Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapalenie układu moczowego

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Patrycja4444
Gość









PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witaj!Musisz natychmiast isc do lekarza Exclamation Jezeli czujesz,ze bol ktory masz jest od zewnatrz to zglos sie do ginekologa.Jezeli odczuwasz straszny bol przy oddawaniu moczu,to masz moze to samo co ja mialam tydzien temu!poszlam do ginekologa,poniewaz wiedzialam ze to nie zapalenie drog moczowych.On przepisal mi masc ktora smarowalam 5 razy dziennie na bolace miejsce intymne i tabletki-przeciw bolowe i antybiotyki ktore musialam brac 4 razy dziennie w odstepie 6 godzin.wiem ze to koszmar.ale bedzie dobrze.pozdrawiam Wink
Powrót do góry
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 11:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stawiam na zapalenie nerek lub układu moczowego - nie powinnas z tym czekac bo moze sie zle skończyc - udaj sie szybciutko do lekarza.

Powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dobry chlopak



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 7:11 pm    Temat postu: zapalenie cewki moczowej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podejrzewam u siebie zapalenie cewki moczowej, czy jest na to jakies specjalne lekarstwo; jakis antybiotyk- jak tak to prosze o nazwe. Czy pierwsze musze sie udac do lekarza zeby ocenil sytuacje Question
prosze o pomoc, dzieki z gory.pozdrawiam
P.S Czy nieleczenie i lekcewazenie tego zapalenia moze miec jakies powazne skutki w przyszlosci?
Dobry Chlopak Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 8:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to lekarz idz i to raz dwa;) zapalenie cewki moczowej moze potem przekjsztalcic sie w zapalenie pecherza .... radze wybrac sie do lekarza Smile ja na zapalenie pecherza zawsze biore Furaginum - ale to na racepte w niektorych tylko aptekach bez recepty sprzedaja Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 1:01 pm    Temat postu: choroba miesiaca miodowego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie.... od kilku dni mam problem przy oddawaniu moczu... mam czestomocz i silne klucie w dole brzucha.... czy to zapalenie pecherza czy choroba miesiaca miodowego bo slyszalam, ze sa podobne objawy...
Jak ja leczyc?
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hm... moze to byc zapalenie pecherza... najlepiej idz do lekarza rodzinnego a on juz da lekarstwa i skieruje na odpowiednie badania Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 3:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witaj
myślę, ze masz zapalenie pęcherza, wiec powinnaś się wybrać do lekarza, zrobić badania moczu i przejść kuracje lekami.

przy zapaleniach pęcherza i cewki moczowej polecam picie herbaty i soków żurawinowych (jest taka herbatka o nazwie urosan - podobno pomaga), przyjmowanie tabletek z żurawiną (urinal lub vita-butin - wyciąg z żurawiny o większym stężeniu niż urinal), która ułatwia wypłukiwanie bakterii z cewki i w ogóle bardzo dużo pić, żeby nie przetrzymywać moczu (ok. 2 litrów wody mineralnej.
warto też sie zaopatrzyc w galaretki z czarnych porzeczek, wit. C, wit. B complex, jeść jogurty naturalne i probiotyki np. lacibios femina (tutaj tym bardziej jest to istotne, że bakterie z cewki mogą sie przedostać do pochwy i zakażenie bakteryjne jak znalazł. podaję ten, bo wiem, że on akurat na 100% dziala nie tylko na pochwe, ale właśnie osłaniająco również na pecherz)

do tego po kazdym stosunku trzeba zrobić siusiu, żeby bakterie wypłyneły.

i kilka informacji, natury bardziej naukowej Wink
"Infekcje dróg rodnych występują częściej u kobiet, które współżyją płciowo. Podczas stosunku płciowego istnieje możliwość przenoszenia bakterii ze skóry odbytu i krocza - te okolice nie są przecież pozbawione drobnoustrojów szkodliwych dla środowiska pochwy. Ich dostanie się do dróg rodnych zwykle powoduje przykre dolegliwości i zakażenia. Podczas współżycia na infekcje narażony jest także układ moczowy. Cewka moczowa kobiety znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pochwy. Jest ona szerokim i krótkim przewodem, więc stosunkowo łatwo dochodzi do zakażeń, a bliskość anatomiczna pochwy sprawia, że często przykre dolegliwości zakażenia przenoszą się z cewki na pochwę i z pochwy na cewkę. Kiedy bakterie z okolic odbytu dostaną się do cewki moczowej, zaczynają się mnożyć i drażnić jej nabłonek. To wyjaśnia, dlaczego przy zakażeniu zdarza nam się odczuwać przykre pieczenie i świąd pochwy, a jednocześnie ból i parcie na mocz.

Zapalenia pęcherza moczowego szczególnie często występują przy rozpoczęciu współżycia. Stąd potoczna nazwa tej przypadłości - "choroba miodowego miesiąca". W przypadku nawracających infekcji warto więc przebadać także mężczyznę w kierunku zakażenia układu moczowego. Lekarze potwierdzają, że wielokrotnie znikały dolegliwości u kobiety po przeprowadzeniu kuracji u mężczyzny."
źródło: www.resmedica.pl
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 3:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o! kolezanka Emilka mnie ubiegla, mialam tez popisac pare naukowych informacji Smile wiec juz nie bede sie powtarzac, Emilka wszytsko juz napisala Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 4:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pituszka napisał:
o! kolezanka Emilka mnie ubiegla, mialam tez popisac pare naukowych informacji Smile wiec juz nie bede sie powtarzac, Emilka wszytsko juz napisala Laughing


oj.. wybacz Razz
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 5:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehehe.. nie ma sprawy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group