drugi w okolicy krocza, między nogami,
3. spożyć łyżeczkę sody oczyszczonej rozpuszczonej w wodzie,
4. zażyć dwa środki przeciwbólowe,
5. pić tak dużo wody, jak tylko jest to możliwe,
6. przed snem zrobić sobie nasiadówkę na gorącym, parującym naparze z mieszanki ziołowej Vagosan według zaleceń na opakowaniu oraz dodawać napar do kąpieli,
7. iść do łóżka, przykryć się dwoma kołdrami i odpoczywać z nogami uniesionymi do góry,
8. za każdym razem po oddaniu moczu delikatnie umyć i osuszyć swoje genitalia,
9. opróżniać pęcherz tak bardzo, jak to tylko możliwe,
10. przez co najmniej dwa tygodnie zażywać dwa razy dziennie, rano i wieczorem, po dwie kapsułki leku zawierającego błękit metylenowy, np. Ginjal, ponieważ odkaża pęcherz i cewkę moczową.

Kiedy należy udać się do lekarza?
Gdy już wiemy, że zapalenie pęcherza nie ustępuje lub nasz stan nie poprawia się po kilku dniach samodzielnego leczenia, należy udać do lekarza. Ponadto musimy skorzystać z jego porad, gdy:

# zapaleniu pęcherza towarzyszy wysoka gorączka,
# mocz zawiera krew,
# zapalenie pęcherza występuje u mężczyzn lub u dzieci,
# zapalenie pęcherza występuje u kobiet w ciąży.

=-=-info. z neta-=-=
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 11:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli nieświadomnie sie leczyłem:D
ps: pije kilka litrów herbaty z cytryną w dużych ilosciach dziennie:D

wind a ma to jakiś związek z dużym piciem? bo ja tak zawsze parwie mam po kilku dniowych melanżach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 12:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mikmik ma. alkohol sprzyja chorobie. oprócz tego, że drażni układ moczowy, to źle wpływa na florę bakteryjną przewodu pokarmowego.

bez recepty - urinal, urosept, vitabutin
na recepte - furagina
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka napisał:
na recepte - furagina

furaginum , takie male sprostowanie Wink

a urinal to nie czasem tylko suplement diety?? on raczej nie leczy tylko zapobiega i pomaga wyplukiwac baktereie z ukladu moczowego....


mikmik jak jest juz powazne zapalenie pecherza z bolem ostrym i krwia w moczu to lepiej wybrac sie do lekarza, nawet jak juz sie zaczyna to lepiej isc bo moga powstac z tej choroby inne gorsze konsekwencje....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 5:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie no do krwiomoczu to nigdy u mnie nie dosżło i mam nadzieje że nie dojdzie;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fallen_star



Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 30, 2008 11:58 am    Temat postu: zapalenie cewki moczowej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Od dłuższego czasu borykam się z powracającym zapaleniem cewki moczowej/pęcherza. Już sama nie wiem co mam z tym robić. Lekarz pierwszego kontaktu zleca ogólne badanie moczu, przepisuje antybiotyk (lub nie) i na tym koniec. Ostatnio zlecił także oznaczenie poziomu kreatyniny (0,87) i sodu i potasu (stwierdził że trochę za mało potasu - jeść pomidory).
A jednak co jakiś czas problem powraca, zwykle jak jestem na wakacjach u narzeczonego.
Dodam też, że walczyłam z grzybicą pochwy, która również wracała, ale teraz odpukać jest dobrze. Obydwoje zostaliśmy przeleczeni.
Teraz znowu złapało mnie zapalenie pęcherza, choć już uważam na siebie tak, że chyba bardziej nie można. Tak mnie piecze przy siusianiu, że mam ochotę wyć.
Może ktoś ma dla mnie jakieś sugestie, może o co powinnam poprosić lekarza przy następnej wizycie?
Z góry dziękuję za pomoc



----edited by emilka----
temat przeniosłam do odpowiedniego działu i tematu o podobnej problematyce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group